Two Coffee Champs 2024 – festival kávy sa koná už 10. a 11. mája

 Two Coffee Champs 2024 – festival kávy sa koná už 10. a 11. mája

Kávičkári pravidelne informujú o zaujímavých podujatiach, ktoré sú prepojené so svetom kávy či gastronómie. A tak tu máme pre vás ďalší tip. Novú Cvernovku v Bratislave aj tento rok zaplaví vôňa čerstvej kávy. Počas dvoch májových dní, 10. a 11. mája 2024, sa tu bude totiž konať tretí ročník podujatia Two Coffee Champs, kávového festivalu, ktorý poteší všetkých milovníkov kávy. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Nová-Cvernovka-Two-Coffee-Champs
Bratislavská Nová Cvernovka bude opäť miestom, kde sa stretnú kávoví odborníci, nadšenci kávy a umelci. Uskutoční sa tu už tretí ročník jedinečného česko-slovenského festivalu kávy.

Nadšení kávičkári, odborníci na kávu či pražiari. Two Coffee Champs je festival zameraný na výberovú kávu a prináša okrem ochutnávok kávy aj zaujímavé prednášky, cuppingy či rôzne workshopy. V poradí už tretí ročník sa bude niesť v kombinácií troch tém – hudby, umenia a, ako inak, kávy. Oproti predošlým ročníkom sa môžete taktiež tešiť na väčšiu nálož energie a zväčšené zóny.

Two-Coffee-Champs-cupping
V jednotlivých zónach budú prebiehať nielen cuppingy, ale aj rôzne prednášky a workshopy. Program je skutočne nabitý a celodenný.
Simona-Budinská-diskusia
Do diskusie prispeje aj zakladateľka Kávičkári.sk, Simona Budinská.

V znamení workshopov, prednášok a cuppingov

Ako sme písali už v úvode, Two Coffee Champs spojí odborníkov na kávu. Vystúpia na pódium, aby sa podelili o svoje skúsenosti a v prezentáciách nám priblížili svoju prácu. Okrem pražiarov to budú aj dovozci, barmani či iní odborníci zo sveta kávy. Kávový festival sa nezaobíde ani bez pútavých workshopov či cuppingov, vďaka ktorým sa môžete naplno ponoriť do vnímania chutí kávy. Predstaví sa vám množstvo slovenských, českých i zahraničných pražiarní, ktoré predstavia svoje štýly praženia a potešia vás ochutnávkou káv rôznych príprav.

Čierna-Perla-pražiareň
Množstvo slovenských, českých i zahraničných pražiarní predstaví svoj jedinečný štýl praženia. Jednou z nich je aj pražiareň Čierna Perla, ktorú ste mohli stretnúť aj na našom Kávičkárifeste 2024.

Two Coffee Champs prepája kávu a hudbu

Za zmienku stojí aj hudobný program festivalu, ktorý bude skutočne pestrý a poteší milovníkov rôznych žánrov. Počas oboch dní trvania sa môžete tešiť na OST BLOCK STAGE a množstvo kvalitných DJ-ov. O hudobný obsah a navodenie ešte lepšej atmosféry sa postarajú daniu, Maikl Knight, VKTRD, Otec Mirec, Lixx, Spacer, CLV, Caravan Sound Systema, breakbeat, afrobeat a minimal či Carl. Novinkou bude aj afterparty konajúca sa v piatok v centre Bratislavy.

Two-Coffee-Champs-Nová-Cvernovka
Na festivale na vás čaká aj oddychová zóna či exteriérová zóna. Posilniť sa budete môcť v gastro zóne, ktorá je tento rok rozšírená.

Súťažný stage i improvizovaná kaviareň

Súčasťou festivalu budú aj súťaže, v ktorých si zmerajú svoje sily skúsení baristi a kávoví nadšenci. V súťažnej sále sa uskutočnia súťaže Crush the Rush a Brewer’s Showdown. V súťaži Brewer’s Showdown budú súťažiť baristi v príprave filtrovanej kávy a v identifikácii rozdielov medzi jednotlivými vzorkami. V súťaži Crush the Rush od spoločnosti La Marzocco budú proti sebe súťažiť trojčlenné tímy v príprave espresso nápojov.

Two-Coffee-Champs-súťaže-baristov
Tretí ročník Two Coffee Champs prináša aj súťaže, REWER’S SHOWDOW a CRUSH THE RUSH, v ktorých si zmerajú sily tí najlepší.

Kávičkárifest x Tržnica Nivy 2024 opäť spojil milovníkov kávy. A nielen ich!

Čítať viac >

Novinkou bude aj improvizovaný „coffeehouse“ pre súťažiacich. Stage a hľadisko sa v sobotu premenia na improvizovanú kaviareň s autentickou kaviarenskou atmosférou. Ak vás bohatý program unaví, môžete si oddýchnuť v oddychovej či exteriérovej zóne a posilniť sa v gastro zóne s jedlom a nápojmi, ktorá je tento rok rozšírená.

Two Coffee Champs – podujatie s nabitým programom

Two Coffee Champs 2024, ktorého organizátorom je Roast Different, si pripravil bohatý program pre milovníkov kávy všetkých vekových kategórií. Je vhodný aj pre rodiny s deťmi, pričom deti do 13 rokov majú vstup zadarmo.

Two coffee champs - Mário Adamčík
Festival Two Coffee Champs poteší každého milovníka kávy, workshopov, cuppingu, baristických súťaží, street foodu, ale aj zaujímavých diskusií.

Ak si chcete naplno užiť atmosféru festivalu Two Coffee Champs, nezabudnite si zaobstarať vstupenku, ktorá zahŕňa okrem vstupu do jednotlivých zón, na cuppingy a prednášky aj neobmedzenú konzumáciu kávy. Lístky si môžete kúpiť tu.

Two-Coffee-Champs-program
Two Coffee Champs chce osloviť širokú verejnosť, a práve tak je zostavený aj program.

Viac informácií o festivale Two Coffee Champs nájdete aj na Facebooku, Instagrame a webovej stránke www.twocoffeechamps.com.

Text: Tlačová správa TCC a Dominika Noskovičová
Foto: Archív TCC a kávičkári.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články