Hostinec Palatín v Kaštieli Pálffy má nové menu – sezónne a dostupné pre každého

 Hostinec Palatín v Kaštieli Pálffy má nové menu – sezónne a dostupné pre každého

Leto, ktoré udrelo v plnej sile, otvára dvere novým zážitkom i pôžitkom. Svoje brány dokorán otvára aj Hostinec Palatín, ktorý s príchodom novej sezóny už štandardne prináša vynovené a vylepšené menu. Svieže, kreatívne a zároveň cenovo dostupnejšie. Táto reštaurácia, situovaná v krásnom renesančnom Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure, je kombináciou tradičných rakúsko-uhorských špecialít s moderným rukopisom a zreteľom na čerstvosť lokálnych surovín. Či už prídete na kvalitný obed, posedieť si pri pohári vína a piva, alebo si chcete dopriať iba drobnosť pod zub, nové menu vám isto ulahodí. A to všetko s pridanou hodnotou v podobe historických interiérov či nádvoria s príjemným posedením a detským parkom pod majestátnou lipou.

Hostinec Palatín nové menu
Hostinec Palatín, ktorý nájdete v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure, prichádza s novým menu – sviežim, kreatívnym a cenovo dostupnejším.

Tradície pretkané modernou gastronómiou

Objavte chute inšpirované tradíciami rakúsko-uhorskej kuchyne, s rukopisom šéfkuchárov modernej doby a s inováciami, ktoré citlivo odpovedajú na dnešné chute. To všetko s rešpektom k bohatému dedičstvu minulosti i k čerstvým lokálnym ingredienciám. Môžete si tu tak vychutnať jedlá, ktoré sú tradičné, na prvý pohľad známe, no v konečnom dôsledku vás prekvapia svojou originalitou. Navyše doplnené výnimočnými vínami, remeselným pivom či hroznovou šťavou z vlastnej produkcie.

Hostinec Palatín hroznová šťava Pijur

Hostinec Palatín víno VIAJUR
Jedlá skvele dopĺňajú aj nápoje z vlastnej produkcie. Vychutnajte si hroznovú šťavu PiJur, remeselné pivo PaB či víno VIAJUR.

Hostinec Palatín je súčasťou značky, ktorá prináša široký záber gastro prevádzok – od reštaurácií, vinárstva a pivovaru až po pekárenskú výrobu či farmu na ovocie. A tak takmer všetko, čo sa ocitne na vašom stole, pochádza z lokálnej výroby. My sme mali šancu ochutnať nové menu, ktoré bolo výborné. Chuť vám sprostredkovať nevieme, ale ponúkame vám aspoň malú vizuálnu ochutnávku.

Z ponuky predjedál, polievok, hlavných jedál a dezertov tejto rakúsko-uhorskej kuchyne s prvkami najmodernejšej gastronómie si vyberie každý.

Historické priestory, ktoré ožívajú 

Priestory reštaurácie Hostinec Palatín, ako aj samotného Kaštieľa Pálffy, vás prenesú do minulosti. Nájdete ich za múrmi skrývajúcimi množstvo príbehov a priamo nad starobylými pivnicami. Tie taktiež skrývajú svoje tajomstvá, no zároveň sú miestom, kde dozrieva víno z vlastnej produkcie VIAJUR a pivo z Pálffy Brauerei. V žiadnom prípade však nečakajte históriu zívajúcu nudou. Práve naopak. Hostincu Palatín kreativita rozhodne nechýba. Na tanieri, v priestoroch či v jedálnom lístku. Ten, mimochodom, obsahuje okrem menu aj krásne ilustrácie či rôzne zaujímavé informácie.

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín menu

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín rodinný obed
Ochutnajte niečo z ich nového menu, ktoré bolo citlivo zostavené šéfkuchárom Patrikom Andrejčákom. Dokonalé vyladené chute a nielen pastva pre chuťové poháriky, ale i vizuálne potešenie.

Detské menu – spokojnosť na oboch stranách

Hostinec Palatín sa stará aj o tých najmenších hostí, a to nielen špeciálnym detským menu, ktoré je pripravené z čerstvých a kvalitných surovín. Nájdete v ňom detské klasiky, ktoré sú stávkou na istotu. Či už to budú domáce špagety s paradajkovou omáčkou, poctivý vývar alebo hranolky s rezníkmi, platí tu jednoduché pravidlo – spokojnosť bude na všetkých stranách.

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín detské menu

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín detské menu

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín detské menu
Menu pre deti je prispôsobené detským chutiam. Od poctivého vývaru až po domáce špagety či rezníky s hranolkami.

Priateľský personál, romantika i rodinná atmosféra

Personál Hostinca Palatín je známy svojím priateľským prístupom. A to aj k deťom a rodinám. Vždy ochotne pomôžu s usadením, prinesú detské stoličky alebo poskytnú extra pozornosť malým hosťom. Táto rodinná atmosféra robí z Hostinca Palatín ideálne miesto pre rodinné obedy, oslavy narodenín či jednoducho príjemný víkendový výlet.

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín zábava pre deti

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín deti
V Hostinci Palatín sa postarajú o to, aby sa tu skvele cítili všetci, vrátane detí.

Členitý priestor Hostinca Palatín, ako aj možnosti sedenia na vonkajšom nádvorí, ponúkajú však aj dostatočné súkromie. Nemusíte sa preto báť prísť s partnerom na romantickú večeru, dohodnúť si tu firemný obed alebo prísť na schôdzku s priateľmi. Kombinácia kvalitného jedla, zaujímavého prostredia a skvelých služieb zabezpečuje, že každý, od najmladších až po najstarších, si príde na svoje. Ak hľadáte miesto, kde sa budete cítiť vítaní a kde si môžete užiť kvalitný čas so svojimi najbližšími, Hostinec Palatín je tou správnou voľbou.

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín káva

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín french toast

Kaštieľ Pálffy Hostinec Palatín dezerty
Nádvorie kaštieľa je ideálnym miestom na príjemné posedenie. Doprajte si aj lahodnú kávu či niečo sladké pod zub.

Park pod lipou a posedenie na nádvorí

V letných mesiacoch môžu hostia využiť krásne nádvorie a záhradu kaštieľa. Okrem príjemného posedenia tu nájdu svoje miesto aj tí najmenší. Ako z rozprávky, pod obrovskou lipou, ktorá zároveň vytvára tieň a chládok, sa môžu ponoriť do detského sveta hier.

Kaštieľ Pálffy detské ihrisko

Kaštieľ Pálffy nádvorie

Kaštieľ Pálffy deti
A deti? Tie sa zatiaľ môžu pohrať pod majestátnou lipou. Bezpečné prostredie a rôzne aktivity sú zárukou spokojnosti detí i rodičov.

Šmykľavka, trampolína, pieskovisko či stolík s maľovankami. Veľkým plusom sú aj pokoj a bezpečie, ktoré nádvorie ponúka. Nemusíte sa preto báť deti bezpečne vypustiť a užiť si dosýta hru na čerstvom vzduchu.

Kaštieľ Pálffy PaB remeselné pivo

Kaštieľ Pálffy remeselné pivo

Brauerai pivo Kaštieľ Pálffy
Čerstvé, remeselne spracované pivá z Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure, kde sa pivo vyrábalo, skladovalo a čapovalo už v dávnej histórii, vám načapujú priamo na nádvorí.

Hostinec Palatín vás rád uvíta a pohostí dosýta od štvrtka do nedele, a to od 8:00 do 22:00. Príďte nasať tú jedinečnú atmosféru, ktorú skrývajú múry Kaštieľa Pálffy, ako aj pohostinstvo a skvelú kuchyňu Hostinca Palatín. Nebojte sa prísť s deťmi, sú tu naozaj vítané. Či už napríklad na nedeľný obed, alebo si iba posedieť pri čerstvom pive priamo z tanku a zobnúť si niečo malé k tomu. Kaštieľ Pálffy je totiž miestom, ktoré je tu pre ľudí, a odpovedá na ich potreby a túžby. Pokojne príďte aj spontánne, rezervácia je síce stávkou na istotu, ale širokú ponuku Hostinca Palatín si vychutnáte aj bez nej.

Hostinec Palatín v Kaštieli Pálffy
Hostinec Palatín v Kaštieli Pálffy ponúka kombináciu výbornej gastronómie, priateľskej atmosféry a vhodného prostredia pre všetkých. Vyrazte na romantické rande s partnerom, príjemné posedenie s priateľmi alebo na rodinný obed s deťmi.

Kaštieľ Pálffy nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text a foto: Dominika Noskovičová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články