Platňa, ktorá neomrzí

 Platňa, ktorá neomrzí

 

Máte svoju obľúbenú platňu? Jej tóny vám vyčarujú úsmev na tvári? Čo si k nej tak môžete priať? No predsa, ak sa spojí so skvelou atmosférou a šálkou lahodnej kávy na jednom mieste. Takú sme našli na jednej z ulíc Prešova. A darmo by ste ju hľadali v centre mesta.

Vinyl

Kaviareň, bistro a tak trochu aj pub. Ak si však myslíte, že tu nájdete len študentov, freelancerov, či digitálnych nomádov, ste na omyle. Jedinečnú prevádzku navštevujú všetci Prešovčania a kávičkári z rôznych kútov Slovenska.

Vinyl

Vinyl

Koncept v štýle 70.- 90. rokov vytvoril doslova vlastnoručne 22 ročný majiteľ Konštantín Balun. Jeho duša je umelecká, jeho láska k platniam je hlboká. Pretavená je i v samotnom názve prevádzky – Vinyl je slangové označenie gramofónovej platne.

Vinyl

Vinyl

Vinyl

Hoci priestor po vstupe pôsobí menším dojmom, je to len prvý pocit a ten vie byť v živote klamlivý. Vyjdete po schodoch a na výber máte ihneď niekoľko možností. Pokiaľ sa chcete stať nezávislým pozorovateľom okolitého sveta, sadnite si priamo k veľkým oknám. Naopak, ak sa chcete pred ním skryť stačí, ak budete postupovať nahor.

Vinyl

Vinyl

Vinyl

Štýlové doplnky, ako lampy v podobe cylindrov, sú prítomné všade. Sú originálne a jedinečné. Stereotyp v interiéri je pre majiteľa iritujúci. Práve preto navštevuje pravidelne bazár a maličké obchodíky, kde vždy siahne po niečom novom, čo priestor zmení.

Vinyl

Vinyl

Energiu vám dodá i červená stena, na ktorej visia platne. Svoje nenahraditeľné miesto tu má i Marilyn Monroe. Je majiteľovou inšpiráciou a jej podoba má čestné miesto v logu i v menu.

Vinyl

Vinyl

Vinyl

Keď sme už pri Monroe, pardon pri menu, jeho dominantu tvoria domáce „chessecake-y“, ktoré vyrába majiteľ sám. Sú známe v celom meste! Práve preto, si ich môžete i objednať na rodinné oslavy, svadby alebo len preto, lebo sa vám zbiehajú slinky.

Vinyl

Vinyl

Nechýba ani lahodná kávička značky 9 grams coffee. Ak túžite po káve bez kofeínu, či servise „TO GO“, vyjdú vám v ústrety. Profesionálna príprava, čerstvosť a obsluha sú tu na prvom mieste. Domáce limonády, brunch, čerstvé sendviče a štýlové „cupcake-y“. Všetky tieto „fajnotky“ nájdete i v raňajkovom menu. Čo nás veľmi teší, v podniku uprednostňujú dodávateľov so slovenskými výrobkami. Sú zárukou čerstvosti a kvality.

príprava kávy

Vinyl

Usmievavý personál ochotne načapuje i lokálne pivečko. So slnečnými lúčmi si ho budete môcť vychutnať i na terase. Odložte stres, sadnite si a vychutnávajte.

pivo

káva

Vinyl Caffe & Bistro nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *