Straff Cafe & Wine Bar: Oáza osvieženia v púšti obchodov

 Straff Cafe & Wine Bar: Oáza osvieženia v púšti obchodov

 

V lete i v zime, na zahriatie aj na osvieženie, vzpruží, ale tiež upokojí. Len málo nápojov dokáže byť takýmito univerzálnymi hráčmi – káva a čaj to zvládajú s eleganciou sebe vlastnou. Hoci leto prichádzalo tento rok ostýchavo a nesmelo, prvú pomoc proti smädu budeme tento rok hľadať najmä medzi ľadovými čajmi, ľahkými alkoholickými spritzmi či cold brew. Práve v žilinskom Straff Cafe & Wine Bar dokážu kúzliť s Althaus čajmi a pomôcť urobiť aj tie najhorúcejšie dni príjemnými.

Aj kaviareň v nákupnom centre môže mať šmrnc

Vytvoriť atmosféru v kaviarni sídliacej v nákupnom centre dá zabrať – do veľkej miery ste limitovaní osvetlením, hudbou, dizajn manuálom, dispozíciami danej prevádzky. Keď sa však chce, všetko ide: dôkazom je aj kaviareň Straff Cafe & Wine Bar v žilinskom Auparku. Tá je rozdelená na dve časti: vnútorná a vonkajšiu. Deň a noc, Dr. Jekyll a Mr. Hyde, biela a čierna.

straff-cafe-althaus-zilina-6

straff-cafe-althaus-zilina-4

O Straffe to platí takmer doslova – vonkajšia časť je presvetlená obrovskými svetlíkmi nákupného centra a zeleňou, vnútorná časť má noirovú atmosféru, intimitu vyzývajúcu na súkromný rozhovor. Nielen pri káve, ale aj víne, ktorého ponuka je precízne vyskladaná – od bubliniek na horúce dni až po plné červené vína na dlhé večery.

straff-cafe-althaus-zilina-50

straff-cafe-althaus-zilina-56

Ľadové čajové osvieženie na všetky spôsoby

V Straff Cafe & Wine Bar sa rozhodli podávať tu najatraktívnejšiu prvú pomoc proti horúčavám. Dodržiavať pitný režim azda nikdy nebolo žiadanejšie – vďaka Althaus čajom, ktoré vám tu pripravia na všetky spôsoby. A azda i všetky chute: tento nemecký prémiový výrobca ponúka viac ako 80 rôznych príchutí. Kamilkový, ibištekový, sencha, darjeeling, francúzska ruža, stačí si vybrať.

straff-cafe-althaus-zilina-41

straff-cafe-althaus-zilina-38

Či už ste vyprahnutý po nákupoch, máte chuť osláviť pekný deň, alebo si dopriať menší rituál, tu ste na správnej adrese. Vyladené recepty na ľadové čaje si tu pripravujú sami a neváhajú sa o ne podeliť aj s ďalšími podnikmi, ktoré ponúkajú Althaus čaje. Ak máte chuť na jemný alkoholický spritz, určite vyskúšajte gin tonic s čajom French Rose. A svoju spirituálnu chvíľku, ktorá vás nakopne, si zase vychutnáte pri matcha čaji.

straff-cafe-althaus-zilina-49

 Oáza osvieženia v púšti obchodov

Bezproblémové parkovanie v centre Žiliny, výnimočná atmosféra v rámci nákupného centra, ponuka, ktorá poteší ráno i večer, talianska káva Danesi a skvelé ľadové čaje, limonády, miešané nápoje či matcha pod taktovkou Althaus robia zo Straff Cafe & Wine Bar oázu osvieženia v púšti obchodov. Ak budete hľadať miesto v žilinskom Auparku, kde spomalíte, načerpáte sily alebo prečkáte horúce letné poludnie, rozhodne zavítajte sem.

straff-cafe-althaus-zilina-60

straff-cafe-althaus-zilina-47

Straff nájdete na instagrame.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Althaus Tea.

Foto: Tomáš Turek

Text: Tomáš Turek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Tomáš Turek

Nadaný, so svojským humorom. Jeho články sú skutočným pokladom a jeho rozhovory sú románom na pokračovanie. Vďaka nemu sa dokážete preniesť na miesta, o ktorých s ľahkosťou píše. A možno ostanete aj trošku hladní. To je riziko Tomášových článkov. No a ešte fotí. Parádne!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *