Cestovanie s malou batožinou – Umenie zbaliť sa naľahko

 Cestovanie s malou batožinou – Umenie zbaliť sa naľahko
PR článok

Cestovanie s malou batožinou sa na začiatku môže zdať ako výzva, no keď to skúsite a naučíte sa, ako na to, stane sa z toho obrovská výhoda. Veď určite poznáte ten pocit, keď ste sa vrátili z dovolenky či kratšieho výletu a zistili ste, že polovicu vecí, ktoré ste mali so sebou, ste ani nevyužili.
Tomu sa dá ľahko predísť.

Čo potrebujete k baleniu naľahko?

Cestovať naľahko neznamená obmedzovať sa. Cestovať naľahko znamená baliť sa premyslene a uvažovať nad tým, čo si so sebou na výlet zoberiete. Chce to len trochu plánovania, cviku, zopár vychytávok a ručíme vám za to, že to zvládnete aj vy. Len si predstavte, koľko výhod vám prinesie to, že namiesto veľkého kufra budete mať na pleciach menší batoh. A napokon zistíte, že nič viac ani nepotrebujete. Okrem toho aj ušetríte, keďže nízkonákladové letecké spoločnosti majú v cene letenky len malú príručnú batožinu a za všetko naviac si musíte priplatiť.

Ako prvé zo všetkého však potrebujete vedieť, kam sa vlastne idete baliť. Pôjdete k moru, do mesta alebo
spoznávať prírodu? Vyberte si letenku presne podľa seba, možností je naozaj nespočetne veľa. Veď sa o tom presvedčte sami a stavte na obľúbeného predajcu leteniek eSky, kde nájdete všetky letecké spoločnosti na jednom mieste – https://www.esky.sk/letenky.
Keď už máte letenky a snahu cestovať naľahko, potrebovať budete batoh či iný typ cestovateľskej batožiny. No najlepšie spravíte, ak siahnete práve po batohu, ktorý vám prinesie pohodlie a komfort, keďže vaše ruky budú voľné a nebudete mať žiadne starosti navyše. Nezabudnite si skontrolovať rozmery, aké letecká spoločnosť, s ktorou poletíte, na svojej palube povoľuje. Taktiež vám radíme siahnuť po tmavších farbách, no na batohu by ste mali mať jasný rozpoznávací prvok. A veľa vreciek a priečinkov sú len výhodou.

Ako prvé zo všetkého však potrebujete vedieť, kam sa vlastne idete baliť. Pôjdete k moru, do mesta alebo spoznávať prírodu?

Ako postupovať pri balení sa naľahko?

Máte letenku, máte batoh (alebo inú menšiu batožinu) a čo ďalej? Na to, aby ste sa dokázali zbaliť naľahko a tak, aby vám pri cestovaní nič nechýbalo, budete potrebovať plánovať. V prvom rade si naplánujte, čo chcete pri cestovaní vidieť, kam chcete ísť. Od toho závisí, aké oblečenie či obuv vlastne budete potrebovať. Takže teraz vám nezostáva nič iné ako zobrať si papier, pero a napísať si prehľadný zoznam. Pri písaní zoznamu sa pokojne inšpirujte internetom, kde takýchto zoznamov nájdete kopec. Ak už ho máte kompletný, môžete začať dávať veci na kopu. Veci následne roztrieďte do kategórií a každú kategóriu si zabaľte zvlášť, napríklad do igelitového vrecka či do špeciálnych látkových vreciek. Samotné oblečenie je dobré skladať do „ruličiek“ a tak, aby ste z neho dostali preč všetok vzduch.
Na spodok batoha si dajte väčšie veci a tiež také, ktoré nepotrebujete mať poruke. Naopak, na vrchu si nechajte kozmetiku v priehľadných uzatvárateľných vreckách, doklady, peňaženku, mobil, nabíjačku aj dezinfekciu na ruky. A tiež slúchadlá či knižku, teda veci, ktorými si plánujete krátiť čas počas letu.

Ak sa chystáte do zahraničia na pár dní, nemusíte premýšľať nad praním. No ak cestujete na viac ako týždeň, prihoďte si do kozmetickej tašky niekoľko pracích kapsúl alebo si do malej nádobky odlejte z pracieho gélu. Namiesto kufra s množstvom oblečenia je totiž oveľa praktickejšie zistiť, či sa v mieste vášho pobytu nachádza práčovňa. No a to nás privádza k tomu, že na každý výlet si baľte oblečenie, v ktorom sa cítite najpohodlnejšie.
Môžete si spraviť tzv. kapsulový šatník, teda si so sebou vezmete kúsky, ktoré sa dajú medzi sebou dobre
kombinovať.

Poznáte užitočné tipy pri balení sa naľahko?

Okrem zoznamu je snáď najužitočnejší tip to, aby ste sa nebalili na poslednú chvíľu. Práve to je dôvod, prečo si so sebou častokrát na výlety berieme úplné zbytočnosti – pretože v časovom strese zabudneme na to podstatné a vezmeme si veci „čo ak náhodou“. Presne také veci ale vždy nechajte doma. Dobrým tipom pri balení je tiež prezrieť si rôzne multifunkčné či praktické vychytávky na cestovanie. Patrí sem napríklad mini set na ústnu hygienu, skladacia fľaša na vodu či kozmetické vzorky.
Pokiaľ sa vám zdá, že máte pomerne veľa vecí, pustite sa do triedenia. Zamyslite sa nad tým, či je nevyhnutné brať si so sebou toľko šminiek, párov spodnej bielizne či žehličku na vlasy. Sami uvidíte, že ak takéto veci nebudete mať so sebou, uvedomíte si, že vám vlastne vôbec nechýbajú. Nezabudnite si popredu zistiť to, či na hoteli, v ktorom budete ubytovaný, majú malé šampóny a sprchové gély. Ak áno, tie svoje si neberte.

Nezabudnite si popredu zistiť to, či na hoteli, v ktorom budete ubytovaný, majú malé šampóny a sprchové gély.

Bojíte sa, že všetko nenapracete do pripravenej batožiny? Tak nezabudnite využiť všetok priestor, napríklad do topánok strčte ponožky. Taktiež si na seba oblečte to, čo by v batohu zabralo najviac miesta. Aj keď je vonku teplo, mikinu či bundu môžete mať predsa prehodenú cez ruku či uviazanú okolo pása. Alebo si zaobstarajte praktické vákuové vrecia určené na cestovanie. A máte hotovo! No a keďže sa vám vďaka cestovaniu naľahko podarilo ušetriť na spoplatnenej batožine, môžete si rovno pozrieť, kam sa vyberiete nabudúce – https://www.esky.sk/letenky/ci/bts/0/0/bratislava.

 

Text: PR článok

Foto: envato

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články