Festival Káva Čaj Čokoláda už v marci rozvonia centrum Košíc!

 Festival Káva Čaj Čokoláda už v marci rozvonia centrum Košíc!

Košice takmer po 2 rokoch opäť ožijú najväčším kávovým, čajovým a čokoládovým podujatím. Už 17. a 18. marca 2023 sa môžete tešiť na voňavý a chutný Festival Káva Čaj Čokoláda. Návštevníci si užijú jedinečnú atmosféru v budove, ktorá je jedným zo symbolov starých Košíc – v Kunsthalle, Hale umenia, kde sa bude festival odohrávať. Ak chcete podľahnúť omamnej vôni a chuti poctivej kávy, čokolády a čajov, určite si nenechajte ujsť návštevu tohto festivalu!

Festival Káva Čaj Čokoláda Košice je zárukou kvality a nezameniteľnej atmosféry

Festival bude trvať dva dni (piatok a v sobotu) a každého návštevníka isto zaujme bohatý program nesúci sa na obláčiku úžasných vôní a chutí kávy, čokolády a čaju. Nebudú chýbať zaujímavé prednášky diskusie, rozhovory, workshopy a súťaže.

Chcete vidieť čaro latte artu? Alebo si vedieť pripraviť výbornú filtrovanú kávu, espresso, chutný domáci čaj či miešaný kakaový nápoj? Určite neobíďte workshopy, ktoré sa budú konať na pódiu LAB stage.

Festival Káva Čaj Čokoláda
Workshopy odhalia návštevníkom čaro prípravy chutnej kávy, čaju aj kakaových špecialít.

Ak vás zaujímajú tradičné, ale aj moderné spôsoby prípravy čaju, chcete spoznať príbehy kávy z rôznych kútov sveta alebo spoznať tajomstvá najlepších prevádzok, určite si nenechajte ujsť program na pódiu Hlavný stage. Určite sa tam čo-to dozviete aj o spracovaní a pestrosti chutí kakaa a môže vás zaujať aj prednáška o vplyve vody na chuť kávy.

Festival Káva Čaj Čokoláda
Na Festivale Káva Čaj Čokoláda v Košiciach nebude chýbať dobrá nálada, skvelý program a, samozrejme, všetko pre milovníkov kávy, čokolády a čaju.

A stretnete tam aj nás. V piatok o 18:00 si rozoberieme trendy tému 4 kávovej vlny a v sobotu zas poodhalíme aké sú tajomstvá najlepších prevádzok. Ak vás zaujíma, aké sú naše parametre, podľa čoho vyberáme prevádzky do našich bedekrov a webu, nenechajte si ujsť prezentácie s našou zakladateľkou, Simonou Budinskou.

bedeker-simona-budinska
Na výstave Káva Čaj Čokoláda sa stretnete aj s nami. Na Hlavnom stage v piatok o 18:00 hodine si rozoberieme tému 4 kávovej vlny a v sobotu o 14:00 sa povenujeme tomu, aké tajomstvá majú najlepšie prevádzky.

Festival Káva Čaj Čokoláda Košice má aj charitatívny cieľ

Festival Káva Čaj Čokoláda Bratislava sa po dvoch pandemických rokoch vracia späť do Starej tržnice!

Čítať viac >

Zaujímavá je aj charitatívna línia podujatia. Organizátori aj vystavovatelia festivalu totiž podporia sumou 300 € občianske združenie Svetielko nádeje. OZ poskytuje komplexnú starostlivosť deťom a mladistvým s onkologickým a iným vážnym ochorením a ich rodinám.

Poďte s nami na festival a vyhrajte vstupenky

Chcete vyhrať vstupenky? Nazrite do zákulisia vôní a chutí najkvalitnejších káv zo Slovenska i zahraničia. Podľahnite omamným čajom, ktoré pohladia zmysly. No a napokon chutnajte remeselné cukrovinky, ktoré pohladia chuťové poháriky. Na tieto zmyslové zážitky budete ešte dlho spomínať – to vám garantujeme. Ak by ste radi získali 2x 2 vstupy na festival, zapojte sa do našej súťaže na instagrame – a napíšte nám do správy, v ktorom čase budeme mať v sobotu prezentáciu.

Festival Káva Čaj Čokoláda
Určite si nenechajte ujsť latte art s mliekami od Rajo Barista, ale aj rastlinnými mliekami Oatly, ktoré sú veľmi chutnou náhradou mlieka v káve.

Festival Káva Čaj Čokoláda

Miesto konania: Kunsthalle/Hala umenia, Košice
Dátum konania: 17. – 18. 3. 2023
Čas konania: 10.00 — 19.00
Vstupné na 1 deň: 6 € – predpredaj, aj na mieste!
Vstupné na 2 dni: 10 € – predpredaj, aj na mieste!
Vstupné na 1 deň – zľavnené (ZŤP, študenti, dôchodcovia): 4 € – predpredaj, aj na mieste!

V cene vstupného je festivalová taška Káva Čaj Čokoláda, festivalové noviny, ochutnávky, workshopy, bohatý odborný program a 0,5 l ovsený nápoj OATLY Barista (v obmedzenom množstve)!

 

web: https://www.kavacajcokolada.sk
fb event: https://www.facebook.com/events/552468273020202

 

Text: Katarína Kántorová

Fotografie: Marko Production

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Katka Kántorová

Zanietená jazyková redaktorka, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je mať oči na stopkách, len čo sa na obzore objaví nejaká chybička. Od štúdia na vysokej škole až dodnes prešla rôznymi redakčnými profesiami, no s určitosťou vie, že okrem korigovania sa v živote nezaobíde ani bez písania. A, samozrejme, bez dobrej kávy a milej mačacej spoločníčky Ellie.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články