Hotel Smaragd Piešťany uzatvára trojuholník prevádzok, ktoré získali späť svoju slávu

 Hotel Smaragd Piešťany uzatvára trojuholník prevádzok, ktoré získali späť svoju slávu

Piešťany sú bezpochyby prvou asociáciou, keď sa povie slovo „kúpele“. Relax, oddych, hýčkanie – to všetko sa spája s týmto kúpeľným centrom našej krajiny. A nielen kúpeľným, ale aj kultúrnym a historickým. V meste Piešťany pôsobili mnohé významné osobnosti našich dejín a kultúry – maliari, básnici i spisovatelia. História mesta siaha až do dvanásteho storočia a jeho rozvoj úzko súvisí práve s rozvojom kúpeľníctva v 16. storočí. Perla Považia či mesto snov, ako ho mnohí nazývajú, v sebe skrýva množstvo pokladov a zákutí, ktoré sa oplatí objavovať. Na mapu architektonických krás v poslednom roku pribudol nový Hotel Smaragd, ktorý si vás svojou kvalitou a službami získa hneď prvou návštevou.

Hotel-Smaragd-Piešťany
Hotel Smaragd nájdete priamo v centre kúpeľného mesta Piešťany, na Winterovej ulici. V medzivojnovom období bol rozšírený, neskôr slúžil na liečebné a relaxačné účely a dnes ponúka nielen kvalitné ubytovanie, ale aj širokú škálu doplnkových služieb.

Hotel Smaragd, Vila Astória a Zuckmann Villa – skvosty mesta, ktoré získali späť zašlú slávu

Aby sme pochopili koncept hotela Smaragd, musíme sa vrátiť o niekoľko rokov späť. Výnimočná majiteľka hotela si dala celoživotný cieľ – vrátiť zašlý lesk a slávu čo najväčšiemu počtu historických a architektonických skvostov v meste. Pred niekoľkými rokmi vdýchla nový život Zuckmannovej Ville z 18. storočia. Dnes je v nej nielen niekoľko luxusných mezonetových apartmánov, ale aj kaviareň. Neskôr sa pustila do ďalšieho ambiciózneho projektu a zrekonštruovala Vilu Astória – medzivojnovú vilu, ktorá patrí medzi najkrajšie stavby tohto typu na Slovenku a je zaradená aj v publikácii Slávne vily Slovenska. Napokon sa dostalo aj na Hotel Smaragd, ktorý môžeme považovať za poklad medzi hotelmi. V centre mesta ponúka nebývalý štandard a vysokú kvalitu spojenú s historickým duchom.

Hotel-Smaragd-Piešťany-wellness
Hotel Smaragd prešiel citlivou rekonštrukciou a dnes ponúka ubytovanie s kapacitou štrnásť izieb a pivným wellness.

Na Winterovej ulici v centre mesta, iba na skok od Kolonádového mosta a pár minút chôdze od Kúpeľného ostrova, nájdeme Wellness Hotel Smaragd. Svoje meno dostal podľa svojej neprehliadnuteľnej smaragdovo zelenej fasády. Po citlivej rekonštrukcii dnes tento medzivojnový hotel ponúka príjemné ubytovanie v štrnástich izbách, pivný wellness, ale aj množstvo procedúr a doplnkových služieb vo svojich pridružených konceptoch – Vila Astória a Zuckmann Villa, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednom okolí.

Hotel Smaragd – ubytovanie v autonómnom hoteli si obľúbite

Hotel poskytuje ubytovanie v dvanástich izbách a dvoch apartmánoch rozdelených na troch poschodiach. Na prvom a druhom nájdeme izby v dvoch štandardoch – Superior a De Luxe. Na treťom poschodí sa nachádzajú dva priestranné apartmány. Všetky izby disponujú špičkovými posteľami s kvalitným matracom, nábytkom a veľkými kúpeľňami. Líšia sa veľkosťou, dispozičným riešením a orientáciou výhľadu s možnosťou pohľadov na mesto. Obzvlášť apartmány disponujú skutočne veľkorysým priestorom a poskytujú dostatok súkromia na nerušený pobyt.

Hotel-Smaragd-Piešťany-izby

Hotel-Smaragd-Piešťany-kúpeľňa
Ubytovať sa môžete v jednej zo štrnástich izieb. Či už si vyberiete izby De Luxe, Superior, alebo jeden z dvoch priestranných apartmánov, čaká vás nové, moderné a kvalitné zariadenie.
villa-astoria-pivaren-piestany-9

Villa Astória v Piešťanoch: Krásne priestory, skvelé pivo, vyladený street food

Čítať viac >

Architektonické objekty v rukách majiteľky majú svoj historický charakter a často aj spletité a zaujímavé príbehy, no 21. storočia sa rozhodne neboja. Hotel Smaragd je plne autonómny hotel, ktorý nepotrebuje recepciu ani check-in a check-out. Všetko viete vybaviť online a nepotrebujete dokonca ani kartičku. Hotel vám vygeneruje unikátne heslo, ktorým si odomknete dvere. To je rozhodne výhodné, pokiaľ je vás ubytovaných viac, alebo zvyknete strácať veci.

Bohatá wellness ponuka a gastronomické služby

Keďže sme v hlavnom meste kúpeľníctva na Slovensku, ani v Hoteli Smaragd nemôže chýbať wellness a množstvo procedúr pripravených pre vaše rozmaznávanie. Ich druhý koncept Vila Astória je postavený na pive. Touto myšlienkou sa inšpiroval aj Hotel Smaragd. Okrem parnej sauny, infrasauny, kneippovho chodníka, perličkového kúpeľa, oxygenoterapie a ďalších iných procedúr, vrátane masáží a zábalov, môžu hostia vyskúšať aj jedinečný pivný kúpeľ. Ten blahodárne pôsobí na človeka, obzvlášť na pleť.

Hotel-Smaragd-Piešťany-wellness
Oddýchnite si a zrelaxujte sa v príjemnom prostredí pri jednej z mnohých procedúr, ktoré Hotel Smaragd ponúka.

Tým však ponuka služieb hotela zďaleka nekončí. Vďaka trojuholníku prevádzok, ktorý v centre mesta tvoria Vila Astória, Zuckmann Villa a Hotel Smaragd, dokážu vyhovieť aj tomu najnáročnejšiemu zákazníkovi. Pre svojich hostí ponúkajú raňajky v Zuckmann Villa nachádzajúcej sa priamo oproti hotelu. Príjemná kaviareň so slnečnou terasou, na ktorej si vychutnáte svoju kávu, zákusky alebo práve spomínané raňajky. Z druhej strany hotela vojdete do nádhernej, tehlovej Vily Astória ponúkajúcej pubový koncept s lokálnymi špecialitami a dobrým pivom. Okrem iného aj priestor na organizovanie osláv, firemných akcií a kongresov. Ak hľadáte kvalitné ubytovanie, ktoré ponúka širokú škálu doplnkových služieb, je Hotel Smaragd v centre Piešťan to pravé miesto pre vás.

Hotel Smaragd a možnosti v okolí

Piešťany sú bezpochyby jednou z turisticky najnavštevovanejších lokalít v našej krajine. Ročne si sem nájdu cestu desiatky tisíc slovenských i zahraničných hostí. Tí sem prichádzajú za oddychom, ale aj liečebnými procedúrami, kultúrou a históriou. Ikonický Kolonádový most, Kúpeľný ostrov, nádherná promenáda popri rieke Váh. Ale aj bohatá architektúra, múzeá a množstvo sakrálnych stavieb, ktoré stoja za návštevu. V bezprostrednom okolí sa nachádza veľa historických archeologických nálezísk, hradov, zámkov, kaštieľov, ale tiež cyklotrás, jazier a možností pre aktívnu rekreáciu. Nech už hľadáte akýkoľvek zážitok, Piešťany a ich okolie vás zaručene nesklamú a pripravia vám zážitok, na ktorý nezabudnete. 🙂

Smaragd-hotel-Piešťany
Hotel Smaragd je súčasťou trojuholníka prevádzok, ktorý v centre mesta tvoria Vila Astória, Zuckmann Villa a Hotel Smaragd. Vďaka tomu dokážu vyhovieť každému zákazníkovi. A to v každom smere.

Hotel Smaragd Piešťany nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text a fotografie: Rudolf Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články