Skvelá nálada v Šali

Skvelá nálada v Šali

 

Zažiť príjemný gastronomický zážitok na nezvyčajných miestach, to je naše. Hoci sa síce nedá povedať, že Šaľa je miestom nezvyčajným, nejak podvedome by sme v nej kvalitné espresso nehľadali. A tobôž nie šťastný a usmievavý personál. Aj takto sa rozvíja regionálny turizmus. City Cafe Šaľa.

City Cafe Šaľa korzo

City Cafe Šaľa Korzo

Keď sa spojí láska k športu a miestu, kde vďaka nemu žijete, môže to dopadnúť všelijako. V prípade úspešného volejbalistu Braňa, ktorý pôsobil v Taliansku, mala krajina silný dopad na zvyšok jeho života. Z Talianska si odniesol lásku, a to kaviarenský život, ktorý chcel pretaviť do slovenskej podoby.

City Cafe športová stena

City Cafe Šaľa

O mieste bolo rozhodnuté. Bola ním Šaľa, Braňová domovina. A samozrejme priamo na malom korze v centre mesta, kde to trošku žije.

City Cafe Šaľa

Pri výbere kávy neváhal a oslovil známej známeho, Radoslava Bystrianskeho, z Marco Polo Cafe. Práve on sa stal jeho mentorom, celoživotným učiteľom, ktorý mu ukázal, že 3v1 nie je to pravé orechové. A naopak prehĺbil v ňom znalosti o príprave dokonalého espressa a dokonca aj jeho špeciality – tripleespressa.

 

Espresso káva

príprava kávy

V Šali tak nájdete miesto, kde si môžete vychutnať dokonalú kávu s bonusom navyše. Dobrou náladou. Usmievavé baby, ktoré pôsobia dojmom, že sú na párty a nie v práci dotvárajú kolorit tohto miesta. “Základom je skvelá nálada a dokonalé espresso,” tvrdí Braňo. “To je to, čo by ste u nás vždy mali nájsť. A keď nájdete aj čašníčku sediacu za stolom, aby robila spoločnosť hosťovi, môžete si povedať – tí v tej Šali sa asi šalia. Ale aj toto je cesta, ktorá očividne funguje a kapacita hostí sa v malom meste akoby nafúkla. ” Odrazu k nám chodia ľudia, ktorí boli doteraz možno aj doma. Teraz musia aspoň raz za deň prísť do City Café Šaľa.”

Skvelá nálada v City Cafe

City Cafe Šaľa

Kolektív City Cafe Šaľa

Samozrejmosťou sú aj koláče, o ktorých blúdia chýry až do ďalších miest. A aj to je dôkazom toho, že malá kaviareň vie krásne podporiť turistický ruch. O to viac, keď z vlastného rozpočtu sa niekoľkokrát do roka stará o kultúru v meste a poriada rôzne koncerty. Bravó, Šaľa, máš pred sebou peknú budúcnosť.

koláč a káva v City Cafe

Menu City Cafe

City Cafe Šaľa nájdete na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x