Vienna Calling

 Vienna Calling

 

Prekrásny palác, ktorý sídli na známom, malom okruhu Viedne, Ringstrasse, je pre Viedenčanov pojmom. Postavený bol v roku 1873, pri príležitosti svetovej výstavy. V roku 2013 bol zrekonštruovaný a dnes v ňom sídli jeden z najexkluzívnejších hotelov mesta, Palais Hansen Kempinski . 

Skvelá lokalita sľubuje veľa. Len desať minút cez chladivé uličky priamo k Dómu sv. Štefana, alebo len 5 minút k promenáde pri Dunaji. Viedeň disponuje až 1200 km vybavených cyklotrás, preto treba určite využiť možnosť bezplatného zapožičania si bicykla a vychutnať si mesto na dvoch kolesách a eco-friendly.

palais hansen kempinski

Ako už luxusná značka hotelovej siete napovedá, čaká vás tu komfort päťhviezdičkového hotela. Hotel má prekrásne lobby, 2 reštaurácie, bar, bálovú sieň a príjemné wellness a fitnescentrum. V hotelovej reštaurácií “Die Küche” sa servíruje brunch, ktorý cez víkendy funguje od 7 – 14:00 hod. (!). Tomu sa vraví riadna výzva pre všetkých, ktorí si chcú užiť nočnú Viedeň.

die kuche kempinski die kuche kempinski die kuche kempinski

Druhá hotelová reštaurácia, Edvard, sa pýši jednou Michelinovskou hviezdičkou. Nenápadná, pokojná, s extrémne profesionálnym personálom a business menu už od 39 €! To si treba dopriať.

edvard

Palais Hansen Kempinski je suitový hotel. Ideálny pre kombináciu biznis tripu, či rodiny. Kancelária s obývačkou,  či dve toalety. K dispozícií sú na každej izbe Nespresso kávovary a iPad, kde máte nielen informácie o hoteli, ale aj internet, takže ho môžete pokojne využiť na surfovanie.

suita palais kempinski hansen

Vo wellness je k dispozícii priestranná saunová časť s prekrásnou relaxačnou miestnosťou, hydrobazén a 6 miestností na procedúry. K dispozícií je aj moderne vybavené fitnescentrum. Hotel obľubuje zahraničná klientela, ale aj miestni, ktorí si do neho radi zájdu na drink, či objednajú catering.

lobby hotela

 

Palais Kempinski Hansen nájdete aj na facebooku.

 

Text: Simona Budinská

Foto: KPH

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *