Hotel Zochova Chata – oddych uprostred bukového lesa

 Hotel Zochova Chata – oddych uprostred bukového lesa

Niektoré miesta sú až rozprávkovo magické. Ukryté v srdci zeleného lesa, kde šumia listy a poskytujú tú najkrajšiu kulisu na relax. A to všetko v spojení s dokonalou architektúrou. No a s bonusom- stále so skvelou dostupnosťou do hlavného mesta. Aj tak by sme v stručnosti popísali Hotel Zochova Chata, ktorý sa nachádza v kedysi jednom z najvýznamnejších uhorských miest, v Modre. Konkrétne v časti Piesok.

V lesoch nad Modrou sa ukrýva vysokokvalitný Hotel Zochova Chata.

Modranský turistický krúžok a Samuel Zoch

Kto bol ten zaujímavý pán, podľa ktorého hotel nesie meno? Samuel Zoch bol modranský rodák, evanjelický farár a veľký národovec, ale aj turista. Počas svojho života stál pri zrode viacerých významných udalostí v rámci budovania základov slovenského národa, založil Modranský turistický krúžok a bol tiež autorom Martinskej deklarácie.

I vďaka nemu vznikla prvá turistická chata v Malých Karpatoch, ktorá, ako správne tušíte niesla jeho meno – Zochova chata. Jej otvorenia sa však už nedožil, na slávnostnom otvorení bola jeho vdova Mária. Samuel Zoch na miesta, kde stojí dnešný Hotel Zochova chata, často chodieval na prechádzky so svojimi priateľmi, medzi ktorých patrili aj správca Matice slovenskej Štefan Krčméry či básnik, farár a politik Martin Rázus.

Bohatá história i tradícia dodáva tomuto miestu genius loci. Práve v lesoch nad Modrou čerpali slovenskí myslitelia silu a hľadali myšlienky pre svoju tvorbu. Pôvodne pred hotelom tu stála Zochova Chata, ktorú založil Samuel Zoch v roku 1933. Ten bol okrem iného, aj prvým bratislavským županom.

Architektonický zákusok v podobe hotela Zochova Chata

Pocítite to už pri príchode. Cesta s drobnými zákrutami, ktorá sa vinie od uličiek Modry až do hĺbky lesa. Pustite si hudbu a vychutnajte si cestu. Spomaľte. Ide sa totiž oddychovať. Milovníci architektúry hotel Zochova Chata už dávno poznajú. V roku 2011 získal aj prestížne ocenenie Stavba Roka.

zochova chata interiér
Hotel sa pýši aj ocenením Stavba roka.

A niet sa čomu čudovať. Citlivé prepojenie prírodných materiálov, luxusu a vynikajúcich služieb robí z hotela miesto snov. „Prítomnosť lesa formuje novú hmotu prístavby, ktorá sa akoby plazí medzi stromami okolitého lesa. Stromy a ich konáre vstupujú aj do hotelovej haly transformované do mohutných drevených pilierov a spleti trámov stropných kaziet a drevných mostíkov prepletajúcich sa vo výškach. Možno aj človek v tejto atmosfére vzájomných prelínaní pocíti, že je prirodzenou súčasťou okolia…“, povedal o prístavbe hlavný architekt A. Mikovíny.

Stavba bola navrhnutá tak, aby mal hosť pocit, že je súčasťou okolia. Nájdete v nej veľa prírodných materiálov, ako drevo, sklo a kameň.

Wellness, ktoré spĺňa najprísnejšie atribúty

Hotel Devín exteriér

Legendárny bratislavský Hotel Devín: Tradícia pokračuje.

Čítať viac >

Jednoznačne najväčším ťahúňom hotela, teda aspoň podľa nás,  je jeho wellness. Chodíme a skúšame ho už niekoľko rokov a stále nestratilo na svojej kvalite. A znovu by sme tu radi poukázali na jeho nadčasovú architektúru. Prepojené s okolím, poskytuje servis i pre najnáročnejšieho klienta. Veľký plavecký bazén, výrivka, 4 sauny, Kneippov kúpeľ, lesný chodníček i rozľahlé tepidárium.

Zochova chata sauny
Wellness, sauny i bazén sú prístupné deťom až od 15 rokov.
Wellness v Hoteli Zochova Chata poteší aj tých najnáročnejších. K dispozícií je vírivka i plavecký bazén.

K dispozícii je aj vonkajšia vírivka a lesná sauna ukrytá v štýlovom sude. Tá je k dispozícii ubytovaným hosťom, ak práve nie je rezervovaná. I vďaka rezervácii dokáže poskytnúť dokonalé súkromie. Ideálny typ na darček pre milovanú osobu!

Chuť na VIP oddych s milovanou dušou? Vírivka v lese so sudovou saunou spĺňajú predpoklady na najlepší zážitok.

Ten, kto si chce oddych užiť ešte viac, nech si vychutná ponuku masáži, čo zážitkových rituálov. Kúpeľ pri sviečkach, spojený s masážou s poctivo vybraným olejom a následným oddychom, prichystá telo na relax. Rovnako zažité na vlastnej koži. Dokonca si tu viete vychutnať aj masáž pre tehotné mamičky, ktorú vykonáva skúsený masér.

Nezabudnime na jedlo – to by bola totiž škoda

Malokarpatský región je známy vinohradníctvom, pomalším životným štýlom i bylinkárstvom. To všetko sa snažili zamestnanci zo sekcie food and beverage preniesť do menu, aby čo najviac dodržali lokálnosť. Bylinky si team pod hlavičkou šéfkuchára, Petra Holeca, dopestováva priamo v záhrade hotela. Tradičnú slovenskú kuchyňu v reštaurácii dopĺňajú domáce malokarpatské vinohradnícke špeciality, ako napríklad pečená kačica s kapustou na svätovavrineckom víne, alebo bažantie prsia s cviklovými rezancami. Páči sa nám toto vyhranie sa s „obyčajnými“ surovinami a ich postavenie do nového svetla.

Regionálne dobroty i tradičné chute. Tie s twistom moderného umenia fine dinningu prezentuje na tanieri šéfkuchár Peter Holec.
Reštaurácia je zariadená v tlmených tónoch a poskytuje tak nerušený zážitok z jedla. Jej súčasťou je aj terasa.
Terasa Hotel Zochová Chata
Príjemná terasa poskytuje v lete dostatok chládku.

Hotel, okrem hlavnej reštaurácie, disponuje ešte lobby barom, kde si viete dať drobnosti pod zub a obľúbenou Furmanskou krčmou, ktorú nájdete cez cestu. Tam nájdete tu pravú slovenskú klasiku. A verte, že nie je nič lepšie keď sa po túre nasýtite skvelým vývarom a dobrými haluškami. A hoci o zime sa v lete veľmi nepatrí hovoriť, najväčšie čaro má krčma práve v zime, kedy sa do nej utiekajú zmrznutí lyžiari a sánkari z neďalekého svahu. Ale zas aby sme boli fér a odkryli aj kúsok tajomstva „Zošky“ práve kúsok od Furmanskej krčmy nájdete prírodné, osviežujúce kúpalisko.

Furmanská krčma bola za „Zoške“, ako oblasť domáci prezývajú, snáď vždy. Pod vedením hotela Zochova Chata si zachováva svoj štýl a kvalitu.

Ubytovanie je Adults Friendly

To, že hlavnou úlohou hotela je relax svojich hostí, svedčí aj pomerne odvážny krok vedenia, vytvoriť zo svojho hotela Adults Friendly zariadenie. Znamená to, že deti sú v ňom síce vítané, ale správajú sa k nim ako k dospelým hosťom – nenájdete tam teda prebaľovacie pulty, či detské stoličky, rovnako i cenník ubytovania je rovnaký ako pre dospelých. Tento koncept hotelov je v zahraničí čoraz viac vyhľadávaný – pármi, biznismenmi, ale aj rodičmi na dovolenke. A rovnaký trend ukazuje i táto slovenská lastovička.

Hotel Zochova Chata izba

Hotel Zochova Chata moderná izba
Ubytovanie v modernej časti vás prepojí vďaka štedrým oknám priamo s okolitou prírodou.

Hostia si môžu vychutnať pobyt v modernej, ale i historickej časti hotela. Obe sú dokonale architektonicky vyvážené. Zatiaľ, čo v modernej časti nájdete veľké priestranné okná a štýlové zariadenie, v tej tradičnej vás obklopí drevo a lokálny, priam chatársky šmrnc zariadenia. Veď koniec koncov, hotel bol pôvodne chatou.

Hotel Zochova Chata izba
Milovníkov tradícii a dreva poteší ubytovanie v tradičnej časti hotela.

 

Svadby a veľké eventy

Aj na tie je Hotel Zochova Chata dokonale pripravený. Zažili sme ich viac. Verte tomu, že keď vaši hostia objavia čaro eventov v pokojnom prostredí, aj biznis sa bude robiť lepšie. O romantickej atmosfére svadieb asi ani nemusíme hovoriť, kedy sa najkrajšou kulisou stáva práve okolie bukových lesov. A čo budeme hovoriť- veď zbehnite si tam po prechádzke aspoň na limonádu a spoznajte tento malokarpatský klenot.

Hotel Zochova Chata interiér
Malokarpatský klenot- to je pre nás Hotel Zochova Chata. Boli ste, skúsili ste? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x