Château Gbeľany chystá leto plné zážitkov

 Château Gbeľany chystá leto plné zážitkov

S príchodom teplých dní ožíva nielen príroda, ale aj rôzne podujatia, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube. Ak pridáte k zážitkovej gastronómii v podobe degustačných večerí, k zrazom historických vozidiel či ku kultúrnym predstaveniam benefit v podobe priestorov dýchajúcich históriou, o pôžitok na viacerých úrovniach bude postarané. Poďte sa spolu s nami pozrieť, čo všetko si pre vás v Château Gbeľany na najbližšie mesiace pripravili. Na svoje si príde skutočne každý. Neveríte? 

Château Gbeľany je miestom pre ľudí, na ktorom sa píšu mnohé príbehy. Aby boli tieto príbehy a zážitky ešte intenzívnejšie, pravidelne sa tu konajú podujatia rôzneho druhu. A to všetko v priestoroch historického kaštieľa a v objatí prírody.

Letné podujatia pre každého

Historický kaštieľ Château Gbeľany, ktorý nájdete len kúsok od Žiliny, je miestom, ktoré ponúka nielen špičkové služby svojim hosťom, ale zároveň aj bohatý program rôznorodých podujatí pre všetkých milovníkov pôžitkov. Pri príležitosti kultúrnych a gastronomických podujatí tieto nádherné historické priestory ožívajú ešte viac. Život im vdychujú práve ľudia, pre ktorých bolo toto miesto s láskou vytvorené.

Kultúrne podujatia v podobe divadelných predstavení a hudobných koncertov, ale aj gastronomické degustačné večere. Tú najbližšiu si môžete v prípade priaznivého počasia vychutnať na nádvorí kaštieľa už 30. mája.

Koncerty, divadelné predstavenia, zrazy historických vozidiel či degustačné večere a gastronomické zážitky. A niekedy aj všetko v jednom. Touto ponukou sa v Château Gbeľany trafia do kultúrnych a spoločenských preferencií skutočne každému. Mladým i starým, dospelým i deťom. Tým, ktorí majú radi kultúrne zážitky, ale i tým, v ktorých víťazí gurmánsky pôžitok pred tým spoločenským.

Divadlo a hudba sú súčasťou kultúrnych podujatí. 10. júna 2024 rozozvučia kaštieľ tóny klasickej hudby Pro Musica Nostra a 17. júna sa nádvorie premení na dejisko divadelného predstavenia.

Château Gbeľany je miestom gurmánskych pôžitkov

Ak patríte medzi gurmánov, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť degustačné večere, ktoré zďaleka presahujú iba úroveň chuťového pôžitku. Je to skutočne pohľadenie pre všetky zmysly. Už 30. mája sa uskutoční prvá degustačná večera tohto roku v podobe 6-chodového menu, v ktorom sa snúbi špičkové jedlo, citlivo spárované víno a sprievodný program vo výnimočnom, dychberúcom prostredí. V prípade priaznivého počasia na nádvorí kaštieľa, v prípade nepriaznivého v reštaurácii Belene. Tento rok prichádza Château Gbeľany navyše s hneď s dvomi novinkami. 

Šéfkuchár Richard Svrček so svojím tímom pripraví zo 6-chodového degustačného menu 4 chody.
O zvyšné dva sa postarajú študenti, mladé talenty z hotelovej akadémie v Žiline, spolu s majstrami odborného výcviku Františkom Plavým a Monikou Kováčikovou.

Prvou novinkou je spolupráca s hotelovou akadémiou v Žiline. Šéfkuchár Richard Svrček sa so svojím tímom postará o 4 chody, zvyšné 2 vzniknú pod taktovkou budúcich kuchárov spolu s majstrami odborného výcviku Františkom Plavým a Monikou Kováčikovou z hotelovej akadémie v Žiline. Budúci čašníci zase doplnia tím degustačnej večere a budúci someliéri vám spolu so skúseným someliérom priblížia vína z vinárstva Skovajsa. Budúcnosť slovenského gastra tkvie práve v študentoch, preto je ich podpora a skúsenosť, ktorá sa im naskytne, skutočne nad zlato. Ani rozbehnuté leto však nebude zaostávať a prinesie 15. augusta druhú degustačnú večeru, tentokrát v podobe 7-chodového menu. Letnej edícii bude kraľovať hosťujúci známy slovenský šéfkuchár Peter Bracho. Tou druhou novinkou je charitatívny rozmer celého podujatia. V rámci myšlienky pomoci tým, ktorí to potrebujú najviac, bude 5 € z ceny každej predanej vstupenky venovaných na nákup nevyhnutných potrieb pre seniorov v Domove pokoja Žofie Bosniakovej v Tepličke nad Váhom.

Okrem podpory študentov gastronómie budú mať degustačné večere v Château Gbeľany aj charitatívny rozmer a časť z výťažku vstupeniek poputuje tam, kde je to potrebné najviac.

Aký bol kávový festival Two Coffee Champs 2024? Boli sme pri tom!

Čítať viac >

 

Miesto pre rodiny s deťmi

O tom, ze Château Gbeľany je skutočne o ľuďoch a pre ľudí, svedčia aj podujatia orientované na čas strávený s rodinou, priateľmi a deťmi. Takým je aj fúzia podujatia Elegance Tour s konceptom Grill Food Evolution. Vďaka tomu vzniklo podujatie Elegance Tour and Grill Food Evolution, ktoré Château Gbeľany spoluorganizuje so známym šéfkuchárom Zdenkom Kramarčíkom. Okrem skvelého jedla na vás bude čakať bohatý program a aktivity pre celú rodinu. Divadelné predstavenie pre deti, hudobní interpreti pre dospelých, no aj mnoho ďalšieho – nechajte sa prekvapiť. Príznačne k prostrediu kaštieľa, ktorý dýcha na každom kúsku históriou, ovládnu poobedný bod programu práve historické vozidlá. Ak túžite stráviť príjemný deň plný zážitkov i pôžitkov, vychutnávajúc si príjemné poobedie v prostredí zelene kaštieľskeho parku, nezmeškajte toto podujatie, ktoré sa bude konať 20. júla 2024.

Elegance Tour and Grill Food Evolution je ideálnym podujatím pre všetky rodiny. Spojenie jedla, bohatého programu a historických vozidiel sa postará o deň nabitý zážitkami.

Château Gbeľany ožije kultúrou

Umenie píše tie najrôznorodejšie príbehy. Preto sa počas roka uskutoční v Château Gbeľany až niekoľko kultúrnych podujatí zameraných na divadlo a hudbu. Hneď 10. júna 2024 rozozvučia kaštieľ tóny klasickej hudby v podaní štyroch nadaných violončelistov. V rámci medzinárodného hudobného festivalu Pro Musica Nostra sa na nádvorí kaštieľa predstaví komorný súbor Cello Republic, ktorý prináša zážitok z klasickej hudby v celkom nových rozmeroch. 17. júna sa nádvorie kaštieľa premení na dejisko divadelného predstavenia. Júl zase ovládnu zvučné mená hudobného sveta. Tým prvým, a to 14. júla, bude spevácka legenda Richard Müller. 18. júla sa zase môžete tešiť na operné trio La Goia, ktoré spája operný spev s populárnou hudbou.

Château Gbeľany
Okrem plánovaných podujatí sa môžu hoteloví hostia tešiť na grilovačky počas príjemných letných večerov.

Château Gbeľany si pre všetkých milovníkov gastronómie, hudby, divadla či skrátka iba príjemných chvíľ a pôžitkov, pripravila pestrý program na letné mesiace. Pre viac informácií sledujte kalendár podujatí.

Kalendár letných podujatí 

  • 30.5.2024 – Degustačná večera
  • 10.6.2024 – Koncert klasickej hudby Pro Musica Nostra
  • 17.6. 2024 – Divadelné predstavenie
  • 14.7. 2024 – Koncert Richarda Müllera
  • 18.7. 2024 – Koncert operného tria La Goia
  • 20.7. 2024 – Elegance Tour and Grill Food Revolution
  • 15.8. 2024 – Degustačná večera

 

Château Gbeľany nájdete aj na Instagrame a Facebooku. 


Text:
Dominika Noskovičová
Foto: Archív Kávičkári.sk a Château Gbeľany

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články