Golden Garden v x-bionic® sphere: Zážitok z inej dimenzie

 Golden Garden v x-bionic® sphere: Zážitok z inej dimenzie

 

Prekvapenia bývajú všelijaké, nepríjemné aj príjemné. Niekedy dokážu byť dokonca priam ohromujúce a fantastické. Najmä, ak ich skutočne nečakáte a odnášate si vďaka nim veľký zážitok. Takéto niečo krásne a zážitkové vás môže postretnúť napríklad v areáli veľkom 1 milión m2 , určenom na športové výkony a drinu. Presne to je rozloha multifunkčného rezortu x-bionic® sphere v Šamoríne, kde nás okrem bohatého športového vyžitia prekvapila špičková gastronómia. Návšteva slovenského olympijského tréningového centra, kde sa dá zlepšovať v 27 olympijských disciplínach, kde je k dispozícii 1 150 izieb rôznych úrovní, obrovské wellness centrum, kino, kde sedíte, alebo skôr oddychujete na Tuli vakoch, 2 bary či 4 reštaurácie, najlepšie končí večer, a to pri degustačnom menu v Golden Garden.

sedenie-restauracia

Reštaurácia Golden Garden plná kvetov a atmosféry

Reštaurácia Golden Garden alebo aj Zlatá záhrada azda nemohla dostať priliehavejšie meno. Stoly zdobia zlaté obrusy, podlaha a menšie pódia so stolmi sú podsvietené zlatým svetlom, otvára sa iba pri špeciálnych príležitostiach, ako sú pop up eventy, zážitková škola varenia či degustačné večere, kuchyni šéfuje zahraničím ostrieľaný a chuťou napredovať poháňaný Peter Gogaľ a steny zdobia neuveriteľne „bold“ sklené obrazy v teplých zlatisto-oranžových tónoch. A čo by to bolo za záhradu, ak by tu nerástli kvety – v Golden Garden rastú kvety večné: sú súčasťou práve podsvietených sklených obrazov.

interier-golden-garden-x-bionic

golden-garden-x-bionic-interier-kavickarisk

Priestor opticky predeľuje presklená vitrína s vínom, ktorá vytvára v jednej menšej časti dokonalé súkromie. Golden Garden vás opantá svojou atmosférou – je intímna, no nie príliš tmavá, chýbajú tu okná, stále však máte čo sledovať, je priestranná, no zároveň útulná, nájdete tu okrúhle stoly pre viac ako 12 ľudí, ale aj romantické posedenie pre páry. Dizajnéri a architekti sa o svoju záhradu skutočne vzorne starali. A tak v nej rozkvitla vznešená kvetina a pravidelne sa tu rodia tie najlepšie plody.

interier-samorin-goldengarden

Pod taktovkou šéfkuchára Petra Gogaľa

Základy kuchárskeho umenia si vybudoval v Prahe, neskôr pôsobil v bratislavskom Albrechte a Le Monde, potom zbieral skúsenosti po boku michelinského šéfkuchára v Londýne. Okrem toho má za sebou medzizastávku vo Viedni, aby mohol zakotviť v Šamoríne. A čo môžete od neho očakávať? „Mám rád mix, nie úplný fusion, ale z každého niečo. Ale viac-menej je to európska gastronómia, od niečoho trošku: trošku Ázie, trošku Škandinávie, trošku Francúzska. Mám rád aj taliansku kuchyňu,“ načrtol svoju kulinársku víziu Peter Gogaľ.

Ak sme písali, že v reštaurácii Golden Garden žiadne okno nie je, trochu sme zavádzali. Jedno veľké okno tu naozaj je – nesledujete ním však areál x-bionic® sphere, ale dianie v kuchyni. Pozorovať dokonalú koordináciu kuchárov, trochu pripomínajúcu prácu včiel v úli, trochu akvabely vo vode, je fascinujúce. Ak je Golden Garden zážitkovou reštauráciou, toto divadlo posúva úroveň zážitku do inej dimenzie. A to sa ešte nezačalo servírovať.

golden-garden-x-bionic-prirpava

golden-garden-x-bionic-samorin-kavickari

Degustačné menu ako štandard 

Ak by sme si mali pomôcť športovou terminológiou, počas degustačného menu súper na nás poriadne vybehol a prevakpil nás. Už predjedlo, terina z fois gras s perníkom a pomarančovým čatní nás okamžite dostala svojimi výraznými, hravými chuťami, ktoré na tanieri vytvorili dokonalú harmóniu. Nasledovala espuma s jeruzalemského artičoku, filet z tresky Skrei s nakladanou mrkvou, makovým čipsom a omáčkou bleurre blanc, potom prišli kačacie prsia s nakladanou tapioccou, údenou repou, kvakou a cherry omáčkou. Na záver nás čakala nadpozemská sladká bodka: 3 variácie čokolády s banánovou zmrzlinou. To všetko bolo starostlivo spárované so slovenskými vínami – kombinácia, ktorá nám priniesla neskrývanú a nefalšovanú radosť.

golden-garden-x-bionic-menu-kavickarisk-kavickari

golden-garden-x-bionic-servirovanie

Šéfkuchár Peter Gogaľ sa rozhodol pre 4-chodové degustačné menu, ktoré bolo presne tak akurát: akurát sýte, akurát dlhé, akurát na to, aby sme mali chuť sa tam vrátiť. Niekoľkokrát. Ak by ste si radi užili podobný zážitok, degustačné menu bude v reštaurácii Golden Garden štandardom. Najbližšie jedno také môžete vyskúšať už počas Valentína. Ak láska ide cez žalúdok, večera na tomto mieste dokáže spustiť lavínu vášní.

golden-garden-x-bionic-umenie

golden-garden-x-bionic-jedlo

x-bionic® sphere nájdete aj na instagrame

Text: Tomáš Turek

Foto: Tomáš Turek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Tomáš Turek

Nadaný, so svojským humorom. Jeho články sú skutočným pokladom a jeho rozhovory sú románom na pokračovanie. Vďaka nemu sa dokážete preniesť na miesta, o ktorých s ľahkosťou píše. A možno ostanete aj trošku hladní. To je riziko Tomášových článkov. No a ešte fotí. Parádne!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *