Cestou za pôžitkami po Trnavskom kraji

 Cestou za pôžitkami po Trnavskom kraji

 

Keď sme začiatkom leta dostali ponuku spracovať pre Trnavský kraj nezvyčajný bedeker o najlepších kaviarňach, vedeli sme, že nás čaká viac skvelých výletov. Trnava je posledné roky našou srdcovkou, ale čo povedať do toho majú aj ostatné mestá. Piešťany, Galanta či Dunajská streda. Ale aj sever ako Senica, či Holíč. Trnavský kraj je rozsiahly, a my sme vedeli, že budeme potrebovať spoľahlivého partnera. A ním sa stal Hyundai Kona.

Hyundai Kona

Hyundai Kona

Aj keď by sa mohlo zdať, že Kona je určená najmä ženám, opak je pravdou. Potešia sa mu aj mladí muži, akým je napríklad náš fotograf Matúš. Ten sa v tomto kompaktnom SUV 1,6 na benzínový pohon cítil od začiatku veľmi komfortne a dokonca sa vyslovil, že si dáva tento model na wishlist.

Hyundai Kona

Hyundai Kona

Auto sme dostali v žiarivej oranžovej farbe, teda na cestách sme sa stali absolútne neprehliadnuteľnými. 4×4 pohon sa osvedčil najmä počas škaredého počasia na horskom prechode Biela hora, kedy pevne držal na ceste aj popri rýchlejšej jazde. Počas horúceho počasia, ktoré nás sprevádzalo najmä na juhu, v Galante, sme využili naplno klímu a skvelý doplnok k najvyššej výbave, chladenie sedačiek. Návšteva podnikov Insomnia a Esterházy Galanta sa tak zaobišla bez spoteného oblečenia, čo sa na kožených sedačkách v aute často stáva.

Hyundai Kona

Hyundai Kona

Hyundai Kona

Ako technologický nadšenec som ocenila najmä dve veci, a to priestor na mobilný telefón s indukčným nabíjaním a výsuvný panel (head –up panel) nad volantom, ukazujúci základné údaje o jazde, ako rýchlosť, navigáciu a upozornenia priamo v zornom poli vodiča. Človek si prirýchlo zvykne na tento komfort a až pri jazde autom si uvedomí, koľko času dokáže stráviť pozeraním na palubnú dosku. Cúvanie do zadu, v preplnenej Senici a počas neskutočného dažďa zachránila vyslovene len Rear Cros Traffic Colision Warning. Vďaka dvom kamerám tohto systému sme do recenzovaného podniku Positivo dorazili skutočne bezpečne.

Hyundai Kona

Hyundai Kona

V Kone sa páčilo nielen Matúšovi, ale aj najmenšiemu členovi našej redakcie, môjmu synovi. Dvojročného chlapca očaril odvážny, priam rozprávkový dizajn a Hyundai Kona pridal prívlastok „vrtuľníkové“ auto. Môžu za to zrejme fotografie auta s otvorenými dverami, ktoré sme spolu robili na golfovom ihrisku v Trnave.

Hyundai Kona

Hyundai Kona

Text: Simona Budinská

Foto: Matúš Pastor

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články