Forhaus v Trnave: Rodinná reštaurácia, ktorú vybudovali s láskou

 Forhaus v Trnave: Rodinná reštaurácia, ktorú vybudovali s láskou

 

V blízkosti Baziliky Sv. Mikuláša, ktorú miestni nazývajú ako „hrubý kostol“, a parku plného zelene, lavičiek a čvirikajúcich vtákov sa nachádza reštaurácia FORHAUS. Jej názov znamená v trnavskom jazyku predsieň. Predsieň je miesto na vítanie hostí, kde sa strieda veľa ľudí, zážitkov a spomienok. Predsieň Forhausu ponúka možnosť výberu, kde si svoj gastronomický zážitok vychutnáte naplno. Môžete si vybrať z kaviarenskej časti, reštauračných priestorov, terasy pred vstupom, sály alebo zadnej krytej letnej terasy.

 

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj, prinášame články o najlepších gastronomických prevádzkach v Trnavskom kraji.  Od uvoľňovania opatrení sme s našou redakciou navštívili desiatky podnikov, ktoré vám postupne predstavíme.

 

kavickari-kavickarisk-trnava
Príjemný mix medzi vintage a industriálnym štýlom.
Forhaus

Paula Školeková : Svadba nemôže byť stresom, ale radosťou

Čítať viac >

 

servirovanie

 

Pri vstupe do reštaurácie vás očarí originálna atmosféra. Sivé tapety, drevené stoličky a stoly vytvárajú príjemný mix medzi vintage a industriálnym štýlom. Na stenách nájdete obrazy so životnými múdrosťami. V reštauračnej časti môžete cez sklenené okno nakuknúť pánom kuchárom do kuchyne, ktorí sa ochotne postarajú o vaše gurmánske jazýčky.

 

maso-forhaus
Pri grilovaní sa používa kvalitné kubánske uhlie, čo dodáva mäsu nezameniteľnú chuť a arómu.

 

obsluha-kavickarisk

 

V reštaurácii si vychutnáte jedlá, ktoré sú pripravované v špeciálnom grile na drevené uhlie. Grilujú v ňom tie najlepšie reštaurácie po celom svete a Forhaus tiež. Pri grilovaní sa používa kvalitné kubánske uhlie, čo dodáva mäsu nezameniteľnú chuť a arómu. Pre gurmánov ponúkajú odležané steaky z ich vlastnej dry aged chladničky. Mäsité jedlá dopĺňajú obľúbené rizotá a cestoviny. „Forhaus je rodinná reštaurácia, ktorú sme budovali s láskou. Chceme, aby ste sa u nás cítili príjemne a zabudli na starosti každodenného života. V bežný deň alebo aj na rodinných oslavách a svadbách,“ predstavuje reštauráciu Paula Školeková, ktorá podnik vedie spolu s otcom od svojich študentských čias. „Moje obľúbené sú Tagliatelle podľa Forhausu, čiže presne tak ako ich máme my najradšej a v našom menu nájdete aj tip od ocina, ktorý nedá dopustiť na pikantnú hovädziu panvičku,“ dopĺňa. Fanúšikov slovenských výrobkov potešia kvalitné Herbert sirupy a široký výber lokálnych vín. My sme neodolali ani domácim zákuskom, ktoré sú čerešničkou za skvelým obedom alebo večerou. A ak sa rozhodnete začať svoj deň práve tu, pripravia vám výborné raňajky.

 

forhaus-tt-krajzazitkov
Sympatická Paula Školeková, ktorá podnik vedie spolu s otcom od svojich študentských čias na foto z tímom reštaurácie.

 

forhaus

 

Forhaus je príjemná rodinná reštaurácia s atmosférou v srdci Trnavy. Miesto pre všetky generácie, kde sa budete cítiť príjemne a uvoľnene, tak ako my.

 

okna-interier-forhaus-trnava-slovensko
Predsieň Forhausu ponúka možnosť výberu, kde si svoj gastronomický zážitok vychutnáte naplno.

 

vino-forhaus

 

 

Tip majiteľa: Pikantná hovädzia panvička

 

jedlo-forhaus-trnava

 

Forhaus v kocke:

  • Kvalitná kuchyňa
  • Rodinný koncept
  • V centre mesta
  • Parkovanie pri reštaurácii

 

forhaus-v-trnave
Miesto pre všetky generácie, kde sa budete cítiť príjemne a uvoľnene, tak ako my.

 

 

Adresa:

Forhaus

Kapitulská 470/28,

Trnava

971 01

 

 

Forhaus nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Guťka Markocsyová

 

 

Foto a Video: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

1 Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *