Zámok cisárovnej Sissi

Zámok cisárovnej Sissi

 

Filmovú klasiku s Romy Schneider snáď netreba nikomu predstavovať. Útla herečka sa zhostila role cisárovnej tak bravúrne, že životom cisárovnej Sissi chcelo žiť každé malé dievčatko. Najkrajšie obdobie jej života s rodičmi a súrodencami bolo nádherne spracované v prostredí alpskej prírody a jedinečného zámku pri jazere Fuschl v blízkosti Salzburgu. Dnes sa tam nachádza jeden z najluxusnejších rakúskych hotelov.

Už len cesta do samotného hotela sľubuje zážitok nefalšovanej romantiky. Úzka a kľukatá ukrývajúca prekvapenie na konci. Ak hľadáte dávku intimity, ste na správnom mieste. Prejdete čistinkou a menším lesíkom a pod vami sa ukrýva už samotný Schloss Hotel Fuschl.

schloss fuschl okolie

Na rozdiel od filmu, sa hotel neskladá len z vežičky a prináležiacej budovy, ale je obohatený o ďalšie budovy v jednotnom štýle, a tak nadobúda pocit príjemného alpského vidieka. Mimochodom, cisárovná tu nikdy nebývala. Zámok patril dlhé roky biskupom a až začiatkom 20. storočia sa zmenil na hotel. Filmári štúdia MGM si však miesto zamilovali a rozhodli sa, že práve tu sa bude príbeh cisárovej a jej rodiny odohrávať.

Lukáš Špilák

Riaditeľ Šimák Zámok Pezinok, Lukáš Špilák:  Lockdowny boli ako zrýchlená škola krízového manažmentu priamo v praxi

Čítať viac >

schloss fuschl hotel

Odkazy na film a cisárovnú nájdete v dvoch múzeách. Ducha Sissi a Romy Schneider tu jednoducho všade cítiť. Najmä v historickej časti hotela, v samotnej veži, kde nájdete aj historické izby s jedinečným výhľadom na jazero. V spodnej časti veže nájdete reštauráciu, kde sa servírujú raňajky a večere, ale aj bar, kde si môžete dať drobný snack. Všetko s odleskami jazera, ktoré dominantne vládne okoliu.

fuschl ladl

muzeum sissi

Napriek celej kráse hotela a historických a originálnych artefaktov, ktoré sa v ňom nachádzajú a hostia ich užívajú, je najdôležitejším faktorom miesta jazero. To obmýva poloostrov, na ktorom sa hotel nachádza a ponúka tak jedinečné zátoky, prisľubujúce zážitok z jedinečného kúpania v alpskej prírode. Pri prechádzke okolo jazera nájdete aj zátoky, kde je zakázané chodiť. Ohrozili by ste prirodzený biotop. Jednoducho, tí Rakúšania to vedia. Samozrejme v hotelovej časti sú k dispozícii ležadlá i pohovky so slnečníkmi a päť hviezdičkový servis dopĺňa aj blízky “strand” bar. Veď kde môžu jahody so champagne viac chutiť?

fuschl snack

fuschl beach

Pokiaľ vám nevyjde počasie, uchýľte sa do Spa. Práve tam nájdete zónu toho pravého oddychu a relaxu. Veľký plavecký bazén, spa terapeuti ponúkajúci kozmetické a telové procedúry, ale aj zóna neprístupná pre deti – saunová časť s vírivkou, z ktorej si môžete vychutnať prekrásne výhľady na jazero.

fuschl spa

V hoteli máte k dispozícii luxusne vybavené izby, s výhľadmi do okolitej prírody. Obľúbenejšia je časť v novej časti hotela, avšak milovníci histórie a Sissi neodolajú ubytovaniu v samotnej veži, kde sa nachádzajú izby s historickým nádychom. Vychytávkou je mini bar, ktorý je denne dopĺňaný a je zdarma.

schloss fuschl room

Schloss Hotel Fuschl by si každý pôžitkár mal dať na svoj “must see” zoznam. Aspoň ísť na drobný obed, či kávu s bábovkou, alebo Fuschl Torte. Miesto, ktoré svoju atmosféru dostalo zadarmo a vedelo ju náležite využiť.

fuschl

 

Viac informácií: Schloss Hotel Fuschl

Text: Simona Budinská

Foto: archív hotela

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x