Praha, zlatá Praha

 Praha, zlatá Praha

Vysoko nad luxusnou Pařížskou ulicou v Prahe, tam, kde dovidíte na všetky dominanty Prahy, sa nachádza reštaurácia, ktorá je už roky symbolom. Zlatá Praha.

Byť jednou z mnohých hotelových reštaurácií je zvyčajne údelom podnikov, ktoré sú súčasťou väčšieho celku. Preto nás veľmi teší, ak narazíme na takú, ktorá si v megahotelovom komplexe Intercontinental, žije svojim vlastným, pokojným tempom.

 

terasa intercontinetal

 

Zlatá Praha nesie názov podľa lustrov, ktoré si aj napriek svojmu veku, zachovali punc nadčasovosti. Ich autorom je Hugo Demartini a sú zostavené zo zlatých gulí a poľgulí. Reštaurácia je zariadená v príjemnom boutique štýle a napriek tomu, že je luxusná, pôsobí útulne.

 

 

Zlatá Praha restaurant Intercontinental

 

Ten, kto má chuť testovať, tak pre neho je určené degustačné menu. Na výber máte od dvoch až po šesť jedál, záleží len od kapacity vášho žalúdka a samotného času.

 

 

degustačné menu zlatá praha

steak zlatá praha

 

K dispozícií máte navyše aj služby príjemného a erudovaného someliéra, ktorý vám ku každému jedlu poradí harmonizujúce vínko.

 

 

filet zlatá praha

 

Jesť vysoko na Prahou je totiž nielen gurmánsky, ale aj vizuálny zážitok. Tak si ho pri najbližšej návšteve tejto krásnej metropoly nenechajte ujsť.

 

 

zlatá praha restauracia

 

Text: Simona Budinská

Foto: Simona Budinská, archív hotela Intercontinental

 

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x