Tuto sa nám páči

 Tuto sa nám páči

Bratislavskou Starou tržnicou počas posledných rokov prešlo toľko osudov, že keby sa spíšu, tak z nich môže vzniknúť niekoľko pútavých kníh. Jeden z posledných a mimoriadne pútavých príbehov píše podnik TUTO. Nezvyčajný koncept mladých architektov, ktorý dokázal zaujať a získať si množstvo stálej klientely.

 

Január, 2016: Aktualizované – prevádzka TUTO ukončila svoju činnosť. Je nám to veľmi ľúto a majiteľom prajeme veľa zdaru v ďalšom podnikaní.

 

TUTO BratislavaTuto stará tržnica Bratislava interiér

 

Svieži dizajn oživil chladné kamenné múry trhoviska. TUTO znamená miesto – odtiaľ- potiaľ vyhradený pre priateľov a fanúšikov tohto miesta. Cez deň sa tvár podniku mení. Tuto si môžete vychutnať raňajky a kávu.  Kávička je značky Carraro od Marco Polo Cafe, čo sľubuje záruku kvalitnej prípravy a vycibrenej chuti.

 

 

carraro TUTO káva

carraro TUTO káva

 

V čase obeda sa zas denné menu, ktoré je pripravené z kvalitných surovín. Večer je ideálny na stretnutia s priateľmi pri drinku a chutnom jedle zo stálej ponuky.

 

 

obed v TUTO stara trznica

 

Tuto sa stretávajú aj mamičky rady. Prinesú si svoje detičky, dajú ich na vyvýšený detský kútik a užívajú si svoje chvíľky pokoja. Večer sa zas kútik mení na pódium. Miesto tu majú diskutujúci, dj-ovia i kapely. V ponuke je pestrý program – prednášky o jedle, hudbe, architektúre, cestokino, hudobné podujatia.

 

 

Tuto detský kútikTuto detský kútikTuto stará tržnica Bratislava interiér

 

Vďaka svojim majiteľom i samotnej polohe v centre kultúrneho diania sa podnik zapája do množstva aktivít. Dobrovoľníci z Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC) majú v kaviarni špeciálne zľavy. Ten, kto chce trošku podporiť výzor hlavného mesta, môže platiť aj lokálnou menou Živec. Snáď najmilším gestom majiteľov je však spolupráca s O.Z. Bol raz jeden človekAj vďaka tomu si ľudia s mentálnym postihnutím môžu vyskúšať prácu čašníkov.

 

 

Tuto detský kútikTuto stará tržnica Bratislava

 

 

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články