Hotel Kempinski Palace Portoroz: Palác v centre zábavy

Hotel Kempinski Palace Portoroz: Palác v centre zábavy

Ospalý morský vánok pohladí ulice mestečka a privíta slnko. Po dosadnutí lúčov na zem prekrásne vynikne promenáda i rozmarné palmy sú odrazu krajšie. Cesta sa plní bicyklami, Vespami, autami i ľuďmi. Príjemnému koloritu dominuje palác. A to nie hocijaký.

 

Kempinski Palace Portoroz

Staré budovy majú neskromnú výhodu v tom, že ukrývajú tajomstvá. Príbehy slávnych i neznámych osobností, ktoré časom prerozprávaním získajú nové farby. Alebo sa na ne úplne zabudne. To je aj príbeh hotela Kempinski Palace Portoroz, ktorý musel stratiť svoj lesk, aby ho zas našiel.

 

Kempinski Palace Portoroz

Dátum vzniku budovy sa datuje až do obdobia Rakúsko-Uhorskej monarchie v roku 1910, kedy sa ihneď zaradil medzi najkrajšie hotely v celom Jadranskom mori. Oddych v ňom si dopriali nielen významní obchodníci, ale samozrejme aj šľachta, medzi inými aj smutne známy František Ferdinant d´ Este. Hotel bol koncom 20. storočia až trikrát zavretý, z toho definitívne v roku 1990,  keď už bol iba chátrajúcou budovou. Až v roku 2005 na ňom začali pracovať remeselníci, aby ho po troch rokoch, v roku 2008, znovu otvorili ako Kempinski Palace Portoroz. 

 

výhľad kempinski palace portoroz

 

Počas celej histórie hotela v ňom boli ubytované významné osobnosti, ako napríklad Sophia Loren, Josip Broz-Tito, alebo Marcello Mastroianni. Podľa samotnej Sophii Loren je nazvaná aj jedna z Kempinski fine-dinning reštaurácií.

 

Sophia Loren restaurant Portoroz

Samotný hotel pozostáva zo starej časti, ku ktorej bola pristavená modernejšia sklenená časť. Celkový efekt je pomerne zaujímavý, miestami máte pocit akoby šlo o dva separátne hotely a nie o jeden. Vo vnútri si však prechody ani nevšimnete. Rozdiel je však v izbách- zatiaľ čo v staršej časti máte tradičný, vintage look, v novšej sú izby modernejšie, v živších farbách, s obrazom rozkvitnutej ruže nad posteľou.

 

Palace Portoroz old styleDeluxe double room modern style

Raňajky sa podávajú v historickej časti hotela, v rozprávkovej Crystal Hall.

 

Crystal-Hall-Kempinski-Palace-Portoroz

Napriek tomu, že sa hotel nachádza v samotnom centre slovinského prímorského mestečka Portorož, majú hostia o zábavu po celý rok postarané. Nevnímajúc fakt, že Portorož je mekkou kasín a barov, návštevníci majú možnosť okrem kúpania sa v mori hrať golf, či jazdiť na koni. Atraktívnou možnosťou je pre mnohých určite možnosť relaxu v neďalekej Saline, kde sa v bývalej morskej soliarni môžete okúpať a dopriať si wellness procedúry, ktoré sú výborné proti mnohým kožným ochoreniam. Kto sa nechce vzdať luxusu ani v zime (nakoľko je Kempinski Palace Portoroz najluxusnejším hotelom v celom Slovinsku), hotel mu zabezpečí príjemnú lyžovačku vzdialenú len necelú hodinku od mora. Väčšina hostí však prichádza počas letnej sezóny.

 

wellness Portoroz

Kempinski Palace Portoroz

 

 

Foto: Kempinski Palace Portoroz

 

 

Viac info na:

Kempinski Palace Portoroz

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x