O láske

 O láske

 

Lásku by sme si mali prejavovať celý rok . Nielen počas sviatku všetkých zamilovaných. Láska má rôzne podoby. Láska materinská, láska k prírode a zvieratám, partnerská láska, láska k športu dokonca aj láska k sebe samému….A potom je tu láska k dobrému jedlu, kávičke, či magickému miestu. Všetky tieto podoby lásky nájdete práve na týchto miestach. Pokojne sa zamilujte aj do všetkých a naraz.

Rozprávka na Považí

Hotel v kaštieli na okraji Považskej Bystrice je romantickou rozprávkou, ktorú sme si nemohli nechať ujsť. Dva roky rekonštrukcie priniesli do Kaštieľa Orlové na jednom z kopcov v Považskej Bystrici nový život. Mohutné dvere už nevŕzgajú, vstupná hala ožila novými hosťami, na “nádvorí” stoja novodobé moderné luxusné kočiare. Hotel Gino Park Palace pre nových návštevníkov pripravil kráľovský pocit s pridanou historickou hodnotou. Hoci sa hotel zaraďuje do kategórie luxusných biznis zariadení, moja romantická kávičkárska duša plesala na každom rohu, čo je znamením, že toto miesto bude dokonalým útočiskom nielen pre uponáhľaných manažérov, hľadajúcich oázu pokoja na pracovných cestách. V Kaštieli Orlové si na svoje prídu i zaľúbenci, mladé rodinky, ktoré sa chcú vyhnúť ruchu tradičných rodinných hotelov či mladomanželia, ktorí tu môžu prežiť svoju vysnívanú rozprávkovú svadbu. Klenuté stropy žiariace zlatými detailami, historické mohutné zlaté rámy zrkadiel a povôdných umeleckých diel či vyrezávané skrine z tmavého dreva, ktoré sem priniesli pôvodní majitelia z kniežacieho rodu Belassa nie sú jediným, čo vám v hotelovom kaštieli zoberie dych.

Považská Bystrica Hotel Gino Park

Považská Bystrica Hotel Gino Park

Rozprávková Vila v srdci Východu

Nenápadná vila v jednej z košických obytných častí na prvý pohľad vôbec neprezrádza, že v jej vnútri sa skrýva jeden z najkrajších a najštýlovejších penziónov, aké na Východe nájdete. Za veľkou drevenou bránou zasadenou do kamenného múra však objavíte kúsok Francúzska so slovenskou dušou. Čarovná vila s výhľadom na celé mesto ponúka nečakaný únik od reality vďaka nápaditému dizajnu, ale hlavne vďaka uvoľnenej rodinnej atmosfére, ktorá vás v jej útrobách privíta. Pri objavovaní čarovných zákutí vily nebudete chcieť veriť, že táto časť domu je vlastne úplne nová. Ošúchané steny, historický nábytok, drevené hranoly na strope, medené rúry rozvodov či nerovnomerne upravené múry by pokojne mohli mať 100 rokov a nás by to ani prinajmenšom neprekvapilo. Tri izby, z ktorých má každá osobitnú atmosféruoriginálny dizajn, spája veľké drevené schodisko, na ktorom nájdete hŕby starých i novších kníh, bustu koňa ako vystrihnutú z francúzskeho chateau, starú kotvu či množstvo zaujímavých obrazov. Najkrajší výhľad však nájdete na veľkej kamennej terase, kde môžete relaxovať.

Vila v srdci Východu

Vila v srdci Východu

Zámok cisárovnej Sissi

Hotel  Schloss Hotel Fuschl sa neskladá len z vežičky a prináležiacej budovy, ale je obohatený o ďalšie budovy v jednotnom štýle, a tak nadobúda pocit príjemného alpského vidieka. Mimochodom, cisárovná tu nikdy nebývala. Zámok patril dlhé roky biskupom a až začiatkom 20. storočia sa zmenil na hotel. Filmári štúdia MGM si však miesto zamilovali a rozhodli sa, že práve tu sa bude príbeh cisárovej a jej rodiny odohrávať. Odkazy na film a cisárovnú nájdete v dvoch múzeách. Ducha Sissi a Romy Schneider tu jednoducho všade cítiť. Najmä v historickej časti hotela, v samotnej veži, kde nájdete aj historické izby s jedinečným výhľadom na jazero. V spodnej časti veže nájdete reštauráciu, kde sa servírujú raňajky a večere, ale aj bar, kde si môžete dať drobný snack. Všetko s odleskami jazera, ktoré dominantne vládne okoliu. Pokiaľ vám nevyjde počasie, uchýľte sa do Spa. Práve tam nájdete zónu toho pravého oddychu a relaxu. Veľký plavecký bazén, spa terapeuti ponúkajúci kozmetické a telové procedúry, ale aj zóna neprístupná pre deti – saunová časť s vírivkou, z ktorej si môžete vychutnať prekrásne výhľady na jazero. V hoteli máte k dispozícii luxusne vybavené izby, s výhľadmi do okolitej prírody.

Zámok Sisi

Zámok Sisi

Romantika s Francúzskym šarmom.

 Malý historický kaštielik Chateau Mignon zdobí dubnický park od roku 2007, keď mu jeho noví majitelia opäť vdýchli dušu a rozhodli sa doňho priviesť radosť a aktivitu, aby si uctili jeho pôvodné poslanie. História kúrie či záhradného sídla siaha až do roku 1582, odkedy slúžila ako dom záhradníkov a súčasť areálu Dubnického kaštieľa. Chateau Mignon vložil celé svoje srdce do jedinečných detailov, ktoré robia malý hotel rozprávkovým miestom na zaslúžený výlet plný oddychu, ale i vysnívanú svadbu v rozkvitnutej záhrade či šarmantnej reštaurácii. Skutočnou čerešničkou na torte sú však originálne izby, ktoré nesú poetické názvy kvetín. Každá z tucta izieb je pomenovaná po inom kvete a žiadna z nich nie je úplne rovnaká. Jednou z najšarmantnejších častí hotela je útulná reštaurácia, v ktorej si môžete vychutnať špičkovú gastronómiu od talentovaného šéfkuchára.

romantika

Chateau Mignon

Text: redakcia Kávičkári

Foto: Ondrej Bobek, archív Schloss Hotel Fuschl

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články