Gio Cafè Gelato Italiano v Trnave

 Gio Cafè Gelato Italiano v Trnave

 

Prvá ozajstná gelateria na Slovensku si po rokoch pôsobenia v Nitre otvorila aj svoju druhú vlajkovú loď, a to v Trnave. Stabilná klientela, ktorú si Gio rokmi vybudovalo, tak vznikla i vo Večnom Ríme.

 

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj, prinášame články o najlepších gastronomických prevádzkach v Trnavskom kraji.  Od uvoľňovania opatrení sme s našou redakciou navštívili desiatky podnikov, ktoré vám postupne predstavíme.

 

exterier

Včelco v Smoleniciach vás príjemne prekvapí

Čítať viac >

gio-trnava

 

kavickarisk-kavickari-gio

 

Čerstvé suroviny, kvalitný produkt, osobný prístup k zákazníkovi a dizajnový interiér. To sú atribúty, ktoré Gio tvoria. Ľudia sa za gelatom vyberú na výlet aj z iných miest. To, čo odlišuje úžasnú zmrzlinu od dobrej, sú suroviny. Očarujúce sú retro ružové kachličky na pulte, aj čistý, minimalistický dizajn samotnej prevádzky.

 

sedenie-interier-gio-trnava
Prvá ozajstná gelateria na Slovensku si po rokoch pôsobenia v Nitre otvorila aj svoju druhú vlajkovú loď, a to v Trnave.

 

Soňa Lávová, majiteľka Gio, je pri gelate už roky. Priviedol ju k nej jej bývalý šéf, talian Luca, ktorému sa na Slovensku žilo dobre, ale chýbalo mu jediné. Dobrá káva a gelato, a tak vytvoril Gio Caffè – Gelato Italiano. Gelateria z Nitry sa stala slovenským fenoménom.

 

zmrzlina-gio-slovensko

 

Zmrzliny nevidíte, sú v špeciálnom chladiacom pulte (pozzetti), ktorý udržuje zmrzlinu v najlepšej kondícii. Ten pocit, že si pochutnávate na zmrzline, v ktorej sú rozmixované čerstvé maliny, jablká či banány, nevyváži nič iné. A o tom je gelato. O čerstvých surovinách – reálnych, sviežich, voňavých. Použitím čerstvého ovocia sa v gelaterii vedia vyhnúť hneď niekoľkým nepríjemnostiam. „Do zmrzliny nemusíme pridávať arómy, ani farbivá, či preparáty, v ktorých sú obsiahnuté. Vieme tiež zaručiť, že takáto zmrzlina neobsahuje lepok, a ak ich pripravíme na sorbetovej báze, sú zároveň vhodné pre ľudí trpiacich intoleranciou laktózy či vegánov,“ tvrdí Soňa Lávová.

 

zmrzlina-gio-trnava

 

sedenie-gio-trnava
Čerstvé suroviny, kvalitný produkt, osobný prístup k zákazníkovi a dizajnový interiér.

 

V Gio Café Gelato Italiano si pochutnáte aj na kávičke značky Coffeein (pražiareň v Šahách), Milkshakeoch, obľúbených limonádach, či domácich koláčikoch. Gio je skrátka láska, ktorú musíte zažiť.

 

gio-v trnave-slovensko-kavickarisk

 

napoje-gio

 

Tip majiteľky – vegánske zmrzliny

 

lavova-gio
Soňa Lávová, majiteľka Gio, je pri gelate už roky. Priviedol ju k nej jej bývalý šéf, talian Luca.

 

Gio v kocke:

  • Receptúry prvej gelatérie na Slovensku
  • Originálne variácie zmrzlín
  • Chutné espresso
  • Skvelá lokalita, parkovanie hneď oproti podniku

 

gio-kavickarisk-trnava

 

Adresa:

Gio Café Gelato Italiano

Halenárska 5

Trnava

971 01

 

Gio Café Gelato Italiano nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Simona Budinská

 

 

Foto a video: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *