Magická Silvestrovská noc s receptami Martina Nováka

 Magická Silvestrovská noc s receptami Martina Nováka

Silvestrovská noc je magická. Bude taká i tento rok?  Vďaka netradičným receptom z Palffy Restaurant  si budete môcť začarovať vo svojej vlastnej, domácej bubline. Skúste si umenie šéfkuchára Martina Nováka v čase spolu s nami. Bude to magické a slávnostné.

vianoce-na-zamku-palffyrestaurant

1.Prepelica, sladký zemiak, repa, mrkva

Na 2 porcie potrebujeme:
Suroviny: 450 g prepelica, 100 g maslo, 10 g morská soľ, 50 g tymian, 300 g sladký zemiak, 200 ml zákvas, 100 ml javorový sirup, 150 g repa, 150 g mrkva

vianoce-palffy-restaurant-kavickarisk-kavickari

Postup: Prepelicu opekáme na masle s tymianom a morskou soľou do zlata. Sladký zemiak ošúpeme a nakrájame na malé kocky, následne varíme v zákvase s pridaním javorového sirupu a soli. Keď je zmes mäkká, precedíme a zmixujeme ju na hladké vláčne pyré. Z repy a mrkvy si nakrájame menšie segmenty a tie blanžírujeme vo vode cca 30 sekúnd, následne zašokujeme v ľade a pred podávaním prehrievame na ghee masle a ochutíme soľou.

Aké je to byť šéfkuchárom?

Čítať viac >

palffy-restaurant-kavickarisk-kavickari-nedelnevarenie

2. Uhor, rak, ikry

Na 2 porcie potrebujeme:
Suroviny: 250 g úhor, čerešňové drevo, 200 g rak, 10 g soľ, 20 g ikry zo sladkovodných rýb, 100 g kôpor, 50 ml olej, 50 g horčica, 50 ml ocot, 50 g cukor, 200 ml smotana

novakmartin-chef-kavickarisk

prirpava-martinnovak-kavickarisk-kavickari-slovensko-vianoce-menu-advent

Postup: Úhora pomaly údime na studenom dyme 72 hodín, následne ho filetujme. Pred podávaním prehrievame plameňom. Raky obvaríme v horúcej vode a následne olúpeme. Račie chvosty prehrievame na prepálenom masle so soľou. Z odložených kostí a panciera urobíme silnú šťavu, ktorú zjemníme smotanou. Omáčku dokončujeme s nakladanou horčicou,ikrami rýb, kôprovým olejom.

pezinok-kavickarisk-palffyrestuarant-simakzamok-nedelnevarenie

menu-advent-vianoce-kavickarisk-chef-martin-novak-palffyrestaurant-pezinok

3.Buchta, cibuľa, encián

Na 2 porcie potrebujeme:
Suroviny: 150 g polohrubá múka, 100 ml mlieka, 1 ks vajce, 50 g cukor, 12 g kvasnice, 500 g cibuľa, 200 ml domáci biely ocot, 200 g syr s bielou pliesňou, 200 ml smotany

dezert-chef-martin-novak-prirpava

Postup: Na pečenú buchtu si urobíme základné kysnuté cesto, ktoré plníme cibuľovou marmeládou z cibule, octu a cukru – pomalým dusením ako pri každej marmeláde. Buchty ukladáme do plechu namastené maslom a pečieme na 175 °C cca 25 minút. Pred dopečením ich potrieme vajíčkom. Zmrzlinu vyrobíme rozpustením syru v smotane. Jemne pridáme cukor a následne do teplej zmesi všľaháme žĺtka a dáme celú zmes mraziť.

nedelnevarenie-simakzamok-pezinok-kavickarisk

Recepty pre dnešné nedeľné varenie pripravil Martin Novák, šéfkuchár Palffy restaurant v Pezinku.

martin-novak

Palffy restaurant nájdete na instagrame.

Text: Kávičkári

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články