Hotel InterContinental Prague: Pobyt v Prahe s retro šarmom

 Hotel InterContinental Prague: Pobyt v Prahe s retro šarmom

Na konci šarmantnej pražskej ulice, ktorá nesie najpríznačnejšie meno pre výraz „šik“ – Parížska, sa nachádza hotel, ktorý vás ohúri rovno na dva razy. Prvýkrát zvonka, svojim jednoznačným dizajnom, tak veľmi pripomínajúcim dobu spred štvrťstoročia. Keď však prídete dnu, prichádza druhé ohúrenie. Pred vami je úplne iný svet…

 

Robustný hotel InterContinental Prague sa nachádza na konci najluxusnejšej ulici a svojim hosťom ponúka až 372 izieb a 14 rokovacích miestností. Vonkajšia fasáda odkazuje na rok 1974, kedy bol hotel otvorený. Budovu navrhol Ing. Karel Filsak a štýl v ktorom je postavená vyznieva dnes pomerne prízračne – brutalizmus. A napriek všetkému je budova zaradená na zoznam pamiatkového úradu mesta Praha.

 

InterContinental Prague exterior

Hotel lobby

 

Hotel v dobách svojho otvorenia patril k vlajkovým lodiam vtedajšieho hotelierstva. Dnes, po niekoľkých zmenách majiteľov a rozsiahlych rekonštrukciách, si svoju pozíciu udržuje a vyhľadávajú ho najmä Američania a Rusi.  Tí sem zrejme nechodia len kvôli jeho vonkajšiemu retro looku. Vnútro hotela ukrýva poklad, aký dokáže mať len prvotriedny hotel. Nepohrdol ním ani sám Michael Jacson, ktorý tu bol ubytovaný počas svojho koncertu v metropole.

 

Presidential Suite

 

Hotel aj vďaka počtu svojich kongresových sál sa zaradil do biznis kategórie a tak sa stáva ideálnou voľbou práve pre túto časť klientely. Štandard izby teda okrem iného zahŕňa aj vysokorýchlostný internet, žehličku i iPod stanicu.

 

kúpeľňa intercontinental

 

Po dlhom rokovaní, náročnom shoppingovaní či prechádzke po meste hostí poteší možnosť oddychu v Spa zóne. Sauna, masáže či bazén čistený soľou (teda vhodný aj pre alergikov) dokonale zrelaxujú celé telo.

 

relaxačná zóna intercontinetal

bazén intercontinental praha

 

Za dobrým oddychom chýba bodka v podobe výborného jedla. To si môžete užiť v luxusnej reštaurácií „Zlatá Praha“, ktorá okrem krásneho výhľadu na celú Prahu ohuruje i zlatými lustrami v nadčasovo, ale aj počas bohatých raňajok v reštaurácií Primátor. K zaujímavostiam hotela patrí fakt, že si v ňom môžete vychutnať i vlastný bio med, ktorý si hotel za pomoci šikovných včiel vyrába sám priamo na jednej zo svojich striech. Napriek lokalite v rušnom veľkomeste, dosahuje med top kvalitu.

 

raňajky intercontinetal

Zlata Praha restaurant intercontinental

Zlata Praha Restaurant Sunset Table

 

 

Pokiaľ zvažujete návštevu Prahy, nevynechajte ani tento hotel. Keď ho vedia oceniť cudzinci, mali by sme ho na náš zoznam „must- see“ zaradiť aj my, (takmer) domáci.

 

Foto: InterContinental Praha

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x