Ako za prvej republiky

 Ako za prvej republiky

 

V 30. rokoch minulého storočia existovala v Trnave kaviareň, ktorú nik nevolal jej pravým menom. Najprv sa volala Othon, neskôr Európa. Každý ju však poznal pod názvom „U Thalmeinera“, podľa jej majiteľa. Na slávu čias minulých sa snažila nadviazať rodina Trnkovcov a Trnave vrátili noblesu v podobe podniku nesúceho názov podľa slávneho kaviarnika, Thalmeinera.

Thalmeiner

Thalmeiner

Dnes už Thalmeiner patrí k stáliciam slovenskej kaviarenskej scény a zároveň k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme. Do detailov vyšperkovaný interiér pozostáva z niekoľkých častí, pretože ako kaviareň starne, tak aj rastie. Na kvalite jej to však neuberá.

Bottova

Raňajky, kvôli ktorým sa oplatí odísť aj z Bratislavy

Čítať viac >

Thalmeiner

Thalmeiner

Thalmeiner

Pokiaľ milujete návraty do minulosti, nevynechajte návštevu tohto miesta. Šarm prvej republiky sú tu vryté v každom jednom bode. Prvá, pôvodná časť v sebe nesie punc ráznej elegancie, ktorú podporili masívne nábytky, ale aj detaily v podobe mozaikovej podlahy, či obrazov s kaviarenskou tematikou na stenách. Druhá, novšia časť podniku ukrýva v sebe tajomstvá v podobe zmyselných detailov. Pozrite sa na steny so štukovými kvetmi, alebo si vychutnajte posedenie pri krbe.

Thalmeiner

Thalmeiner

Thalmeiner

V lete poteší teraska a večer krásne vysvietené átrium. K večeru sa hodí aj pohárik, v Thalmeineri nájdete ponuku bio a naturálnych vín a navyše vás prekvapí aj novinka – oranžové vínko.

V lete poteší teraska a večer krásne vysvietené átrium. K večeru sa hodí aj pohárik, v Thalmeineri nájdete ponuku bio a naturálnych vín a navyše vás prekvapí aj novinka – oranžové vínko.

exterier

Úslužný personál je samozrejmosťou a dodá vašej návšteve punc výnimočnosti. Medzi klasiku u Thalmeinera patria jednoznačne raňajky, sú veľmi obľúbené a môže sa stať, že si na svoju rannú šálku kávy s chlebíčkami budete musieť skrátka počkať. Ale oplatí sa. Thalmeiner je zárukou kvality a je to aj vďaka poctivému prístupu ku kaviarenskému remeslu. Dostanete tu kávu z jednej najlepších slovenských pražiarní Green Plantation a vychutnať si tu samozrejme môžete aj filtrované kávové nápoje.

príprava kávy

raňajky

káva a čaj

Menu sa tu mení podľa sezóny, štyrikrát za rok, ako sa menia ročné obdobia. Okrem chuťoviek a snackov menu ponúka aj domáce koláče a skutočne skvelé limonády. S príchodom leta môžeme očakávať aj novú ponuku dezertov a ľadovej kávy.

výber zákuskov

zákusok

Thalmeiner navyše ako jediná prevádzka v Trnave ponúka brunch, teda skutočne dlhé a sýte raňajky. Nezmeškajte túto možnosť každý deň až do 14:00. Samozrejme s náležitou dávkou noblesy.

interier

káva a koláč

interier

Thalmeiner nájdete aj na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *