Kaviareň v Trnavskom kraji 5-krát inak: Tieto si zamiluje každý kávičkár

 Kaviareň v Trnavskom kraji 5-krát inak: Tieto si zamiluje každý kávičkár
AdvertoriálKaždý milovník kávy má svoju obľúbenú kaviareň, na ktorú sa môže vždy spoľahnúť, čo sa týka kvality a chute kávy. Raz za čas však určite dostane chuť objaviť niečo nové a neopozerané. Na Slovensku neustále pribúdajú nové kaviarenské klenoty. Ktoré kaviarne stoja za to v Trnavskom kraji?
V Trnavskom kraji nájdete hneď niekoľko kaviarní, ktoré potešia kvalitnou šálkou kávy.
Trnavský kraj je veľmi rozmanitý a najmä na severe je známy aj pre typické tvrdé nárečie, kopu pamiatok a krásnu prírodu. Na svoje si tu však prídu aj kávičkári. Spojte váš výlet po hradoch a zrúcaninách s odpočinkom s dokonalo pripravenou šálkou kávy v niektorej z kaviarní dýchajúcich originálnou atmosférou.Tip: Nezabudnite si pred cestou uložiť miesta do smartfónu, aby ste ich mali vždy poruke.

1. Kaviareň Synagóga café v Trnave

Spojenie histórie a kávy je vždy super nápad. Kaviareň ukrytú v priestoroch starej synagógy v Trnave si zamilujete. Nielenže je tu naozaj nádherné prostredie a pokoj v exteriéri, ale atmosféru dokresľuje aj majestátny interiér a knihy na každom kroku. Dobrá káva je samozrejmosť. Ak máte čas a chuť, zastavte sa tu aj na raňajky a ochutnajte domáce koláče a limonády. A večer sem zájdite na drink alebo besedu, koncert či divadelné predstavenie, ktoré sa tu pravidelne konajú.
Synagóga
Kaviareň Synagóga v Trnave sídli v bývalej synagóge.

2. Kaviareň WHY NOT COFFEE v Piešťanoch

Piešťany si každý spája najmä s kúpeľmi a pokojom. Ak hľadáte niečo trochu iné, nájdete to na Winterovej ulici. WHY NOT COFFEE vás upúta na prvý pohľad veľkým priezračným výkladom a vôňou čerstvo praženej kávy, ktorá sa z nej tiahne do diaľky. Dnu nájdete rozmanitý kolorit zákazníkov od babičiek vychutnávajúcich si espreso s koláčikom až po mladého hipstera s notebookom sediaceho na lavici v okne a uchlipkávajúceho filter. A tajný tip majiteľov? Klenotom ich pražiarne je vraj Panama, tak sa na ňu opýtajte, a ak ju nebudú mať v ten deň v mlynčeku, zoberte si balíček čerstvo namletej kávy domov.
Kaviareň WHY NOT COFFEE v Piešťanoch.

3. Kaviareň Kafé Knižnica v Skalici

Neďaleko rušného centra bývalého kráľovského mesta Skalica je malá charizmatická kaviarnička plná kníh, dobrej kávy a tých najlepších koláčov. Jej majiteľom je Ivan Hollý, ktorý sa kedysi pripravoval na dráhu profesionálneho hokejistu, no osud ho zavial na cestu kaviarnika. Koláče v Kafé Knižnica pripravuje sám. Ku koláču si vychutnáte skvelú kávu z bystrickej pražiarne Mlsna Cava. Väčšina vecí v ponuke je z lokálnych zdrojov od miestnych drobných farmárov a vinárov. Príjemná atmosféra, milá obsluha a výborná káva. Čo viac si želať?

Café Knižnica
Kafé Knižnica je splnený sen bývalého hokejistu.

4. Monami v Senici

Možno si hovoríte, že v Senici predsa nič nie je. Aj samotní obyvatelia sa o ňom často vyjadrujú skôr ako o tranzitnom mieste. No ruch a zhon vás úplne minie v milom Monami Bistro. Najmä ak ste raňajkový nadšenec, prídete si tu na svoje. Aj keď bistro vzniklo len nedávno, už si stihlo získať reputáciu miesta, kde sa dočkáte naozaj gurmánskeho zážitku. A ten je spolu s dobrou kávou a podporou lokálnych výrobcov tou najlepšou kombináciou. Ak sem zavítate vo večerných hodinách, vyskúšajte medovinu zo Smoleníc a domáce tiramisu.monami-kavickarisk-kavickari

5. Záhorácke zrnko v Holíči

Toto nie je priamo kaviareň, kde by ste si sadli a vychutnali si kávu. Funguje skôr ako stánok v štýle  take-and-go. To nemení nič na tom, že lokálnu holíčsku pražiareň by ste nemali obísť bez povšimnutia. Stánok nájdete na Kátovskej ulici a môžete tu ochutnať niektorý z množstva druhov kávy, ako je Indonézia, Kuba, Brazília alebo Honduras. Okrem toho tu nájdete aj pravú belgickú čokoládu alebo domáce bylinkové čaje z ručne nazbieraných byliniek.
Mazda CX-5
Hoci leto je už za nami, aj jeseň má svoje čaro. O to viac ak vás čaká v cieľovej rovinke príjemná kávička.
Tip: Chystáte sa na roadtrip po slovenských kaviarňach a nemáte na čom vyraziť? Pozrite si predaj áut z druhej ruky a vyberte si spoľahlivého partnera na cesty.Článok vznikol v spolupráci s heureka.sk Text: heureka.skFotografie: Archív kavickari.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články