Coolňa Bistro & Street Food 

 Coolňa Bistro & Street Food 

 

Kreatívne a lokálne. Aj tak by sa dalo v krátkosti zhrnúť originálne street food bistro v Senici, ktoré miestni i vzdialení poznajú pod názvom Coolňa Bistro & Street Food.

 

coolna-street-food
Kreatívne a lokálne.

 

 

sedenie

Pivárnička Nad Rínkom v Hlohovci

Čítať viac >

Keď majitelia podniku Jaroslav Brečka a Rudolf Keher tvorili koncept svojho podniku, postavili ho na čerstvosti a lokálnosti. Reakcie klientov si prvé roky odskúšali ako foodtruck, až neskôr sa preklenuli do kamennej prevádzky. Foodtruck však ostal a chodievajú s ním na rôzne akcie – aj do neďalekej Českej republiky. S pojazdnou kuchyňou obiehajú rôzne kulinárske podujatia alebo firemné akcie.

 

street-food-zona-coolna_K

 

Taktiež počas leta, ak pandemická situácia povolí, organizujú sériu Cool Piknik-ov v Senickom parku a festivaly pouličného jedla Fest Cool Piknik.

 

coolna-bistro-kavickari-senica_K
Keď majitelia podniku Jaroslav Brečka a Rudolf Keher tvorili koncept svojho podniku, postavili ho na čerstvosti a lokálnosti.

 

Menšie bistro je zariadené v industriálnom štýle, oči poteší živá machová stena. V ponuke nájdete vždy špeciál týždňa, prémiové burgery s vyzretým hovädzím, sendviče s pomaly pečeným mäsom, vegetariánske jedlá, pravé belgické hranolky alebo sladké kronuty. Jaro a Rudo si dali záležať na lokálnosti. „Mäso je z českých fariem od pána Kloudu, ktorý ho spracováva a necháva zrieť. Okrem mäsa v našich jedlách máme v ponuke aj mäsové výrobky, ktoré neobsahujú žiadne éčka, farbivá, zvýrazňovače chuti, dusitany a pod. Napríklad párky z 98 % mäsa, špekáčky z vyzretého hovädzieho,“ tvrdí Jaro Brečka. Rudo Keher ho dopĺňa: „V podstate všetko je u nás lokálne. Či zo Slovenska, alebo z Moravy, všetko do dvoch hodín cesty – pečivo z Pekařství Křižák z Moravy, sladké z MLS Bakery Holíč. Limonády – Mana Roots z Dolnej Stredy.“

 

coolna_K

 

Okrem jedál originálni Seničania ponúkajú aj vlastné nápoje – Coolňa Colu z pravých kolových orechov alebo pivo Coolinarium navarené z ich vlastných nespotrebovaných burgrových briošiek lokálnym pivovarom Hellstork.

 

Komu sa malý podnik dostane pod kožu, môže si odniesť kúsok z Coolňa Bistro & Street Food aj domov. V  ponuke totiž bývajú aj pravidelné merch produkty, na ktorých spolupracujú s lokálnymi dizajnérmi. Ak si chcete urobiť výlet do Coolňa Bistro & Street Food, berte na vedomie, že otvorení sú len od stredy do soboty, od 17:00 – 20:00.

 

Coolňa Bistro & Street Food v kocke

  • Prémiové burgery
  • Kvalitné suroviny
  • Vlastné nápoje
  • Merch lokálne spolupráce

 

Tip majiteľov podniku: Bacon Jam burger a L.F.C. Louisiana Fried Chicken

 

burger-coolna-kavickarisk_K
V ponuke nájdete vždy špeciál týždňa, prémiové burgery s vyzretým hovädzím, sendviče s pomaly pečeným mäsom, vegetariánske jedlá, pravé belgické hranolky alebo sladké kronuty.

 

 

Adresa:

Coolňa Bistro & Street Food

Hviezdoslavova 479

Senica

905 01

 

 

 

Coolňa Bistro & Street Food nájdete aj na instagrame.

 

 

 

Text: Simona Budinská

 

 

Foto: archív podniku

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *