Pomôžeme obľúbeným prevádzkam prežiť koronakrízu? Zisťovali sme pre vás v ankete.

 Pomôžeme obľúbeným prevádzkam prežiť koronakrízu? Zisťovali sme pre vás v ankete.

Rada cestujem, rada cestujem po Slovensku, rada objavujem pekné miesta. Rada degustujem, ochutnávam a vychutnávam. A v tejto dobe rada podporujem obľúbené podniky, ak je to len trošku možné, aby som si čaro voňavej kávy, znamenitého jedla, chutných raňajok aj zákuskov mohla aj naďalej užiť  vo svojich obľúbených podnikoch aj potom, keď sa všetko zlé na dobré obráti. A ako to vnímate vy, naši sledovatelia na instagrame? Opätovne sme zisťovali v ankete.

barovna-carovna-kavickari-kavickarisk-kava

Záleží nám na prežití

V druhej ankete, ktorú sme realizovali na našom instagramovom účte sme zaznamenali spolu 2302 odpovedí. Až 95% opýtaných sa vyjadrilo, že podporuje svoje obľúbené podniky. Čo naozaj svedčí o tom, že na Slovensku dbáme na kvalitu a veľmi nám záleží, aby obľúbené podniky prežili tieto ťažké korona časy. Len 5% opýtaných svoje obľúbené prevádzky nepodporuje.

Existenčné problémy postihli veľké množstvo ľudí, rodiny s deťmi, študentov, ktorí si často privyrábali práve v gastro segmente, ale aj starších ľudí, ktorí sú tiež dlhodobo izolovaní a zvykli si sem – tam posedieť pri teplom čajíku a obľúbenom zákusku.

burger-bistro-chef-kavickarisk-kavickari-zvolen

Podporujeme viac kaviarne ako reštaurácie…

incite-kavickarisk-kavickari-kaviaren-slovensko

Náplasť na rany cestovného ruchu

Čítať viac >

Naši sledovatelia dostali uzavretú otázku a až 70% z nich odpovedalo, že viac podporujú kaviarne ako reštaurácie. Využívajú tak servis TO GO a kávičku so sebou si doprajú po ceste do obchodu, lekárne, alebo aj do zamestnania. Čo nás potešilo a veľmi zaujalo, až 60% opýtaných si z kaviarne zoberie aj doplnkový tovar: napríklad koláče, vínko, zrnkovú kávu ale aj populárne sirupy. Bravo!  Len 30% zo všetkých účastníkov odpovedalo, že podporujú svoju obľúbenú reštauráciu. Otázka je teda jasná: Prežije viac kvalitných reštaurácii či obľúbené kaviarne? Len čas ukáže. Vo veľkej miere budú asi kľúčové kompenzácie od štátu.

coffee-is-always-good-idea-kavickari-kavickarisk

Darčekové poukážky majú zmysel…

Naša anketa priniesla zaujímavé zistenie- Kávičkári radi pomôžu svojim obľúbeným prevádzkam aj touto formou. Nie každá z nich však túto alternatívu ponúka. Preto ako ste kaviareň, reštaurácia či bistro, určite túto možnosť zvážte. Najmä v dnešnej dobe, kedy sú obchody zatvorené a e-shopy preťažené. Darček na poslednú chvíľu, ktorý môžete hodiť kamarátom aj rodine do schránky, či poslať emailom, je rýchlou a celkom kreatívnou možnosťou, ktorá navyše v sebe nesie odkaz na lepšie časy, kedy sa opäť budeme môcť stretnúť pri šálke obľúbenej kávy, jedla či zákusku na obľúbenom mieste nielen na sviežej terase, ale aj v interiéri podniku.

 

A ako to vnímate vy, milí prevádzkovatelia? Cítite podporu svojich klientov. Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

felka-poprad-velka-30

 

Text: Augustína Markócsyová, Mária Baláž Gyuránová

 

Foto: Ondrej Bobek, Tomáš Turek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články