Mestský elegán i horský vodca

 Mestský elegán i horský vodca

 

Priatelia, priznávam na rovinu. Nie som milovníčka moderných áut. Mám staré talianske autíčko, ktoré sa pravidelne prehrieva a keď v zákrute míňam náklaďák, vždy to s nami zakýve. A potom ma posadili do najnovšieho Superb. „Obrovské a neosobné,“ šomrala som na tajnáča. Omyl. Za dva dni sme spolu prešli takmer 1000 kilometrov a ja som sa stihla zaľúbiť pri prvej stovke.

superb-combi

Drzá elegancia

Sila a živelnosť. Dve vlastnosti, ktoré z diaľky charakterizujú nielen auto, ale čo-to napovedajú aj o jeho majiteľovi. Nádherné čisté línie, zmysel pre detail a drzá elegancia. Verte, nové Superb vo vás vzbudí rebéliu, o ktorej ste dosiaľ ani netušili. Aj my sme smelo vyrazili do kopcov.

superb-combi

Luxus na palube

Priestranná kabína je prísľubom pohodlného cestovania nielen pre šoféra, ale aj spolucestujúcich. Tých, okrem iného, určite potešia vyhrievané sedadlá. Interiér môže na prvý pohľad pôsobiť stroho, my sme jeho jednoduchosť, naopak, ocenili. Zoznámiť sa s novými funkciami auta nie je vôbec náročné a pocit komfortu sa dostaví takmer okamžite. (Úlohu testovača na seba vždy rád prevezme náš fotograf Ondrík a ponastavuje aj nenastaviteľné :)).

superb-combi-interier

Auto na mieru

Voľba jazdného profilu (Eco, Normal, Comfort, Sport) autu našepká, s kým ma dočinenia, a automaticky tomu prispôsobí aj štýl jazdy. Samočinné prepínanie svetiel, parkovací asistent, elektrická parkovacia brzda, adaptívny tempomat (udržujúci odstup), Lane Assist, čítačka dopravných značiek a kontrola únavy vodiča – toto sú len niektoré z mnohých vymožeností, ktorými si nás Superb úplne získalo. Veľmi sympatické je aj upozornenie „Venujte sa jazde“, ktoré sa zobrazí, keď svoju pozornosť dostatočne nekoncentrujete na cestu (náš Ondrík na mieste spolujazdca šťukal a šťukal :). Úplnou novinkou je Emergency Assist, ktoré auto zastaví, pokiaľ vodič prestane vozidlo riadiť a nereaguje ani na upozornenia.

superb-combi-interier

superb-combiMestský elegán, horský vodca

Napriek rozmerom Superb (a obavám ženského publika :)) parkovanie nikdy nebolo ľahšie! Zvládli sme špičku v hlavnom mesta, parkoviská v nákupných centrách, ale aj manévre pred horským hotelom, kde ozaj nebolo miesta nazvyš. S ľahkosťou sme absolvovali výlet do Vysokých Tatier a z nášho elegána sa stal smelý horský vodca, ktorý ustal aj náročné zákruty a zľadovatený povrch. A keďže len hlupák nezmení názor, keď sa poučí, tentoraz sa nahlas opravujem: Nie obrovské a neosobné, ale bezpečné a komfortné.

 

Text: Aneta Shirley

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články