Príbeh Trenčína ukrytý v čokoláde

 Príbeh Trenčína ukrytý v čokoláde

 

Pozvanie do Trenčianskej čokoládovne BON BON sme brali tak trošku s rezervou. Veď čo by už nás, ostrieľaných kávičkárov, mohlo prekvapiť? To, čo sa však nedá nikde kúpiť, je atmosféra, ktorú vyčarujú majitelia za pomoci miesta, dekorácií, sortimentu a samozrejme kávy. A my sme objavili pre vás ďalšie miesto, ktoré sa oplatí spoznať trošku viac. Okrem iného tu nájdete aj obrazy maľované  čokoládou, či obraz vyšívaný v koncentračnom tábore. Avšak pekne po poriadku…

BON BON

BON BON

BON BON

Čokoládovne BON BON nájdete po celom Slovensku. Spájajú ich lahodné pralinky českej výroby. Príbeh a atmosféra každej jednej prevádzky je však úplne odlišná. Tá Trenčianska sídli v historickom dome na Mierovom námestí a už na prvý pohľad sľubuje príjemný zážitok.

BON BON

BON BON

BON BON

Vôňa čokolády a kávy (značky CAFÉ RESERVA – GOURMET), je typickým prvkom pre tento typ prevádzky a sme radi, že sme ju zacítili aj tu. Sortiment nesklame žiadneho „čokoholika“, vo vitríne nájdete úhľadne poukladané rôznorodé bonbóny. Čokoládu nájdete vlastne všade kam sa pozriete. Aj na bare, kde objavíme jedinečnú 3D čokoládu s Trenčianskym hradom, ktorá je mimochodom vhodným tipom na darček. Čokoláda v tekutom skupenstve je samozrejmosťou a radi si ju vychutnajú nielen deti, ale aj elegantné dámy, ktoré si prídu zamlsať a poklebetiť s priateľkami o novinkách.

pralinky

čokoláda

BON BON

Čokoládu objavíme aj v pive, ba dokonca aj vo víne. Chcete biele, alebo červené? V nás viac zarezonovalo práve to biele. A sympatická majiteľka čokoládovne, Jitka Šprtková, s malou dcérkou Laurou na rukách, priznáva, že biele je aj jej tajným tipom.

BON BON

víno

BON BON

Príbeh čokolády sa nesie celou prevádzkou a je poprelínaný so životom majiteľov Šprtkovcov. Jitka od mala milovala čokoládu a vždy si rada vychutnala chvíle, ktoré pri tejto lahôdke strávila. Napriek tomu, že s manželom Jozefom bývali istý čas v hlavnom meste a v Žiline, túžba po „niečom vlastnom“ a rodnom Trenčíne v nich zarezonovala natoľko, že sa rozhodli vhupnúť do nepoznaných vôd gastronómie a otvoriť si prevádzku. S čím iným, než čokoládou.

BON BON

čokoláda

pralinky

Majitelia našli prekrásny priestor, ktorý predtým obývala mliekareň s chladiarenskými strojmi, takže pri reštaurovaní miesta si skutočne zamakali. Miestu však dodali nádych historickej kaviarne, presne takej, akú si Trenčín zaslúži. Nájdete tu nielen na stene namaľovaný Trenčiansky hrad, ale krásne klenuté stropy. Chvíľku rozjímania si zaslúži aj gobelín pri vchode, zavesený nad pohodlnou sedacou súpravou. V koncentračnom tábore ho vyšívala babička majiteľa, ktorému patrí priestor, kde sa kaviareň nachádza. Príbeh svojej rodiny do kaviarne pretavila aj mladá rodinka Šprtkovcov. V salóniku vzadu nájdete historickú komodu, patriacu ich predkom a veľký obraz fontány z Paríža, pred ktorou sa tento milý párik zasnúbil. Steny vpredu zas zdobia obrazy maľované čokoládou, ktoré tvorili zamestnankyne čokoládovne.

obraz

obraz

komoda

BON BON v Trenčíne milo prekvapil. Ba čo viac, oslovil svojim príbehom a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.

BON BON

BON BON

BON BON

Bon Bon Trenčín

BON BON nájdete aj na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články