Novootvorená Michelle Coffee vo Zvolene je kaviareň pre všetkých

 Novootvorená Michelle Coffee vo Zvolene je kaviareň pre všetkých

Len niekoľko týždňov po našom prvom rozhovore sedíme s Braňom v jeho čisto novej prevádzke na sídlisku Západ vo Zvolene. Za ostatné roky je to už jeho tretí projekt, a ako sme u neho zvyknutí, aj tu znova posunul latku o level vyššie. Do areálu nákupného centra priniesol kaviareň, ktorá spĺňa tie najprísnejšie kritériá. Po pomerne rýchlo zvládnutej stavebnej časti a dodržaní všetkých termínov 10. novembra otvorila svoje brány druhá pobočka Michelle Coffee. A môžeme ju zaradiť medzi to najlepšie v celom Banskobystrickom kraji.

Braňo Lukačka, majiteľ kaviarne Michelle Coffee, má dnes nielen veľkú kaviareň v meste, ale otvoril aj ďalšiu pobočku v rámci nákupného centra vo Zvolene.

Personálna kríza v gastronómii? V Michelle rozhodne nie

Nedostatok personálu v gastronómii je už pomaly kritický, no v Michelle s tým problém nemali. Aj tento projekt ukazuje, že práca v zaujímavom koncepte s kvalitnými produktmi a navyše vo firme, ktorá neustále napreduje, je motivujúce aj pre mladých ľudí, aby ostávali v gastrosektore. Odvrátenou stránkou dostupnosti aj kvalifikovaného personálu je, žiaľ, množstvo zatvorených prevádzok ako dôsledok kríz posledných rokov. Pozitívom ostáva, že stále majú možnosť zamestnania v odbore a ďalšieho napredovania v kariére.

„Michelle je už pomaly aj silnou značkou v regióne a vďaka tomu môžeme ponúknuť stabilitu a osloviť zamestnancov.“ Podľa Braňových slov stačilo len hodiť na sociálne siete jedno video a pár informácií ohľadom pracovných pozícii a uchádzačov bolo toľko, že si mohli vyberať. Dokonca za barom je aktuálne človek so skúsenosťami zo známych barov z Bratislavy či iných podnikov, čo je veľká posila.

Keď uverejnili na internete ponuku práce v kaviarni Michelle, inzeráty sa len tak hrnuli. Práca v zaujímavej kaviarni, ktorá neustále napreduje, láka mladých ľudí.

Dokonca nemajú problém pritiahnúť aj hotových zamestnancov s bohatými skúsenosťami. Pri poslednom rozhovore nám Braňo hovoril, že venovať sa toľkým projektom je enormne vyčerpávajúce a nestíha vôbec život. Preto sa viac než z nových skvelých ľudí teší z toho, že vnútri svojho tímu dokázal nájsť šikovného človeka v podobe Mišky Krajčovičovej, ktorá si aj novú Michelle vzala pod palce. “Chcem sa
jej aj touto formou poďakovať, za všetku pomoc a rovnako aj jej bratom. A celému personálu, ktorý to ťahá s nami už dlhú dobu, bez takto skvelých ľudí, by všetky projekty a nápady ostali len na papieri”.

Dizajn interiéru Michelle si vás jednoducho získa

To, že sme v Michelle, je jasné na prvý pohľad. Okrem vysokej kvality kávy a produktov sú rozpoznateľné aj dizajnové prepojenia. Už od dverí si vás prevádzka získa svojím ruchom, atmosférou a hlavne je potešením pre oči. Zaujímavé stavebné riešenia, veľa priznaného betónu, zelene a industriálnych kovových prvkov dajú zabudnúť na fakt, že sa nachádzame v areáli nákupného centra. Jediným prvkom, ktorý nám to pripomína, je zasklená stena. No tá je skôr veľkou devízou než mínusom, pretože poskytuje veľké množstvo prirodzeného svetla, takže aj vaše fotky na Instagrame budú vyzerať skvelo.

Každému návštevníkovi padne do oka dizajn kaviarne Michelle – industriálny štýl, rôznorodosť materiálov, farieb, grafity na stenách a zasklené steny, ktoré dokonale osvetľujú celý priestor.

Braňo Lukačka z Michelle Coffee: Liečba závislosti od drog mu otvorila dvere do vlastnej kaviarne

Čítať viac >

Zaujímavé je použitie betónových tvárnic a prefabrikátov na vytvorenie lavíc na sedenie či úložného priestoru na stenách. A taktiež „upcycling“ starého nábytku, stolov či kresiel. Centrom prevádzky je bar, nad ktorým visí veľká železná klietka ovešaná plyšiakmi a neónmi. Je to trocha šialené, ale dizajnovo to dáva zmysel. Grafity po stenách, olejové barely na toaletách, no skrátka nová Michelle je ešte divokejšia, no paradoxne to vôbec neruší a ako celok pôsobí jednoducho skvelo.

Najzaujímavejším farebným prvkom kaviarne Michelle je okrem grafitov aj klietka plná plyšových hračiek osvetlená neónmi.

 

Michelle Coffee – perfektné miesto pre všetkých vegetariánov, vegánov a bezlepkáčov

Aj v novej Michelle ťa nenechajú o hlade a naozaj si je z čoho vyberať. A na svoje si prídu hlavne všetci vegetariáni, vegáni či ľudia s rôznymi potravinovými intoleranciami. Celé menu, jedlo a aj sladké koláčiky sú totiž postavené na vegetariánskych a vegánskych základoch. V ponuke nájdete domáci chlieb s rôznymi vegánskymi nátierkami, ovocím, so zeleninou či raw a bezlepkové koláče. Nech už si vyberieš čokoľvek, ideálny štart do rána bez zaťaženia trávenia máš viac ako istý. A k tomu skvelá káva alebo čokoľvek z barovej ponuky, na čo máš práve ráno chuť. Menu sa neustále rozširuje a mení v závislosti od sezóny.

Je dôležité uvedomiť si, že Michelle 2 sa sortimentom odlišuje od tej v meste. Takže neočakávajte, že si tam dáte svoje anglické raňajky, na ktoré ste boli zvyknutí. Dostanete skvelé bajgle, plnené croissanty alebo domáci chlebík s hummusom, avokádom, so zeleninou a s inými veggie náplňami. A je to dobre, diverzita v ponuke je dôležitá. Je skvelé, že v Michelle 2 myslia na všetkých tých, ktorí majú stravovacie obmedzenia. Navyše, pekárenské výrobky aj koláče sú z ich vlastnej výroby.

Kaviareň Michelle má dobroty na zahryznutie najmä pre ľudí so zvláštnymi stravovacími požiadavkami – vegánov, vegetariánov či ľudí s intoleranciami.

Čím je Michelle výnimočná?

Existujú miesta, kde si dáte skvelú kávu. Existujú miesta, kde si dáte raňajky. Existujú miesta, kde si dáte dobrý koláč. A existujú miesta, kde ľudia s intoleranciami či vegánskym spôsobom stravovania nie sú obmedzení vo výbere. A potom existuje Michelle 2, kde sa všetky tieto elementy spájajú v jednom krásnom priestore. Je to kaviareň pre všetkých. Miesto, kde si vyberie skutočne každý, a to bez akýchkoľvek kompromisov v otázke kvality. Rande, obchodný míting, stretnutie s priateľmi či rodinou alebo len rýchle espresso počas nakupovania. Michelle 2 je miesto, ktoré si jednoducho zamilujete a budete sa tam radi vracať.

Špeciálna výberová káva – to je poznávacia značka oboch kaviarní Michelle Coffee.

Výčap v brew bare?

Áno! A nie, nebavíme sa o desiatke ležiaku 🙂 Zaujímavosťou brew baru je štvorpákový výčap, na ktorom si môžeš aktuálne vybrať napríklad cold brew, nitro, nitro ice tea a aktuálne aj craftový tonik, ktorý následne vylepšujú o vlastné sirupy. Z tejto kombinácie vznikajú v kaviarni Michelle skvelé espresso-tonikové variácie či iné miešané kávové aj nekávové nápoje. Ak ste zatiaľ nemali možnosť niečo také vyskúšať, určite odporúčame. Je to nový zážitok a chuť kávy či čaju v nitro podobe je jednoducho pôžitok.

Neviete, čo je nitro? Za studena pripravovaná káva, ktorá sa pomocou hnacieho plynu (v tomto prípade dusíka) čapuje do pohára podobne ako pivo. Vďaka dusíku (N – nitrogen) má výsledný nápoj jemnú krémovú štruktúru a chuť a dodáva káve iný rozmer. Ak ste vášniví kávičkári, minimálne počas teplejších mesiacov by ste tento spôsob kávy mali vyskúšať. Nie nadarmo je to hit posledných rokov. Kávu v Michelle, samozrejme, majú pod svojím brandom a praženú priamo na mieru. Ak ti chutila, nezabudni si jeden balíček prihodiť aj na doma, v regáli ich je celá kopa.

Čapovaná káva? Prečo nie. 🙂 V Michelle Coffee vám pripravia zaujímavé kávové aj nekávové nápoje.

Parkovanie ako kľúč k úspešnému biznisu

Najväčším problémom prevádzky Michelle v meste bola absencia parkovania. A nie je to len jej problém. Po celom Slovensku by sme mohli nájsť množstvo príkladov gastroprevádzok, ktoré pohoreli práve na tom, že nemali parkovisko. Keďže je však nová prevádzka situovaná v areáli novovybudovaného nákupného centra vo Zvolene, akékoľvek problémy s parkovaním odpadajú. Skvelú kávu si teda môžete vychutnať za každého počasia a v každom ročnom období. V lete aj so slnečnou teraskou.

Parkovisko pred kaviarňou je našťastie menej rušné a mierne uzavreté, takže autá vôbec nekazia atmosféru. Kaviareň aj s celým nákupným centrom je situovaná neďaleko diaľničného výjazdu. Takže všetci kávičkári, ktorí cestujú z východu na západ (a opačne), poznačte si do svojej mapy toto miesto. Na polceste je potrebný oddych, káva a nejaký snack. Michelle je v tomto smere skvelá voľba a cestu predĺži len o pár minút.

Michelle sídli v nákupnom centre, kam sa pohodlne dostane z diaľnice, či už smerujete na západ, alebo na východ.

Aj rok 2023 sa v Michelle bude niesť v znamení nápadov a je sa na čo tešiť

Dve veľké kaviarne Michelle Coffee dávajú priestor na realizáciu všetkých snov a nápadov, ktorých má Braňo plnú hlavu. Zásadný krok roka 2023 je realizácia a rozširovanie vlastnej cukrárenskej výroby. Pri zásobovaní dvoch prevádzok koláčmi je to pomerne logický krok, ktorý v čase rastúcich cien práce, surovín a energií dokáže udržať náklady a predajné ceny na prijateľnej úrovni. Nová výrobňa aktuálne vzniká tam, kde sa všetko začalo – v úplne prvej malej Michellke.

Prapôvodný priestor sa rozdelil na dve časti – obchodík a cukrárensku výrobu. Okrem koláčov pre vlastné kaviarne bude výrobňa pracovať aj na zákazku. Torty či koláčiky na oslavy a sviatky si teda budete môcť objednať a vyzdvihnúť priamo v kaviarni. Braňo má aj ďalšie nápady, ktoré sú však zatiaľ zahalené rúškom tajomstva (aj keď nám už čo-to prezradil), no veru je sa na čo tešiť.

Kaviareň Michelle Coffee nájdete aj na Facebooku a Instagrame.


Text a fotografie:
Rudolf Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články