Kubánska pohoda pod Tatrami

 Kubánska pohoda pod Tatrami

 

Nákupné centrá v sebe ukrývajú množstvo príbehov. Pretavené sú v ľuďoch, obchodoch a predovšetkým kaviarňach. Jednu takú sme našli v Poprade, na Kriváni. Nedajte sa pomýliť, nejde o vrch, ktorý zasahuje do Liptovskej kotliny. Je moderná a štýlová. Dokonca má miestnosť, v ktorej objavíte príbehy úzko späté s rumom a cigarami. Vitajte v PREZO.

Prezo Poprad rum a cigary

Príbeh tejto kaviarne sa začal písať pred dvomi rokmi, keď malé nákupné centrum otvorili. Kaviarenský život plynul deň za dňom. Všetko sa však zmenilo, keď do kaviarne vstúpil sympatický Peter Hudáček, súčasný majiteľ.

Prezo Poprad

Skončil sa jeden príbeh a ten nový začal v septembri 2016, kedy Peter kaviareň prebral. Bola to výzva, no Peter vedel presne čo chce. Chcel ľuďom ponúkať kvalitnú kávu v príjemnom prostredí. Drevo v spojení hnedej a oranžovej farby vytvára pozitívnu atmosféru. Dotyk prírody nájdeme v živej stene. Slnečné lúče a množstvo denného svetla pozdvihnú vašu náladu a vyčarujú úsmev. A presne taký úsmev nájdete aj na perách obsluhujúceho personálu.

Prezo sedenie

Prezo

Prezo

Život kávičkárov tu začína už od skorého rána. Raňajkové menu je naozaj pestré. Na výber máte zo sladkého i slaného variantu. V PREZO dbajú na čerstvosť surovín. Zo štýlového menu v čiernej koži si počas dňa môžete vybrať domáce limonády, pravú belgickú čokoládu a iné dobroty. Kaviarenský život pokračuje aj večer. A že to tu má svoje čaro, vám garantujeme.

menu

Prezo

Kávičkári si tu vychutnajú kávu talianskej značky Caffè Diemme od distribútora Vladimíra Koča. Dokonalá a odborná príprava doplnená o pekné servírovanie – sú tu samozrejmosťou. Ku skvelej káve patrí lahodný koláčik. V ponuke nájdete domáce cheesecaky, ktorých výber je naozaj pestrý.

Prezo

príprava

výber koláčov

Káva a koláč

Priestor kaviarne je prirodzene rozdelený na fajčiarsku a nefajčiarskú časť. Fajčiarský kútik sa premenil na rumové kráľovstvokvalitnými cigarami. Nájdete tu až 122 druhov rumu a 40 druhov cigár. Atmosféru Kuby dotvára rytmická hudba. Kaviareň PREZO je ideálne miesto pre posedenie s priateľmi alebo obchodnými partnermi.

rozdelenie Prezo

Prezo

Prezo

Táto kaviareň však nie je len pánskou záležitosťou. V blízkej dobe sa môžete tešiť na čarovnú zimnú záhradu. Na jar a v lete zase na priestrannú terasu. Vítané sú aj mamičky, ktorých ratolesti sa vyhrajú na exteriérovom ihrisku. Spolu s vami ostatnými si vychutnajú chvíľky, ktoré právom patria iba vám.

Prezo

sedenie

Kaviareň Prezo nájdete na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *