V Martine nájdete svoj pokoj aj pri šálke kávy

 V Martine nájdete svoj pokoj aj pri šálke kávy

 

Nie je to obyčajné miesto. Vládne mu harmónia, pokoj a predovšetkým láska. Kaviareň s neobyčajnou energiou sa nenápadne ukrýva na hlavnej ulici námestia v Martine. Je elegantná a zároveň rodinná. Plná prekvapení, spomienok i vízií do budúcna.

Kamala Martin

Kamala Martin

Kamala Coffe prešla niekoľkými zmenami. Jej príbeh sa začal pred 12 rokmi, keď v kávovej kultúre dominovala zalievaná káva a veľa šľahačky. Dnes je moderná a jej ponuka sa rozrástla o kvalitné limonády, vína, či iné dobroty. Zmien nastalo v Kamale hneď niekoľko. Nachádza sa tak v novej etape svojho života.

Kamala Martin

Kamala Martin

Kamala Martin

Na mlynčeku dnes už melú kávu zo žilinskej pražiarne 9 Grams Coffee. Milým prekvapením je aj ajurvédska káva, či iné chutné dobroty pre vegánov. Chuti polahodia i čaje. Vziať si ich môžete so sebou do ulíc Martina.

Kamala Martin

Kamala Martin

Kamala Martin

Interiéru dominuje biela farba, ktorá je symbolom čistoty. Prirodzene tak vynikne drevený nábytok a kúsky zelene. Na stenách nájdeme vždy niečo iné a zaujímavé. Buď sú to fotografie, alebo obrazy. Priestor vás tak vždy prenesie na iné miesta a ukáže vám, nové príbehy.

Kamala Martin

Kamala Martin

Kamala pripravuje rôzne evetny, besedy, cestovateľské zážitky. To však nemení fakt, že ste tu kedykoľvek vítaní na šálku kávy, čaju, či domáci cheesecake. Ak zbožňujete klasiku z vitríny na vás „číha“ domáci veterník. V blízkej dobe to bude aj chutné raňajkové menu.

Kamala Martin

Kamala Martin

Za strojom nájdeme usmievavú a pozitívne naladenú spolumajiteľku, pani Katku Figurovú. Je akýmsi pilerom prevádzky. Personálu i hosťom je vždy nápomocná. Poteší úsmevom, pomôže s výberom, ale zodpovie a poradí aj nad otázkami života. Tak ako Kamala, tak trochu iné miesto, ktoré má neobyčajnú atmosféru.

Kamala Martin

Kamala Martin

Café Kamala nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markócsyová

Foto: Tomáš Turek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články