Side Chick Garage a Špacírka je príjemným spojením áut a kávy

 Side Chick Garage a Špacírka je príjemným spojením áut a kávy

Čo majú spoločné krásne autá, hrdzavé klince, grafity a výberová káva? Ak len veľmi ťažko hľadáš súvislosti, vedz, že tam existujú. Toto všetko a ešte viac v sebe spája Side Chick Garage, projekt manželov Romana a Mari, bývalých majiteľov kaviarne Špacírka v Bratislave. V Podunajských Biskupiciach si popri autoservise a detailingovom štúdiu otvorili hoc len maličkú kaviareň, ale zato s obrovskými plánmi. Viac sa dočítate v najbližších minútach.

káva a autá v side chick
Že káva a autá nejdú dokopy? V Špacírke a Side Chick vás presvedčia o opaku. 🙂

Zo Špacírky do Špacírky v Side Chick

Podnikanie a otváranie nových konceptov bolo v období kovidu extrémne náročné. Svoje o tom vedia aj manželia Roman a Mari, ktorí svoju milovanú Špacírku svojpomocne otvorili v zime roku 2019. Hneď nato prišiel kovid, lockdowny, okienkový predaj a zatvorené interiéry. Hoci prvú vlnu ako-tak zvládli aj vďaka dobrému letu a zaujímavým „to-go“ produktom (určite si pamätáte ich Pepsiny), druhú vlnu už nezvládli. Nemožnosť čerpať štátnu pomoc, náklady a k tomu ešte celý tím dostal kovid a kvôli náročnému priebehu boli dlho „mimo“.

Všetko sa nejak nakopilo a rozhodli sa Špacírku v Bratislave zavrieť. Našťastie duch Špacírky neumrel a neskončil, len sa presunul do Podunajských Biskupíc. Tam sa pomaly dostáva do formy a podoby, akú čiastočne poznáte z ich bratislavskej prevádzky.

Mari pripravuje kávu v Side Chick
Duch Špacírky, ktorá sídlila na Pražskej ulici v Bratislave, no museli ju pre kovid zavrieť, nezomrel, ale ožil v novom projekte manželov Romana a Mari – Side Chick Garage.

Kvalita bez kompromisu v Side Chick

Na Pšeničnej ulici v Podunajských Biskupiciach sa nachádza priestor, ktorý v sebe spája všetko, čo Roman a Mari milujú, čo zažili a v čom sú naozaj dobrí. Láska k autám, dizajnu, detailingu a servisu sa mieša spolu s ich gastronomickou vášňou, láskou k dobrej káve a hlavne ku kvalitným produktom. Mnohí z vás určite poznajú a boli v trochu pankáčskom bistre Špacírka, ktoré, žiaľ, pre koronakrízu muselo zavrieť svoje brány. Zápal pre skvelé projekty a láska ku gastru si našťastie svoju cestu vždy nájdu a Roman s Mari svoje skúsenosti zúročili aj v ich ďalších projektoch.

cold brew v Side Chick
Láska k autám sa v Side Chick mieša s láskou ku kvalitnej káve a gastronómii.

Špacírka v Bratislave: Brunche, terasa, letné drinky

Čítať viac >

 

Kvalita, kvalita, kvalita

Koncept kvalitných kaviarní aj na menej tradičných miestach sa pomaličky dostáva zo zahraničia aj k nám a to je veľmi dobre. Krásne grafity od Wall Design tvoria skvelú atmosféru podniku. Tiahnu sa stenami od vstupu do Špacírky v garáži až po poslednú kanceláriu a „najposlednejšiu“ stenu celej budovy. A to ani nie je tá najbizarnejšia vec, ktorú tam nájdete!

grafity stena v Side Chick
Atmosféru Side Chick dotvárajú krásne grafity od Wall Design, ktoré sa tiahnu od vstupu do Špacírky cez garáž – vlastne až tam, kam oko dovidí. 🙂

Kto si pamätá na Špacírku, ich odhalené steny a školské stoličky, príde si na svoje aj v tomto novom priestore. Dizajnové prvky si preniesli zo starého miesta a doplnili ich o „nové“ historické kúsky, ako je napríklad originálne sedenie, žiaľ, už zbúraného Istropolisu. K tomu olejové barely ako stoly, veľa dreva, paliet, zelene, mačky a herná konzola pre všetkých milovníkov závodných hier. Čo iné si zahrať, keď vedľa v garáži upravujú športové autá, však?

Side Chick má aj stoličky z Istropolisu
V interiéri Side Chick nechýbajú ani historické kúsky ako napríklad tieto stoličky z Istropolisu.

S láskou k autám a ku gastru. Side Chick a Špacírka dáva zmysel.

Krásou dizajnu sa to však v garážovej Špacírke nekončí. Forma sa snúbi s obsahom, ktorý by ste naozaj nečakali. Roky v gastrobiznise a skúsenosti s prevádzkovaním vlastného podniku pospájajú ľudí a vytvoria priateľstvá na celý život. Je to tak aj v tomto priestore, kde nájdete v mlynčeku skvelú kávu od Rusty Nails. Majitelia spoznali Reného z Rusty Nails v Brne. Vznikla z toho dlhodobá spolupráca, ktorá sa začala už v Bratislave a pokračuje naďalej. Okrem toho pracujú aj s kávami 9grams coffe zo Žiliny, odkiaľ pochádza Roman a kde sa začala jeho cesta práce s autami vďaka otcovi mechanikovi.

Inak v tíme Side Chick pracuje aj Paťo, bývalý manažér z legendárneho Sky Baru. Odtiaľ sa do Špacírky preniesli aj skvelé vzťahy s Mirom Tehelaničom a jeho značkou a produktmi, ktoré pozná azda každý. Svieže limonády postavené na Mmmm Sirupoch a kávy so špeciálnymi kávovými sirupmi sú tu samozrejmosťou. Miro je človek známy láskou ku kvalite a svoje auto necháva v starostlivosti práve v dielni Side Chick Garage 🙂

MMM sirupy v Side Chick
Samozrejmosťou v Side Chick sú aj kávy s remeselnými sirupmi od lokálnych slovenských výrobcov.

V lete espresso tonic či cold brew a na jeseň batch. To je to, čo potrebuješ počas čakania na svoje auto alebo keď si chceš len tak prísť pokecať či oddýchnuť si v zaujímavom prostredí. Ak milujete kávu a autá, toto je miesto, kde sa dá presedieť aj niekoľko hodín a človek sa tu naozaj nenudí. A keď vyhladnete, sladký alebo slaný croissant vás určite zasýti.

posedenie v Side Chick
V chladnom jesennom počasí počas čakania na auto určite každého zákazníka poteší šálka kávy a sladký či slaný croissant.

Na Špacírke autom v roku 2023

Špacírku v garáži Side Chick otvorili len toto leto, ale už majú množstvo veľkých plánov na to ďalšie. Hoci aktuálne je len doplnkovým projektom Side Chick, má veľké ambície na najbližšie obdobie. Keďže týmto konceptom spájajú gastro- a autokomunitu, organizujú zrazy, stretnutia alebo aj skvelé „chill and grill“ akcie, logickým vyústením bolo spojiť všetky tieto vízie formou foodtrucku. Ten plánujú parádne prerobiť a ponúkať v najbližšom čase naozaj výnimočný gastrozážitok. A to nielen u seba na terase, ale na aj spomínaných zrazoch a eventoch milovníkov áut.

Ak si na našu úvodnú otázku odpovedal 2-krát áno, Špacírka v Side Chick je presne tým pravým miestom, ktoré by si mal navštíviť. Či už len tak na kávičku a budúci rok aj nejakú streetfood špecialitu, ale aj na skvelú starostlivosť o svojho štvorkolesového miláčika. A na kus reči s Romanom a Mari. Lebo oni za to stoja.

Side Chick mačka
Okrem štvorkolesových miláčikov sa v Side Chick nájdu aj štvornohí miláčikovia 🙂

 

Garáž Side Chick spolu so Špacírkou nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Fotografie a text: Rudolf Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články