Čokoládovňa na sídlisku v Partizánskom

 Čokoládovňa na sídlisku v Partizánskom

 

Partizánske, ktoré bolo najmä v minulosti známe obuvníckym priemyslom, sa stáva skvelým miestom na výlety za pôžitkami. Počas poslednej návštevy sme tu objavili prevádzku s lahodnou čokoládou, domácimi dezertami a cappuccino s dokonalým latte artom. To všetko v čokoládovni Garage Cafe na sídlisku Šípok.

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Ručne vyrábané pralinky z belgickej čokolády Callebaut sú vo vitrínach uložené ako vzácne šperky. Vyberať môžete z dvanástich príchutí v bielej, mliečnej aj horkej čokoláde. Sladkú ponuku dopĺňajú domáce dezerty najmä s čokoládovým základom, či obľúbené cheesecaky. Už niekoľkokrát sme písali o selfieccine – cappuccine s vašou fotkou. V Garage Cafe Vám okrem kávy pripravia aj dezert či čokoládové lízatko s portrétom.

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Nám ulahodila horúca čokoláda s malinovým pyré a orieškami, no kombinácií ako si ju vychutnať je naozaj neúrekom. Stretnutie s priateľmi či narodeninovú oslavu si môžete spestriť tečúcou čokoládovou fontánou s ovocím. Kávové poháriky sme potešili špecialitou Garage Cafe – ide o latte s pravou belgickou čokoládou na dne pohára. Kávu talianskej značky ORO pripravujú skúsení baristi a cappuccino s obrázkom predsalen chutí lepšie. V ponuke sú aj slovenské vína z tokajskej oblasti či miešané nápoje, ktoré si najmä počas leta môžete vychutnať na priestrannej terase s výhľadom na les.

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

V interiéri nás zaujali stoličky značky Thonet, ktoré sa kedysi vyrábali v neďalekých Veľkých Uherciach. Stoličku “číslo štrnásť”, známu ako viedenskú kaviarenskú stoličku, musela mať už v minulom storočí každá dobrá kaviareň. Názov i logo čokoládovne sú úzko späté s priestorom. Vôňa čokolády a domácich dezertov sa šíri priamo nad deväťdesiatimi garážami, ktoré vo verejnom hlasovaní v súťaži Stavba roka získali druhé miesto. Ako pozitívum hodnotíme bezbariérový prístup a pre najmenších návštevníkov je k dispozícii detský kútik.

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Chuť a vôňu čokolády budeme cítíť ešte dlho. Minimálne do ďalšej návštevy, nakoľko si čokoládový zážitok plánujeme zopakovať.

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články