Rozprávka o lipovej harmónii

 Rozprávka o lipovej harmónii

 

V čarovnom prostredí karpatských lesov, neďaleko hlavného mesta, nájdete učupený nádherný areál, ktorý prináša počas celého roka aktívne i pasívne vyžitie pre celú rodinu. Predstavujeme vám éterický Hotel pod Lipou s jeho nezameniteľnou atmosférou, ktorú sa oplatí zažiť.

vstup-kavickari-hotel-pod-lipou

Sme presvedčení, že každý deň, ktorý strávite v tomto rezorte sa stane pre vás a vaše deti nezabudnuteľný. Priateľská atmosféra dýcha doslova z každého kúta a každej aktivity, ktorú zohratý tím hotela, pre svojich návštevníkov pripravuje. Na deti tu čaká množstvo zážitkov, vďaka ktorým večer „padnú“ do postele únavou po nádherne prežitom dni.  Koráb lode vytvorený rukami slovenských rezbárov, na ktorom prežijú veselé pirátske dobrodružstvá, lanový park ako z Knihy džunglí, a samozrejme animácie zabezpečené opatrovateľmi s pedagogickým vzdelaním.

podlipou-slovensko-modra-kavickarisk

Malý princ

Všetko na tomto mieste „hrá“ do poslednej bodky. Program plný rozprávok sprevádza malých návštevníkov už od ich príchodu na recepciu. To, že hotel je priateľský k deťom pocítite aj po príchode na izbu, kde podľa veku vašich detičiek, nájdete okrem postieľky aj potrebné drobnosti ako nočník, redukciu na WC a hračky či detské knihy. Na najmenších sa v Hoteli pod Lipou myslí doslova na každom kroku a to aj mobilným detským kútikom, ktorý podčiarkuje tematiku Malého princa doplnkami s motívom líšky. V reštaurácii je samozrejmosťou stále menu pre najmenších, detské stoličky a aj porcelán a príbor ako inak, taktiež s motívom obľúbenej rozprávky.

hotel-restauracia

Oddych pre celú rodinu

Počas chvíľ, kedy sa budú vaše deti jašiť na ihrisku či vo vonkajšom detskom bazéne alebo pri jazierku, vy si môžete vychutnať skvelú limonádu v oddychovej zóne alebo na pieskovej pláži, ktorá do našich končín prináša pravú prímorskú atmosféru. Za preskúmanie stojí aj malebné okolie hotela. Mapa, ktorú Vám ochotne poskytnú na recepcii hotela, vás prevedie zaujímavými miestami a prevádzkami, ktoré stojí za to navštíviť, či už ste milovníkom histórie, vína alebo dobrej gastronómie. Výlety do karpatských lesov môžete podniknúť s celou rodinkou na bicykloch a k dispozícii sú aj elektrobicykle a samozrejme, detské sedačky a cyklovozík. Hotel pod Lipou je hrdý na to, že je celý bezbariérový.  Hendikepovaní hostia sa bezpečne dostanú až do sauny a tak isto nie jej problém s prístupom pre detský kočík.

wellness-hotel-podlipou

podlipou-kavickarisk

Slovenská opekačka či romantický piknik

V samotnom rezorte, ktorý ma 3,5 hektára, máte množstvo príležitostí aktívneho vyžitia: volejbal,  petanque, tenis a stolný tenis, basketbal či futbal. Deti iste zaujme aj veľké prenosné Človeče nehnevaj sa a šachy. Večer môžete využiť niektorý z troch altánkov na grilovanie alebo pravú slovenskú opekačku. V hoteli vám radi požičajú aj piknikovú deku a štýlový košík a pripravia dobroty na rodinný či romantický piknik v tráve . Ak patríte medzi psíčkarov, v  tomto 4 hviezdičkovom hoteli vás radi privítajú aj so štvornohým priateľom. Psík za symbolický príplatok dostane vlastný peliešok, misku, vrecúška na potrebu  aj maškrtu na privítanie.

exterier-hotel-pod-lipou

hotel-pod-lipou

Štýlové spomienky na pobyt

Z dovolenky si každý rád odnesie suvenír.  A z tohto hotela neodídete len tak s hocijakou pamiatkou. Môžete si napríklad vziať z izby knihu, ktorá vaše detičky počas pobytu zaujala a nevedia si bez nej už predstaviť večerné zaspávanie. A keďže je Modra známa habánskou keramikou, v areáli nechýba keramická dielňa, v ktorej si na pravom hrnčiarskom kruhu a v keramickej peci vyrobíte svoj vlastný dizajnový suvenír.  A keď sa vás niekto opýta, v akom obchode ste nakupovali, vy s hrdosťou môžete priznať, že ste si ho vyrobili sami. Domov s vami môže pocestovať aj nezameniteľná vôňa lipy, v podobe sviečky, či námornícke pískacie tričko s motívom loga hotela – vtáčika.

hotelpodlipou-kavickarisk-kavickari-slovensko

Osobný prístup a atmosféra

Hotel pod Lipou sa snaží svojím prístupom a konceptom odlíšiť. „Hotelov je veľa, milý personál tiež už nájdete väčšinou všade. A preto chceme ponúknuť špecialitky, ktoré si naši hostia zapamätajú,“ priznáva riaditeľka hotela Petra Ďurčeková.  Aj preto detskú kozmetiku nenájdete na izbe ale ju vašej ratolesti odovzdá pri príchode recepčný, ktorý vyjde spoza pultu a povie: „Ahoj, vitaj, nech sa páči…“ Osobný kontakt je to, na čom si dávajú všetci zamestnanci skutočne záležať.  To, že pracovnú ponuku mali uverejnenú naposledy v septembri minulý rok svedčí o tom, že tu človeka ozaj baví pracovať  a dokonca sa im sami hlásia záujemcovia, ktorí by sa do tímu chceli pripojiť. „Fungujeme ako rodina, vzájomne si pomáhame a aj ja nemám problém načapovať hosťom pivo,“ dodáva s úsmevom Petra.

exterier-hotel-pod-lipou

hotelovaizba-kavickarisk-podlipou

Akcie pre verejnosť

Obrovským pozitívom je, že areál môžu smelo využiť aj neubytovaní hostia. Športoviská sú na prenájom za symbolické sumy. A po predchádzajúcom objednaní, kvôli kapacite, je možné využiť aj vnútorný aj vonkajší bazén a wellness s vírivkou, saunou a thajské masáže. V Hoteli pod Lipou si potrpia na to, aby mal každý návštevník pocit výnimočnosti. Tým, že je areál tak rozľahlý, nikdy tu nebude „hlava na hlave“.  V decembri medzi atrakcie pribudla štýlová Jurkovičova kolkáreň. Pravidelne v nej organizujú akcie pre verejnosť pod názvom KegelKriegel. Hrá živá hudba – vždy z okolia, v ponuke je pre pivných fajnšmekrov až  10 druhov pív a k nim veľa zaujímavých domácich chuťoviek z lokálnych surovín.  Jedlo spopod rúk zohratého tímu v kuchyni, pod vedením kreatívneho šéfkuchára Marcela Bugaja je skutočným zážitkom.  Smelo sa tu zastavte na pohárik dobrého lokálneho vínka vo vínnej pivnici alebo slovenského piva, keď pôjdete načerpať energiu do okolitých lesov.  Akcií pre verejnosť organizujú v Hoteli pod Lipou ozaj veľa. Stačí sledovať ich sociálne siete. Počas nedávneho korona obdobia to bolo aj autokino . V lete plánujú pravidelné večerné premietania filmov v improvizovanom amfiteátri na tráve. A my veríme, že tak ako rozprávka Malý princ patrí medzi najpredávanejšie knihy na svete, bude Hotel pod Lipou ešte dlho patriť  medzi najnavštevovanejšie rezorty na Slovensku.

interier-kavickarisk

gastronomia-hotel-pod-lipou-slovensko-kavickarisk-kavickari

Hotel pod Lipou nájdete aj na instagrame.

Text: Mária Baláž Gyuránová

Foto: archív Hotela pod Lipou a Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *