Urban Coffee v Bratislave: Prekvapenie v biznis centre

 Urban Coffee v Bratislave: Prekvapenie v biznis centre

Moderné biznisové centrá prekvapia snáď len toho, kto ešte v nich nebol. Strohosť a čistá elegancia jednoduchých línií sa nám vryje automaticky do pamäti a viac už nerozrušuje. Kaviarne majú podobný štýl a káva v nich často býva len akýmsi doplnkom. Aj preto sa Urban Coffee, v bratislavskom BBC 1 Plus, s vlastnou pražičkou kávy tak trochu vymyká štandardom.

 

 

urban coffee bbc1

 

Pri vchode vás privíta tabuľa s informáciami o krajine a plantáži, z ktorej sa v aktuálny týždeň praží káva. Tí, ktorí si to nestihli všimnúť, zaujmú vlajky danej krajiny na stoloch.

 

vlajky na stoloch v urban coffee

 

Ráno je príjemné na raňajky – poteší i cena skorého espressa (0,90 €), ale aj chutný croissant s kvalitným džemom. Mix ľudí je rôzny – biznismeni, dámy, ale aj pár ľudí z okolia. Chýr o vlastnej pražičke kávy prenikol i do neďalekých biznis centier.

 

zariadenie kaviarne Urban Coffee

zariadenie kaviarne urban coffee

 

Kaviareň len nedávno prešla miernym redizajnom – názov z pôvodnej Ebenica sa zmenil na Urban, podľa odkazu na mesto i na meno samotného majiteľa. Ebenica zostala v ponuke, avšak gro kávy si praží prevádzka sama.

 

urban coffe logo

 

Zariadenie kaviarne je v príjemných teplých tónoch, ladiacimi k samotnému cieľu – k zahriatiu na duši. Dopomôže k tomu nielen káva, ale aj lahodné čaje, či vína značky Lahofer. K dispozícií je aj doplnkový tovar – pokiaľ nejaký z kolegov oslavuje narodeniny, môžete mu kúpiť aj štýlový KeepCup, či voňavé prírodné mydielko.

 

doplnkový tovar urban

 

Gro kaviarne je však samozrejme o káve a pražení. Praží sa niekoľkokrát do týždňa a vďaka sofistikovanému odvetrávaniu aj počas plnej prevádzky kaviarne. Gurmáni, ale aj zvedavci, môžu obohatiť tradičné posedenie pri káve aj tak trochu nezvyčajným zážitkom.

 

pražička kávy v Urban coffeepražička kávy v Urban coffeepražička kávy v Urban

 

Cítite tú vôňu? My áno. Vychutnajte si spolu s nami šálku kávy a pohľad na praženie kávy priamo v kaviarni Urban Coffee v Bratislave.

 

 

 

Foto & Video: Michal Zayaček, www.mbpictures.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články