Medusa vo Viedni: Reštaurácia, ktorá baví luxusom

 Medusa vo Viedni: Reštaurácia, ktorá baví luxusom

Na romantickom námestí, v blízkosti „najdrahšej“ ulice Viedne, si svoje sídlo zvolila bohyňa Medusa. Jej rola sa však stáročiami pomenila, nebaví ju už zabíjať. Stala sa prevádzkarkou luxusnej reštaurácie a na pomoc si vzala partiu Slovákov.

 

reštaurácia Medusa Viedeň

 

 

Zmyselná Gorgona dohliada na všetko a všetkých z útrob baru. Napriek tomu, že ju nevnímate, dbá na detaily a neunikne jej ani maličkosť. Stvorila miesto plné cudzích jazykov – rečí, ktoré sa splietajú v šume ponad stoly. Všetkých však spája jej pohostinnosť. V podobe bájnej kreativity.

 

reštaurácia Medusa Viedeň interiér

 

 

Interiér navečer hrá tlmeným svetlom – akoby neustále v diaľke horel oheň a ožaroval celú miestnosť. Naopak cez deň prevádzka dostáva novú podobu, a to vďaka preskleneným stenám s výhľadom na Neuer Markt.

 

reštaurácia Medusa Viedeň interiér cez deň

 

 

Nakoľko Medusa je gréckou Gorgonou, aj jedlá sú orientované prevažne stredomorsky. Pár receptov poradila aj šéfkuchárovi Petrovi Duranskému, ktorý im dodal svoj vlastný camouflage štýl a primiešal k nim aj štipku Ázie.

 

udená divina Medusa Viedeň

ázijské jedlo Medusa Viedeň

 

 

Pokiaľ sa chystáte na výlet do Viedne, nevynechajte návštevu tejto dámy, iste vás svojim šarmom príjemne očarí.  Takmer celý personál hovorí po slovensky, teda budete sa tam cítiť (takmer) ako doma.  Len s „trošku“ iným výhľadom na okolie.

 

medusa viedeň barmedusa viedeň

 

Foto: Ondrej Bobek pre Kávičkári.sk

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články