Letná terasa v Barovni Čarovni: Oáza pokoja na rušnom námestí

 Letná terasa v Barovni Čarovni: Oáza pokoja na rušnom námestí

 

Človek už odpradávna hľadal útočisko, či už pred šabľozubým tigrom, snehovou víchricou, alebo desivými zvukmi počas „mystickej“ búrky. I to bol dôvod, prečo sa spod koruny stromu presunul do jaskyne a postupne svoje obydlie zlepšoval až do dnešnej podoby.

Hoci sa už pred šabľozubými tigrami skrývať nemusíme, potreba hľadať svoje útočisko nám ostala. Dnes sa však chránime skôr pred letnými horúčavami, únavou, preplneným mestom, životnou rutinou či problémami v práci. A práve letná terasa podniku Barovňa Čarovňa je dokonalým útočiskom, kde sa budete cítiť bezpečne a (s)pokojne.

Barovňa Čarovňa

Barovňa Čarovňa

Len pred niekoľkými týždňami pribudla na Námestí SNP v Banskej Bystrici drevená letná terasa, ktorá sa nebojí zaujať inakosťou. Hoci krémové plátené slnečníky z diaľky pôsobia pomerne štandardne, hneď ako spozorujete „hradby“ terasy zo živých bambusov, podvedome spomalíte. Práve táto rastlina vytvára intímnu atmosféru, chráni pred ruchom mesta, pohľadmi okoloidúcich zvedavcov, slnečnými lúčmi a ešte znesie aj kritériá prísneho estéta.

Barovňa Čarovňa

 

Barovňa Čarovňa

Zabudnúť na rutinu, únavu či starosti v práci zase pomôže netradičná, vyladená ponuka. Ak by sme sa ju snažili obsiahnuť v štyroch slovách, azda najlepšie ju vystihne: čaj a káva inak. Za „inak“ si pokojne môžeme dosadiť i slová lepšie, precíznejšie či pôžitkársky.

Barovňa Čarovňa

Barovňa Čarovňa

Pretože Barovňa ľadový čaj z kvalitného sypaného čaju s pár kvapkami domáceho sirupu a hustou, našľahanou penou vyrobenou tajnou receptúrou, vás prinúti zbystriť, spomaliť a užívať si toto harmonické spojenie. A to píšem ako človek, ktorý sa na tento nápoj pozeral s istou nedôverou.

Barovňa Čarovňa

Barovňa Čarovňa

Práve na kvalitných sypaných čajoch – podávaných v studených i teplých variantoch – je postavená ponuka v Barovni Čarovni. Ak sa chcete naučiť spomaliť, vypnúť a nebrať každých 30 sekúnd svoj smartfón do ruky, tu nájdete optimálne podmienky na tréning. Vyskúšať si dobiť energiu a prečistiť myseľ môžete s obradovým čajom Matcha, pri ktorom si v Japonsku vychutnávajú svoje čajové rituály.

Barovňa Čarovňa

Barovňa Čarovňa

A naopak, ak si chcete spríjemniť dlhé letné večery pri príjemnej hudbe a trochu urýchliť zabúdanie na nevydarený deň, skúsiť to môžete s čajovými a kávovými koktailami. Čo by ste povedali napríklad na Mar-tea-ni, spojenie kyslastého čaju so striebornou tequilou a ďalšími tajnými ingredienciami? A ako bonus, pripravia vám tu aj sheeshu, teda vodnú fajku.

Barovňa Čarovňa

Barovňa Čarovňa

A čo káva? Tu sa riadia heslom „menej je viac“ – viac zážitkov, viac nových chutí, viac vizuálneho divadla, viac skúšania. V Barovni vám nepripravia klasické espresso, špecializujú sa tu na alternatívne prípravy kávy, ktoré rozrozprávajú kávové zrno k fascinujúcim príbehom.

Barovňa Čarovňa

Vyskúšať môžete filtrovanú kávu pripravenú pomocou japonského drippra V60 alebo pomocou Syphonu. Hoci sú tieto spôsoby kávy časovo náročnejšie, tu platí, že trpezlivosť bohaté chute a vizuálne divadlo prináša. Počas horúcich dní zase výborne schladí cold brew či studená filtrovaná káva s hustou mliečnou penou.

Barovňa Čarovňa

Barovňa Čarovňa

Letná terasa podniku Barovňa Čarovňa tvorí svoj vlastný mikrosvet, kde plynie čas inak, uprostred rýchlo pulzujúceho srdca Banskej Bystrice. Tu dokážete vypnúť, ponoriť sa do bohatých chutí čajov i kávy, užiť si súkromie, hoci ste v centre, spomaliť a príjemná obsluha vám pripraví zážitok. Toto je útočisko, kde sa budete cítiť príjemne, toto je oáza rušného námestia Bystrice.

Barovňa Čarovňa

Barovňa Čarovňa

Barovňu Čarovňu nájdete na facebooku aj instagrame.

Text: Tomáš Turek

Foto: Tomáš Turek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *