Poďte s nami na podujatie Víno z Modry

 Poďte s nami na podujatie Víno z Modry

Modra, malé historické mesto pod Karpatmi, je známe nielen svojou bohatou históriou a krásnou architektúrou, ale aj svojimi vinohradmi a výrobou výnimočného vína. Každoročné podujatie s názvom “Víno z Modry” priláka tisíce návštevníkov z celého Slovenska a zahraničia, aby sa zoznámili s tajomstvami modranských vinohradov a ochutnali miestne lahôdky. Už tento víkend, 13.4. sa spoločne sa otvorí až 40 pivníc, v ktorých budete môcť ochutnať cez 400 vín.

Víno z Modry otvorené pivnice
Víno z Modry je tradičná vinárska udalosť, ktorá slúži na propagáciu modranských vín a vinohradníctva. Počas podujatia majú návštevníci možnosť ochutnať rôzne druhy vína, spoznať miestnych vinárov a ich prácu a zúčastniť sa rôznych doprovodných podujatí a aktivít.

Víno z Modry už 13.4.2024

Modra za posledné roky prešla vskutku unikátnym vývojom. Z ospalého mestečka sa stalo pulzujúce miesto plné života, ktoré ponúka nielen skvelé možnosti odddychu, ale aj kvalitrnú gastronómiu a samozrejme – víno. A práve víno je hlavným dôvodom, prečo sa vybrať na podujatie Víno z Modry. Modranské vinohrady produkujú rôzne druhy vína, od sviežich bielych až po plné červené odrody. Návštevníci majú možnosť porovnať chuťové nuansy jednotlivých vín a objaviť svoj obľúbený nápoj, pozrieť sa do pivníc a zoznámiť sa s miestnymi vinármi. V cene 45 eur získa návštevník až 15 eurový voucher na nákup vína, voľný vstup do všetkých pivníc, degustácie vína zdarma, zľavy na nákup vína a samozrejme pohár s logom podujatia na pamiatku. Ten, kto bude chcieť preniknúť do tajov vína ešte hlbšie, môže sa zúčastniť diskusie a kvízu s hercom a známym gurmánom, Ludwigom Baginom.

Víno z Modry pohár

K dobrému vínu patrí aj dobré jedlo a o to v Modre núdza rozhodne nie je. S radosťou vás pohostia v ktorýchkoľvek modranských reštauráciách, kaviarňach či baroch. Chutný záhryz nájdete určite aj u väčšiny vinárov. Gastr zónu nájdete priamo na námestí pod sochou Ľ. Štúra. Nájdete tu foodtrucky s ponukou kvalitného streetfoodového jedla, slovenské aj zahraničné syry, koláče, skvelú kávu, nealko nápoje a tiež výber vinárov, ktorí vám chceli byť bližšie.

Bohatý sprievodný program

Okrem samotnej degustácie vína sa na podujatí Víno z Modry organizujú rôzne workshopy, prednášky a prehliadky vinohradov. Vinári zdieľajú svoje skúsenosti a poznatky s návštevníkmi, čo prispieva k vzdelávaniu a zvýšeniu povedomia o vinárstve. Zaujímavá bude najmäa prednášková časť:

interier-dizajn-cuvee-slovensko-modra

Cuvée v Modre: Miesto, ktoré pohltí vaše zmysly

Čítať viac >

15:00 Peter Juran vám predstaví bližšie apeláciu Víno z ModryTM a budete môcť ochutnať vína z nášho štýlu vína Florian.

16:00 Klaudia Čistá Tretinová vám porozpráva čo je Pet-nat a ako sa vyrába. Začíname sabrážou a končíme ochutnávkou Pet-natu z vinárstva Purus. 

17:00 Miešané nápoje a víno? Prečo nie! Zero-waste šéf kuchár Martin Maňas nám poodhalí pestrý svet miešania nápojov. Súčasťou je ochutnávka drinkov.

18:00 Zábavný kvíz nielen o víne s Ludwigom Baginom. Na víťaza čaká kartón vína, ako inak z Modry.

Víno z Modry
Spoznajte osobne modranských vinárov a ich unikátne vína.

Podujatie Víno z Modry je nielen príležitosťou na ochutnanie výnimočných modranských vín, ale aj na spoznanie histórie a tradícií tohto regiónu. Vinohradníctvo je dôležitou súčasťou modranskej kultúry a hospodárstva a prostredníctvom tohto podujatia sa zdôrazňuje jeho význam a hodnota. Preto je účasť na Víne z Modry nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých milovníkov vína a krásy slovenských vinohradov.

 

Viac informácii na webstránke Víno z Modry

 

Text: Simona Budinská

Foto: www.vinozmodry.sk

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články