Gourmettalk pre všetky gurmánske jazýčky + súťaž

 Gourmettalk pre všetky gurmánske jazýčky + súťaž

 

My kávičkári sme aj veľkí gurmáni. Vyhľadávame a navštevujeme miesta, ktoré uspokoja naše „fajnové“ chuťové poháriky. Aj práve preto vám dnes prinášame hneď dve novinky, o ktorých by ste ako správni gurmáni mali rozhodne vedieť. A pozor súťažíme!

Gurmán Fest Bratislava 2017

Už tretí júnový víkend ( 23.6 – 25.6 ) nás čaká najstarší a najväčší gastronomický festival, ktorý sa uskutoční v Sade Janka Kráľa v Bratislave. Spoločne sa môžeme tešiť na kvalitné reštaurácie, predajcov delikates, vinárov a farmárov. Za všetky dobroty budú návštevníci platiť pomocou platobnej Gurmán karty. Ak chcete festival navštíviť, máte možnosť takéto dve Gurmán karty vyhrať. Stačí ak nám do komentára na facebooku napíšete, prečo by ste ju mali vyhrať práve vy. Výhercov uverejníme na našom webe už tento štvrtok ( 22.6.). Držíme vám palce!

Gurmán Fest

Gurmán fest

Viac informácii o Gurmán Feste Bratislava nájdete aj na facebooku.

Zasvieti nad Tatrami Michelinova hviezda?

Hotel Lomnica vo Vysokých Tatrách sa stal miestom, kde naša kávičkárska duša zavíta veľmi rada. Nesmierne nás teší, že chce zabojovať o Michelinovu hviezdičku. Svoju ambíciu chce hotel podporiť aj najnovším prírastkom. Hotelová reštaurácia Sissi ako prvá na Slovensku svojim hosťom dopraje výnimočný zážitok prostredníctvom kuchynskej linky Molteni, ktorú vyrobili na mieru vo Francúzsku. Cestu za gatrooscarom odštartovalo vedenie hotela angažovaním šéfkuchára Gaba Kocáka, ktorý už v zahraničí pracoval pre michelinské reštaurácie. Inšpektori z Michelinového sprievodcu cestujú po svete a v reštauráciách sa správajú ako úplne bežní zákazníci. Všímajú si kvalitu jedla, ktorá má byť podporená kreativitou, čerstvosťou, sezónnosťou a regionálnosťou. To je presne to, na čom je už teraz postavený koncept našej reštaurácie,“ vysvetľuje šéfkuchár Gabo Kocák.

My samozrejme držíme päste a veríme že hviezda nad Tatrami naozaj zasvieti.

Hotel Lomnica

Text: Kávičkári, spracované na základne tlačovej správy Hotel Lomnica, tlačovej správy Gurmán Fest Bratislava 2017

Foto: archiv hotela, archiv Gurmán Fest Bratislava

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články