Chaty Urbanove sestry: Najkrajšie chaty sú na Horehroní

 Chaty Urbanove sestry: Najkrajšie chaty sú na Horehroní

 

Sú tri, na prvý pohľad vyzerajú rovnako, aj na druhý či tretí. Stačí však otvoriť dvere, vstúpiť a hneď viete, že každá je iná. To sú Urbanove sestry, tri chaty stojace nad Čiernym Balogom. Obklopené pokojom, tichom a krásnou prírodou. Len nedávno oslávili rok, no do často prehliadaného regiónu Horehronia stihli pritiahnuť desiatky hostí. Kto za nimi stojí a čím sú výnimočné? 

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-34

Chaty Urbanove sestry ako rodinný projekt

Chaty Urbanove sestry sú rodinným projektom, ktorému každý z členov pomohol svojou troškou. Otcovi pôsobiacemu v stavebníctve náhoda priviala pozemok na kúpu a jeho dve ženy – manželka a dcéra – nápad na výstavbu chát. Mama zase preniesla kúsok seba do zariaďovania: starostlivo vyberala každý kúsok nábytku, dekorácie či doplnkov. Po desiatkach hodín strávených na internete mala všetko, vďaka čomu mohla premeniť Chaty Urbanove sestry na výnimočné miesto.

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-ciernybalog-chata

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-detail

A dcéra Lucia? Tá si tu hlavne plní sen – pôsobí v cestovnom ruchu, stará sa o hostí, rozpráva sa s ľuďmi a stará sa o to, aby odchádzali šťastní. Okrem toho v jej réžii je aj chod chát, rezervácie a dodáva ubytovaniu život: kvety, víno, kávu. Chaty Urbanove sestry sú skvelým príkladom toho, že ak robíte niečo s láskou a nadšením, dokážete tieto pocity preniesť aj na svojich hostí. Obzvlášť vtedy, ak to ťaháte spoločne ako rodina.

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-kava-kavickarisk-kavickari

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-86

Všetky rovnaké a predsa iné

Biele steny, drevený krov, priestranná terasa, veľké okná a dostatok svetla. To majú všetky tri chaty spoločné. Nároky na moderné bývanie – alebo ubytovanie? – spĺňajú dokonale: vnútri na vás čaká otvorený priestor s pieckou, priestranná obývacia miestnosť s jedálenským stolom spojená s kuchyňou, hojdačka s výhľadom na okolie. Po schodoch sa dostanete do svojej izbičky: v každej chate sú na poschodí tri miestnosti, dokonca aj manželská spálňa s postieľkou pre bábätká. Bezproblémov sa tu ubytuje 6 osôb, ktoré dodajú veľkorysému priestoru život.

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-slovensko-kavickari-chata-chatky-priroda

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-kavickari-slovensko-kavickarisk

Každá z chát je však výnimočná: jedna je zariadená v boho štýle, druhá zase v štýle industriálnom a tretia v pohodovom domácom. Kombinácia prírodných materiálov, množstva slnečných lúčov a precíznosti mamy dizajnérky vytvára miesto, z ktorého sa vám nebude chcieť veľmi odísť. Prečo by sa aj malo, keď ste práve v oáze pokoja a dokonalého oddychu?

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-kavickari-kavickarisk

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-horehronie-kavickarisk

Najkrajšie chaty sú na Horehroní

Horehronie je u nás turisticky trochu prehliadaný región. Hoci sa to pokúsila zmeniť napríklad speváčka Kristína, v zahraničí ho dokonca preslávil legendárny vláčik z Čiernohronskej železnice, ktorého koľaje vedú cez futbalový štadión. To však zďaleka nie je všetko, čo si tu môžete vychutnať – teda okrem božského pokoja a hviezdnej oblohy počas noci –, nechýba tu ani lyžiarsky svah, skanzen Vydrovo, nenáročné turistické i cyklistické trasy. To všetko nájdete v tesnom, alebo menej tesnom okolí: nanajvýš 20 minút cesty autom.

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-rodina-relax

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-kreslo

Mohli by sme ďalej skúšať opísať rozprávkovú atmosféru Urbanových sestier, slová však niekedy nestačia a veríme, že fotografie to povedia za nás. Na záver však len dodáme: najkrajšie chaty sú na Horehroní. Urbanove sestry priniesli kúsok mestskej elegancie do prírody a vytvorili s ňou ladiacu harmóniu. Ak hľadáte únik – od čohokoľvek – tu nájdete svoj azyl. Pre istotu si však prihoďte jednu noc navyše – ak by sa vám nechcelo odchádzať ako ostatným hosťom.

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-kavickari-slovensko

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-52

Chaty Urbanove sestry nájdete aj na instagrame.

Foto: Tomáš Turek

Text: Tomáš Turek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Tomáš Turek

Nadaný, so svojským humorom. Jeho články sú skutočným pokladom a jeho rozhovory sú románom na pokračovanie. Vďaka nemu sa dokážete preniesť na miesta, o ktorých s ľahkosťou píše. A možno ostanete aj trošku hladní. To je riziko Tomášových článkov. No a ešte fotí. Parádne!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *