Majiteľka predajne a kaviarne Marrea Andrea Ďuríková hovorí, že ponúka to, čo má sama rada

 Majiteľka predajne a kaviarne Marrea Andrea Ďuríková hovorí, že ponúka to, čo má sama rada

Každá kríza, ktorá príde, znamená aj príležitosť. O posledných dvoch rokoch to platí takisto. Napríklad u Andrey Ďuríkovej sa fakt, že sa dalo cestovať len s obmedzeniami a veľmi jej chýbalo more, pretavil do myšlienky navodiť dovolenkový „feeling“ u nás. A tak si v Tržnici Nivy otvorila prevádzku Marrea so stredomorskými pochúťkami. 

K pobytu pri mori patria aj výborné lokálne pochúťky. Prevádzka Marrea, ktorú nájdete v Tržnici Nivy, vás na chvíľu vráti späť na dovolenku pri Stredozemnom mori.

Marrea, miesto, kde sa cítite, akoby ste boli pri mori

Keďže k pobytu pri mori neodmysliteľne patrí aj výborné jedlo, rozhodla sa urobiť prevádzku Marrea, kde bude ponúkať to, s čím sa nám pobyty pri stredomorskom pobreží spájajú – kvalitné syry, údeniny, taliansku kávu, prosseco, víno… Aby človek, ktorý k nej príde, mal aspoň na chvíľu pocit, že trochu unikol z každodennosti. Jednoducho, aby mal hodinovú „dovolenku“, respektíve pocit, že je niekde v prímorskej kaviarničke a obchodíku.

V Marrei nájdete všetko, na čom si môžete pochutnať pri stredomorskom pobreží – kvalitné syry, údeniny, taliansku kávu, prosseco či víno.

Takto rozmýšľala, keď sa rozhodla v Tržnici Nivy v Bratislave zriadiť prevádzku s názvom Marrea, kde ponúka potraviny a produkty od Stredozemného mora. Zároveň chcela realizovať svoju záľubu v pohostinnosti. So smiechom hovorí, že veľmi rada stále niečo chystá a servíruje svojim blízkym, ale predsa len členovia rodiny nevládzu skonzumovať toľko, koľko by im rada nachystala. „Tu sa môžem realizovať, chystať hosťom a teší ma to,“ vyznáva sa A. Ďuríková.

Konečne vlastná prevádzka – Marrea

Roky otvárala prevádzky pre mäsokombináty a mäsiarske výroby a v Marrei si konečne splnila túžbu mať aj niečo vlastné. Keďže s manželom dovážajú na Slovensko už dlhé roky potravinový sortiment, zároveň je vlastná predajňa s posedením priestorom, kde ho môžu ponúkať.

Tržnicu Nivy sme vždy videli ako priestor pre veľkých aj malých bez rozdielu

Čítať viac >

Koncept Marrey je na Slovensku ojedinelý – nielen ponukou, keďže v sortimente majú veľa vecí, ktoré inde bežne alebo vôbec nedostať. To, čo ho robí „iným“, je to, že poskytujú aj iné služby ako len možnosť nakúpiť si tu. Môžete si tu posedieť na káve, víne, prípadne si k tomu dať nárez zo syrov či z údenín. Servírujú tu aj raňajky, na ktoré ľudia postupne chodievajú, a ani na obed by ste tu nezostali hladní, hoci o tejto možnosti zatiaľ veľa ľudí nevie. Ak chcete pohostenie na doma, aj to vám tu pripravia a zabalia.

 

Všetky produkty v Marrei sú kvalitné a chutné – majiteľka Andrea totiž každú vec najprv s manželom ochutná, až potom zaradí do ponuky.

„Sme tu len od apríla, ľudia nás postupne objavujú. Myšlienka urobiť takúto prevádzku mi skrsla v októbri minulého roku, keď sa objavil tento priestor. Na začiatku bolo najťažšie nájsť ten správny sortiment. Tak som začala s tým, že som vyhľadávala veci, ktoré mi v Stredomorí chutili a chutia. Aj zákazníci sa začali pýtať na tovary a potraviny, ktoré jedli napríklad v Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku,“ spomína na začiatky majiteľka prevádzky Marrea.

To, čo chceli, mohli po nejakom čase nájsť v predajni. „V princípe však to, čo je v predajni, sú moje chute. Snažím sa sem doviezť tie najlepšie veci, ktoré sú dostupné. Každú jednu vec, ktorú ideme s manželom predávať, ochutnáme a ponúkame naozaj len to, o čom sme presvedčení, že je kvalitné a chutné,“ vysvetľuje Andrea Ďuríková.

Marrea je miesto, kde si môžete dať chutné raňajky, obed či večeru, pohár vínka aj šálku kvalitnej kávy.

Slováci chcú (aj) hľuzovky – nájdu ich u nás v Marrei

Kvalita nie je nikde na svete lacná a v dnešnej dobe dvojcifernej inflácie ľudia dvakrát obrátia každé euro, a to aj tí, ktorí to nerobili. No to, či si kúpim radšej viac lacnejšieho syra v supermarkete, alebo menej tu, je podľa A. Ďuríkovej otázka prístupu. „Opakovane sem chodia nakupovať aj pani dôchodkyne, ktoré povedia, že si môžu dovoliť kúpiť len kúsok. Ale pre jeho chuť a vlastnosti uprednostnia syr od nás pred bežnými syrmi z veľkovýroby. My máme len produkty od malých producentov,“ hovorí majiteľka predajne.

Všetky produkty majú v Marrei od malých producentov. Hoci zaplatíte trošku viac, budete mať kvalitu, ktorá naozaj stojí za ochutnanie.

Podľa jej slov ju za pár mesiacov fungovania prekvapilo, koľko ľudí má záujem napríklad o kvalitné syry, ale aj o sušené šunky či o hľuzovkové produkty. „Jedli to niekde vonku, chutilo im to a sú radi, keď si to môžu kúpiť aj tu. Je to možno také pripomenutie pekných chvíľ na dovolenke a zároveň aj dôkaz toho, že je tu veľa ľudí, ktorí chcú kvalitne jesť,“ pokračuje.

Chuť a vôňa produktov z Marrey vám určite pripomenie pekné chvíle z dovolenky.

Chute ako doma – to láka zahraničných hostí do Marrey

Prevádzku už objavili aj mnohí zahraniční obyvatelia slovenského hlavného mesta. Žije tu dosť Španielov a Talianov, ktorí sa tešia, že niekde dostanú chute, na ktoré sú zvyknutí z domu. V tomto smere k objaveniu prevádzky Marrea pomáha to, že Tržnica Nivy je nad autobusovou stanicou, odkiaľ chodia autobusy na viedenské letisko. Keď majú čas, mnohí prídu do tohto priestoru alebo si stánok všimnú, keď sa idú pozrieť na zelenú strechu.

Prevádzku objavili mnohí zahraniční obyvatelia Bratislavy, ktorí sa tešia, že si môžu pripomenúť domov.

Podľa A. Ďuríkovej je najväčšia výhoda byť v nákupnom centre, ako sú Nivy, a to, že sú tu veci, ktoré nikde inde nie sú a priťahujú ľudí. „Keby sme boli niekde v meste ako samostatná prevádzka, nemáme šancu, aby okolo len prešlo toľko ľudí, koľko chodí sem. Na druhej strane, získať ich a zaujať nie je jednoduché. Ľudia majú svoje problémy a často si nevšímajú veci, okolo ktorých chodia. Stalo sa nám, že sme robili ochutnávku vína a jeden pán sa spýtal, kde je tá Marrea. Keď sme mu ukázali prevádzku, povedal, že chodí do Tržnice Nivy už pol roka obedovať a nevšimol si ju. Takže musíme, obrazne povedané, nahlas kričať, aby si nás všimli,“ zamýšľa sa majiteľka Marrey.

Keď ľudia skončia v práci, radi sa zastavia v Marrei na pohárik, šálku kávy a príjemný rozhovor. Dokonca sa tu už organizovali aj oslavy.

Trhovníci, ktorí držia spolu

Zároveň si pochvaľuje atmosféru v Tržnici. Hovorí, že trhovníci, „aspoň teda na našom konci“, držia spolu, pomáhajú si, odporúčajú svojich susedov hosťom, čo v iných podobných zariadeniach zďaleka nie je samozrejmosť.

Kým do Tržnice Nivy s početnými reštauráciami a stánkami s jedlom chodia ľudia najviac obedovať, v Marrei majú rušno na raňajky a potom od piatej poobede, keď ľudia končia v práci. Zastavia sa na nákup aj na pohárik, chodia si k nim posedieť po práci, a to aj celé partie. Pomaly začínajú využívať Marreu aj na oslavy. Popularitu si získavajú boxy, ktoré môžu pripraviť a zabaliť domov – napríklad pohostenie pre návštevu máte urobené rýchlo a jednoducho. „Doba, ktorú žijeme, je rýchla a túto službu, ktorú poskytujeme, začínajú naši zákazníci čoraz viac využívať. Je to jeden zo smerov, ktorým chceme ísť,“ hovorí A. Ďuríková.

Aj takýto chutný výber stredomorských špecialít si môžete vziať so sebou domov – radi vám ho zabalia „to-go“.

Okrem toho plánujú rozšíriť kapacitu sedenia, vytvoriť „rumový ostrov“ pre priaznivcov tohto nápoja, ale najmä – prevádzku zastabilizovať. „Myslím, že je to pekný projekt, a bola by som rada, keby sa nám ho podarilo ďalej rozvíjať, pretože prvé mesiace nám ukázali, že ľudia majú o takýto koncept záujem,“ uzatvára majiteľka prevádzky Marrea.

Do budúcna majú v pláne rumový ostrovček, ktorý isto zaujme milovníkov tohto nápoja.

Prevádzku Marrea nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text: Natália Horváthová

Fotografie: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Natalia Horváthová

Milovníčka gastronómie, ktorá ráno nezačne inak, než so šálkou kávy. Roky sa venuje sledovaniu trendov a hodnoteniu podnikov. Vždy v obraze, so skvelým prehľadom.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *