Market Bistro & Cafe v Šamoríne

 Market Bistro & Cafe v Šamoríne

 

Na strategickom mieste priamo v centre Šamorína, pri hlavnom trhovisku už druhý rok nájdete reštauráciu Market Bistro & Cafe. Zaujímavú ponuku jedál len z tých najkvalitnejších surovín uvarených šetrne a krátko, aby si zachovali svoje kvality, vyhľadávajú gurmáni zo širokého okolia.

 

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj, prinášame články o najlepších gastronomických prevádzkach v Trnavskom kraji.  Od uvoľňovania opatrení sme s našou redakciou navštívili desiatky podnikov, ktoré vám postupne predstavíme.

 

zmrzlina-trnava-kavickari-slovensko

Cremì gelato & caffè v Trnave: Z Ríma do Malého Ríma

Čítať viac >

lampy

 

Reštaurácia nie je len nápadom, ale zhmotnením toho, čomu Vladimír Hanes so svojím tímom v gastre veria. „U nás to bude vždy o čerstvej rybe, mäse, paste. V stredomorskom štýle sa cítime dobre, to je to naše,“ priznáva charizmatický majiteľ.

 

stolicky-sedenie-samorin

 

V každom jedle je cítiť úžasnú čerstvosť, sezónnosť a kumšt ľudí, ktorí ho pripravujú. Nekráčajú s davom a nenájdete u nich žiadne úplne tradičné jedlo či zaužívaných veľkých dodávateľov. Čerstvé ryby z Talianska dovážajú dvakrát do týždňa v takej kvalite, že zostanete ohromení. Vzhľadom na kvalitu surovín, ktorá ich v regióne jednoznačne odlišuje, sú aj ceny v jedálnom lístku mierne vyššie. Na čo si, ako majiteľ priznáva, hostia dlhšie zvykali. „Ale ja verím, že to ľudia cítia na chuti a na tom, že im nie je z nášho jedla ťažko. U nás sa všetko varí šetrne a krátko a aj to je, myslím to, čo nás odlišuje,“ dodáva.

 

kavickari-slovensko-kavickarisk
Na strategickom mieste priamo v centre Šamorína, pri hlavnom trhovisku už druhý rok nájdete reštauráciu Market Bistro & Cafe.

 

Milá usmiata a odborne fundovaná obsluha, zážitok pre chuťové poháriky a majiteľ, ktorý každého zdraví i pozná po mene, sú dôvody, prečo sa k nim ľudia pravidelne a radi vracajú. „Naším cieľom je, aby sme im urobili z návštevy bez ohľadu na to, či prídu ráno, na obed alebo večer, zážitok. Nejde len o to, aby odišli chutne najedení s dobrým servisom, ale aby mali pocit, že sú toho súčasťou a veľmi si ich vážime a chceme, aby prišli aj nabudúce,“ hovorí zanietenie. Na Žitnom ostrove sa odjakživa snúbi kuchyňa viacerých národností, a to si uvedomujú aj tu. Do ponuky zaraďujú v ozvláštnenej podobe aj regionálne jedlá a lokálnu kuchyňu. „Netreba sa vzdať tradičných jedál, ale pokojne sa nebojme ho niečím ozvláštniť. Vážme si tradičné suroviny, nezabudnime na čom sme vyrástli, len ich možno spravme trošku modernejšie,“ odhaľuje s úsmevom Vladimír. A tak sa v ich menu objavili napríklad bryndzové halušky s pečenou cviklou a medovou cibuľkou alebo netradične tradičné halászlé.

 

prirpava-kavy
Milá usmiata a odborne fundovaná obsluha.

 

prirpava-kavickari-kava

 

Útulná terasa obklopená oleandrami priam láka na sladkú bodku po výbornom obede či večeri. V ponuke nájdete viacero druhov koláčov, niektoré z dielne šikovného domáceho cukrára, iné od lokálnej dodávateľky z Kvetoslavova a časť z Rakúska. Potešení zostanú aj ľudia s intoleranciami a alergiami. „Vždy máme minimálne jeden koláč bez lepku, laktózy a máme aj rastlinné mlieka do kávy. Zaujíma nás to,“ dodáva majiteľ. A keď sme pri kávičke, v Market Bistro & Cafe je káva zahalená malým rúškom tajomstva. Hostia si pochvaľujú, že neponúkajú tradičný mainstream, ale zvolili malú taliansku rodinnú pražiareň. Samozrejmosťou je dobre nastavený stroj, mlynček a vhodné skladovacie podmienky, aby bol pôžitok z kávy dokonalý. Ak nie ste fanúšik kávy, určite vás neurazia svojou ponukou regionálnych sypaných čajov.

 

salka-kava-kavickarisk
Pôžitok z kávy je dokonalý.

 

TIP: Delikátne cestoviny a chutné raňajky

 

samorin-interier

 

Market Bistro & Cafe v skratke:

  • Kvalitné ryby
  • Čerstvé a sezónne suroviny
  • Ponuka káv a koláčikov aj pre ľudí s intoleranciami

 

dizajn
V ponuke nájdete viacero druhov koláčov, niektoré z dielne šikovného domáceho cukrára.

 

 

Adresa:

Market Bistro & Cafe

Gazdovský rad 43A

931 01 Šamorín

 

kava-slovensko

 

 

Market Bistro & Cafe nájdete aj na instagrame

 

 

Text: Mária Baláž Gyuránová

 

 

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Mária Baláž - Gyuranová

http://www.kavickari.sk

Vyzná sa v zákonoch, je rýchla ako blesk a zároveň si rada dopraje chvíľku pôžitku. Mária je redaktorkou portálu Kávičkári.sk, ktorá má pod palcom rozhovory, eventy, ale najmä novinky s vyhláškami týkajúce sa gastra.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

1 Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *