Viedenská stávka na istotu – Edvard

 Viedenská stávka na istotu – Edvard

 

Nenápadný zvonku, a predsa ho objavili. Inšpektori z Michelinovského sprievodcu. Viedenská reštaurácia Edvard sa pýši jednou hviezdičkou v tomto slávnom gastronomickom bedekri, avšak stále zanecháva pocit, že je tu pre všetkých.

The Edvard Restaurant

Kúsok za hranicami Slovenska, nájdete prístupný gastronomický zážitok pre všetkých pôžitkárov. Ak si chcete dopriať niečo výnimočné, skúste sadnúť do auta a spraviť si menší výlet.

The Edvard Restaurant

Nevtieravo príjemný

The Edvard Restaurant napriek tomu, že sídli v luxusnom hoteli Palais Hansen Kempinski Vienna, aj vďaka jednoduchej terase na ulici obkolesenej tujami, dýcha juhom. To sa však zmení po vstupe do vnútra, kde vás čaká svieža elegancia. Moderné akcenty zelených tónov jemne zapadajú do celého dizajnu. V nás to celé nezanechalo nijaký iný dojem, len príjemný. Miesto, kde pozvete pokojne obchodného partnera, priateľku, ale aj mamu.

The Edvard Restaurant

The Edvard Restaurant

Edvard je svieži koncept a vraví to aj jeho podnázov. Fresh cuisine je logo, ale aj celý zmysel miesta, kde sa pracuje nielen s čerstvými surovinami, ale najmä s originálnymi a osviežujúcimi chuťami. Takými, aby vo vás zarezonovali ešte hojnú chvíľku. Nás oslovilo prekvapenie od šéfkuchára, a to malé reďkovky s marakujou. Už len prvé jedlo, ktoré sa nám dostalo, naznačilo, že celá degustácia (aj keď mierne upravená a intolerancie) sa bude niesť vo veselom tóne. A tak aj bolo.

The Edvard Restaurant

The Edvard Restaurant

Degustačné menu v cene lepšej večere v Bratislave

Príjemným prekvapením sa (nielen pre Slovákov) stáva cena. Degustačné trojchodové „rýchle biznis“ menu štartuje na sume 39 € a na základe požiadavky ho viete dostať naservírované do hodiny. Pokiaľ chcete zažiť niečo výnimočné, vychutnajte si štandardné štvorchodové, alebo šesťchodové degustačné menu, ku ktorému vám s radosťou naparujú lahodné vínka. Menu sa študuje jednoducho, hosťa len navádza, pootvára dvierka kuchyne a ingrediencií, avšak veľa neprezradí. Výsledný efekt tak zažijete priamo pri stole a dokonale sa uzavrie celý príbeh s názvom fine dining.

The Edvard Restaurant

The Edvard Restaurant

 

Reštauráciu The Edvard Restaurant nájdete aj na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Archív The Edvard Restaurant

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *