Pekárnička s charizmou

 Pekárnička s charizmou

Obchodná ulica v Bratislave je jednoducho výnimočná.  Architektúra tu akosi nemá miesto a rovnako ani cit pre dizajn. Je spomienkou na rôzne etapy našej minulosti, ktoré sú polepené jedna na druhej. A napriek tomu má úspech a dennodenne po nej prejdú tisícky ľudí.  Študenti kráčajúci do škôl, zahraniční návštevníci nasávajúci atmosféru Starého Mesta, či „domáci“ Bratislavčania žijúci svoj každodenný život. A tieto životy, osudy, popreplietané jeden cez druhý sa stretnú v pekárni. Tak ako voľakedy.

 

 

obchodná ulica bratislava anker

 

Tradičná viedenská pekáreň, ktorá bola založená v roku 1891, je v Rakúsku pojmom. Našťastie ani Prešporáci nie sú ukrátení o možnosti týchto voňavých pôžitkov  a majú pár svojich prevádzok.

 

anker predajňa obchodná

anker viedeň na obchodnej

 

Pekáreň Anker na Obchodnej, vás očarí nielen fantastickou vôňou čerstvého chleba, vytiahnutého z rozpálenej pece, ale aj usmiatym a pozitívne naladeným personálom, ktorý vám ku každej čerstvej maškrte ponúkne aj šálku kvalitnej kávy značky Carraro.  Zárukou top servisu je značka Marco Polo Café, ktorá školí personál a pravidelne dohliada na prevádzky.

 

 

káva anker carraro

anker muffiny

anker obchodná sedenie

 

Atmosféru podniku dotvára príjemná kombinácia dynamickej červenej farbysvetlého dreva, ktoré zas príjemne upokojí. Hluk z ulice vystrieda melodická hudba. Pokiaľ sa však ponáhľate, servis „ To Go“ je vám k dispozícií a navyše v štýlovom balení.

 

pečivo anker

pečivo anker

 

Nemecké slovíčko Anker v slovenčine znamená kotva, ktorá je symbolom dôvery. Napriek tomu, že týchto kotvičiek je v Bratislave už viac, tá na Obchodnej má svoju špeciálnu charizmu a atmosféru. Je to aj priamym dotykom ulice a prevádzky, dažďa a tepla, vône jesenného mesta a chutného pečiva. Aj napriek rakúskemu pôvodu značky Anker, predajňa prispôsobuje sortiment slovenským zákazníkom. Pochutnať si tu môžete na tradičných Bratislavských rožkoch, ak však máte chuť na Viedenské raňajky, nemusíte chodiť do Viedne. Stačí , ak navštívite pekáreň do 12:00 a horúci nápoj, croissant , čerstvé pečivo, maslo a džem vás naštartujú do nového dňa.

 

sladké anker obchodná

 

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x