Demänová rezort – v srdci Liptova tradične i orientálne

 Demänová rezort – v srdci Liptova tradične i orientálne

Letný vánok nás tentoraz odvial preč od ruchu veľkomesta. A to priamo do srdca Liptova – do Demänovskej doliny. Tá sa právom pýši prívlastkom najznámejšia a najkrajšia dolina Nízkych Tatier. Viete však, že okrem prírody berúcej dych skrýva aj iné zaujímavé miesta? Napríklad komplex Demänová rezort. Ten ponúka prednosti rezortu spojené so súkromím apartmánov či exotický unikát Liptova v podobe indickej reštaurácie.

Priamo v srdci Liptova, v objatí Demänovskej doliny, ktorá sa považuje za najkrajšiu dolinu Nízkych Tatier. Demänová rezort ponúka nekonečné možnosti vyžitia pre deti, ale aj oddychu pre dospelých. A to všetko „pod jednou strechou“ v rámci rozľahlého areálu.

Keď vstúpite do Demänovej, ocitnete sa v malebnom prostredí obklopení zeleňou a prírodou, ktorá vás dobije energiou. Stačí prvý nádych a hneď viete, že ste na tom správnom mieste. Poznáte to? Ak si k tomu pridáte príjemný pobyt či gastronomický zážitok, návšteva Liptova môže byť opäť o nejaký ten vnem a pôžitok bohatšia.

Demänová rezort – v harmónii s prírodou v každom smere

Hľadáte miesto, ktoré uspokojí nároky a požiadavky celej rodiny? Od tých najmenších až po starých rodičov? Od detí prahnúcich po zábave a dobrodružstvách až po pôžitkárov, gurmánov a ľudí vyhľadávajúcich relax? Na prvý pohľad možno trochu ťažšie zrealizovateľné, na ten druhý však nie nemožné. Presvedčili sme sa o tom v Demänová rezort, ktorý sa nachádza priamo v obci Demänová. V rezorte sa nachádza viacero budov ponúkajúcich rôzne typy ubytovania, od útulných apartmánov po wellness chatky so súkromnou saunou a vírivkou. Toto novovybudované zariadenie s množstvom zábavných a voľnočasových aktrakcií a s 2 reštauráciami uzrelo svetlo sveta v roku 2019, no dostavbou a vylepšeniami prechádza rezort neustále. Naposledy to bolo prekrytie či rozšírenie terasy okolo bio jazierka, teraz je to nová presklená terasa na poschodí. Odtiaľ bude skutočne famózny výhľad.

Drevo – dominantný prvok prevládajúci nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Nečudo, keďže v rezorte dbajú na ochranu životného prostredia, ekologické materiály a princípy.

Zacielené na potreby celej rodiny

To, že ide o koncept zameraný na rodiny a deti, spoznáte na každom kroku. Detské kútiky v oboch reštauráciách, bohatý animačný program, bazénový svet Aqua FUN či zábavný Funcenter s dominantou v podobe bludiska a toboganu. I keď ide primárne o zábavu pre deti, vybláznia sa tu aj dospelí skrývajúci v sebe dušu dieťaťa. Na deti myslia aj v spojení s gastronómiou, preto ponúkajú v reštaurácii špeciálne detské menu či v areáli rezortu špeciálne stánky s rýchlymi cukrovinkami a pochutinami pre deti, akými sú cukrová vata, popcorn či palacinky.

Nielen vďaka bohatým atrakciám, ale aj vďaka zohratému tímu si deti odnesú množstvo zážitkov, zabavia sa a dostatočne sa unavia na to, aby vám dopriali večer v znamení pokoja, či naopak, vo víre aktivít určených pre dospelých. Čo tak napríklad taký wellness? Ten je do 17:00 prístupný aj pre deti od 3 rokov, od 17:00 do 22:00 je potom vyhradený pre dospelých. Môžete si tak oddýchnuť vo fínskej, parnej či infrasaune s ochladzovacou kaďou, no nechýbajú ani masáže či vonkajšia vírivka. 

Ak hľadáte miesto, kde sa deti dosýta vybláznia bez obmedzení a kde zábava iba začína, tak ste na správnej adrese. Vyhľadávanou atrakciou je aj veľké 3D bludisko s toboganom.

Demänová rezort má dvere otvorené pre každého 

Nemusíte tu nutne stráviť noc, aby ste si mohli užiť lákadlá a atrakcie. Rezort a všetko, čo ponúka, totiž môžu využiť aj neubytovaní hostia. Okrem už spomínaných atrakcií a možností oddychu sú zaujímavosťou aj reštaurácie PINUS a SAFRAN, ktoré sú príjemným gastronomickým ozvláštnením rezortu. Vychutnajte si jedlo pod vedením známeho šéfkuchára Mareka Orta, alebo si poseďte pri poháriku lokálneho vína či limonady. Je to veľmi príjemná zastávka predtým, ako si pôjdete oddýchnuť a načerpať energiu do okolitej prírody. Tá je totiž okúzľujúca.

Svieže limonády s použitím lokálnych sirupov si najlepšie vychutnáte na najväčšej terase na Liptove, ktorou sa pýši práve PINUS v Demänová rezort. Pre milovníkov vína je zase v ponuke v PINUS cocktail bare veľký výber kvalitných vín.

Keď idú tradičné a európske jedlá ruka v ruke

Reštaurácia PINUS je priamou, ba dominantnou súčasťou rezortu, preto je ladená v rovnako príjemnom, drevenom duchu v škandinávskom štýle. Tak, aby zapadla do konceptu, nerušila svojím dizajnom, no zároveň ponúkala dostatočne veľa miesta pre všetkých návštevníkov.

Hrejivý obojstranný krb v strede reštaurácie či kachlová pec uprostred krytej terasy dotvárajú útulnú atmosféru s vôňou dreva.

Vychutnajte si európske jedlá či tradičné liptovské špeciality v modernom. Zo širokého portfólia jedál si vyberie každý. Okrem obľúbených pokrmov ako pizza, hamburgre, talianské cestoviny a rizotá tu nájdete aj tradičné slovenské jedlá v modernom prevedení. Skúste napríklad šúlance, vyprážený oštiepok, alebo siahnite po inej špecialite reštaurácie PINUS. Nezabúdajú však ani na ľudí s intoleranciami a na svoje si tu prídu aj ľudia vyhľadávajúci bezlaktózovú, bezlepkovú, vegetariánsku či vegánsku stravu.

 

Moderná a štýlová reštaurácia PINUS ponúka tradičné jedlá, medzinárodné jedlá, sezónne ponuky, ale aj špeciality, ktoré nenájdete nikde inde.

Ak sa tu ocitnete počas víkendu, môžete si užiť live cooking raňajok s Markom Ortom a ochutnať tak jeho vychýrenú omeletu. K tej sa perfektne hodí domáce kváskové pečivo z vlastnej pekárne Kriváň. V nej, okrem iného, nájdete výborné moravské koláče. Keď sme už pri tom sladkom, ktoré tvorí dokonalú bodku na záver, PINUS sa pýši aj vlastným koláčikom – šiškou, ktorá sa nachádza aj v loge Demänová rezort. Tento špeciálny koláčik im vytvoril Martin Devečka, ktorého dezerty by sa vynímali aj vo výkladoch exkluzívnych francúzskych cukrární.

Dezert v tvare šišky, ktorá je symbolom Demänová rezort, im špeciálne a na mieru vytvoril uznávaný pastry chef Martin Devečka.

K tomu, aby ste z PINUSU odchádzali s čo najlepším gastronomickým zážitkom, prispejú aj špeciality ako Josper Grill, Berkel či Dry Ager na steaky, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. 

Josper Grill, Dry Ager a aj Berkel, špičkový stroj na krájanie mäsových výrobkov, patria k špecialitám reštaurácie.

Indická reštaurácia SAFRAN – exotika, ktorej je v okolí ako šafranu

Voňavé koreniny dovezené priamo z Indie, najtypickejšie jedlá indickej kuchyne, netypické postupy a pôvodné receptúry. Ak vstúpite na horné poschodie, ocitnete sa akoby v inom svete. A prečo práve indická reštaurácia? Miestnym chcelo vedenie Demänová rezort okrem kvalitnej gastronómie priniesť aj kúsok exotiky a orientálnej kuchyne, preto sa chopili tejto príležitosti, za ktorú môže vlastne tak trošku láska. Ako? Vysvetlíme. Prevádzkarka, ktorá žila 10 rokov v Indii, prišla naspäť na Slovensko s manželom Indom a ako sa vraví, slovo dalo slovo. S manželom, šéfkuchárom Ahlongom Thamom, priviedli na Slovensko svoj tím, aby priniesli na Liptov autentický zážitok. Ahlong bol pri budovaní reštaurácie od úplných základov a dohliadal aj na dizajnovanie kuchyne. Indická kuchyňa totižto potrebuje špecifické nástroje a vybavenie, ako napríklad Tandoori pec, bez ktorej by chicken tikka alebo indický chlieb naan neboli také, aké sú. 

Názov reštaurácie je inšpirovaný šafranom, ktorý je považovaný za najdrahšiu koreninu na svete. Cítiť ju môžete aj v jedlách pripravovaných v reštaurácii SAFRAN, ktorým dodáva nielen dokonalú chuť, ale aj výraznú farbu.

Čo sa týka interiéru, aj ten je v harmónii so štýlom, ktorý je charakteristický pre celý rezort. Rovnaký dizajn, drevo a čisté línie, avšak s nádychom a atmosférou Indie, ktorá je docielená exotickými doplnkami typickými pre túto krajinu. Atmosféru dotvára aj terasa s výhľadom na okolie, na ktorej sme si v spoločnosti Ahlonga vychutnali chai. Tento tradičný indický nápoj pozostávajúci z čierneho čaju, korenín a zázvoru, sme mali možnosť vidieť aj v procese prípravy.

V reštaurácii SAFRAN vám pripravia aj chai – typický indický nápoj.

Popri tom, ako sme usŕkavali z tohto lahodného, výrazného nápoja, sa Ahlong rozrozprával o tom, ako sa sem dostal. Ako sa mu tu žije. Ale aj o tom, že on so svojím tímom priniesol na Liptov exotiku, pričom práve Liptov je exotikou pre nich. Veľmi príjemný rozhovor s milým človekom, slnkom zapadajúcim za horizont a orientálnymi chuťami na jazyku. Viac ako príjemná kombinácia, čo poviete? 

Šéfkuchár Ahlong Tham (vľavo) a jeho tím sú priamo z Indie. Pre istotu je však v SAFRANE vždy aj jeden slovenský čašník, aby nevznikali problémy, keďže hostia musia komunikovať v angličtine.

Všetko za dvomi závorami a jednou strechou

Demänová rezort ponúka možnosť aktívneho i pasívneho vyžitia pre celú rodinu, a to nielen počas letných slnečných dní, ale aj v rozprávkovej zime či v príjemnom medziobdobí, akým je jeseň a jar. V obklopení pokoja, ticha a krásnej prírody. Ale aj života, detského smiechu a zábavy. Rozľahlý rezort totiž ponúka ten správny koktail všetkého, čo jeho hostia vyhľadávajú. Môžeme potvrdiť, že vďaka tomu si vyberie každý presne to, čo odpovedá jeho požiadavkám. Demänová rezort zasadil do prostredia Demänovskej doliny koncept ponúkajúci komfort a obohatil ho o gastronomické služby. Aby však držali krok, stále sa snažia rozširovať ponuku i priestory. Okrem spomínanej dostavby terasy plánujú do ponuky zaradiť aj plnohodnotné all inclusive pobyty po celý rok. Ak teda hľadáte nielen aktívny pobyt pre celú rodinu, ale aj gastronomický pôžitok, tu nájdete svoje útočisko.

Široké spektrum gastronomických chutí – od modernej, tradičnej a indickej kuchyne až po sladké dezerty. Vaše chuťové poháriky si prídu na svoje.

Demänová rezort nájdete aj na Facebooku Instagrame.

Text a foto: Dominika Noskovičová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články