Festival Káva Čaj Čokoláda 2024 opäť v Košiciach!

 Festival Káva Čaj Čokoláda 2024 opäť v Košiciach!

Pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok plný vôní, aróm a chuťových explózií, pretože najväčší a jedinečný Festival Káva Čaj Čokoláda 2024 sa opäť vracia do Košíc. Táto udalosť roka všetkých milovníkov kvalitnej kávy, lahodného čaju a luxusnej čokolády sa uskutoční v dňoch 22. a 23. marca 2024 v košickej Kunsthalle/Hala umenia.

Sviatok pre všetkých pôžitkárov – Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2024

Návštevníkov čakajú dva dni plné rozmanitosti chutí a produktov najvyššej kvality. Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2024 je skutočnou prehliadkou toho najlepšieho zo sveta kávových zŕn, rafinovanosti čajových listov a zmyselnosti kakaových bôbov. Ak vás láka príležitosť okúsiť výnimočnosť výberových káv, kúzlo exotických čajov a nespútanú lahodnosť pravej čokolády, Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2024 si rozhodne nenechajte ujsť.

Festival-Kava-Caj-Cokolada-2024
Ak vás láka príležitosť okúsiť výnimočnosť výberových káv, kúzlo exotických čajov a nespútanú lahodnosť pravej čokolády, Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2024 si rozhodne nenechajte ujsť.

Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2024 rozširuje obzory chutí aj vedomostí

S každou zakúpenou vstupenkou sa vám otvorí nielen svet exkluzívnych ochutnávok, ale aj možnosť spoznať, čo stojí za výnimočnými chuťami troch pilierov gurmánskych potešení: kávy, čaju a čokolády. Bohatý program vzdelávacích workshopov vám rozšíri obzory v trendoch prípravy nápojov v Európe. Poodhalí vám neobyčajné spojenie kávy a vedy. Objasní vplyv rôznych spracovaní na chuť kávy, ale aj umožní preniknúť hlbšie do tajomstiev prípravy perfektného espressa.

Festival-Kava-Caj-Cokolada-2024
Bohatý program vzdelávacích workshopov vám rozšíri obzory.

Naučíte sa rozlúsknuť záhadu správnej techniky filtrovanej kávy a pozriete sa na prsty baristom pri ich Latte art výtvoroch. Spoznáte cestu Japonských čajov a Matche a ešte oveľa viac. Na Festivale Káva Čaj Čokoláda Košice 2024 sa vám predstavia takmer dve desiatky pražiarní.

Festival-Kava-Caj-Cokolada-2024
Simona Budinská z kavickari.sk, na fotografii, vystúpila ako hosť počas minuloročného Festivalu Káva Čaj Čokoláda 2023.

Tieto workshopy sú šité na mieru pre všetky otvorené a zvedavé mysle. Pre každého, kto sa nebojí klásť otázky a hľadať odpovede. Či už ste na začiatku svojej kávovej cesty, alebo ste skúsený čajový degustátor, či čokoládový labužník, nájdete tu priestor na rozšírenie svojich znalostí a zručností. Príďte sa inspirovať, objavte nové chute a staňte sa súčasťou komunity, ktorá vie, že pravé pôžitkárstvo je súzvuk lásky a poznania.

Festival-Kava-Caj-Cokolada-2024
Či už ste na začiatku svojej kávovej cesty, ste skúsený čajový degustátor, alevbo čokoládový labužník, nájdete tu priestor na rozšírenie svojich znalostí a zručností.

Prineste si z Festivalu Káva Čaj Čokoláda Košice 2024 aj hmatateľné spomienky

Festival Káva Čaj Čokoláda v Starej Tržnici už tento týždeň

Čítať viac >

Ako suvenír si odnesiete domov aj festivalové noviny či špeciálnu festivalovú tašku Káva Čaj Čokoláda, ideálnu na uloženie všetkých vašich nákupov a vzácnych darčekov, ktoré si odnesiete ako spomienku na toto výnimočné podujatie.

Festival-Kava-Caj-Cokolada-2024
V cene vstupného je festivalová taška Káva Čaj Čokoláda, festivalové noviny, ochutnávky, workshopy a bohatý odborný program.

Súťaž pre pražiarov kávy, novinka v programe Festivalu Káva Čaj Čokoláda Košice 2024

Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2024 prichádza tento rok so vzrušujúcim spestrením programu prvého festivalového dňa – súťažou pre pražiarov kávy – Slovak Roasting Masters. Tento súboj pražiarov, určený nielen pre ostrieľaných profíkov, ale i pre talentovaných amatérov, ponúkne dynamickú platformu pre výmenu skúseností a zručností a príjemnú dávku napätia.

Festival-Kava-Caj-Cokolada-2024
Program festivalu Káva Čaj Čokoláda Košice 2024.

Ekológia na prvom mieste

Každý správny kávičkár vie, že tento mok chutí najlepšie z obľúbenej šálky. Potešíte tým nielen seba, ale aj našu planétu. Ak je ochrana životného prostredia blízka vášmu srdcu, prineste si na festival vlastné šálky alebo poháriky. Podporíte tak snahu usporiadateľa, vytvoriť čo najmenej odpadu. Ak svoju obľúbenú šálku ešte nemáte, využite limitovanú edíciu vstupeniek, ku ktorým dostanete aj krásny kameninový pohárik. Tieto vstupenky zakúpite iba v predpredaji.

Festival-Kava-Caj-Cokolada-2024
Zakúpením limitovanej edície vstupeniek v predpredaji môžete získať krásny kameninový pohár.

Súťaž o vstupenky na Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2024

Ak sme vás týmito riadkami dostatočne navnadili a radi by ste boli súčasťou tohto výnimočného festivalu, nepremeškajte šancu vyhrať vstupenky naň. Sledujte náš Instagram a dozviete sa viac!

Festival-Kava-Caj-Cokolada-2024

 

Miesto konania: Kunsthalle/Hala umenia, Košice
Dátum konania: 22. – 23. 3. 2023
Čas konania: 10.00 — 19.00

Vstupenky budú dostupné nielen na mieste, ale aj online cez sieť Ticketportal.

Vstupné na 1 deň: 6 € – predpredaj, aj na mieste!
Vstupné na 2 dni: 10 € – predpredaj, aj na mieste!
Vstupné na 1 deň – zľavnené (ZŤP, študenti, dôchodcovia): 4 € – predpredaj, aj na mieste!

Viac informácií o Festivale Káva Čaj Čokoláda Košice 2024 nájdete na kavacajcokolada.sk, Facebooku a Instagrame.

 

 

Text: Tatiana Bubláveková

Foto: archív Káva Čaj Čokoláda a kávičkári.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články