Festival Káva Čaj Čokoláda Bratislava má tento rok veľké ambície

 Festival Káva Čaj Čokoláda Bratislava má tento rok veľké ambície

 

Festival Káva Čaj Čokoláda začínal v rovnakom období ako aj my. Preto je našou srdcovkou. Dnes už zažíva šiesty ročník. Z obdobia, kedy len hladal svoju tvár a identitu, sa pretranformoval do priam veľkolepého podujatia, ktoré oslavuje to najlepšie.

Dnes je festival najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. Spája nadšencov a milovníkov výberovej kávy, exotických čajov a pravých čokolád. Návštevník festivalu má jedinečnú možnosť spoznať osobne pražiarov, teatendrov a čokolatierov ktorí stoja za ich obľúbenými produktami.

praziaren-incuple-kamanova

vaclav-faltus-zlate-zrnko-praziaren

Káva Čaj Čokoláda sa bude konať 7. — 8. 11. 2019 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave. Okrem reprezentantov spoločností je pripravený aj bohatý sprievodný program, ktorého sme aj my, Kavickari.sk, súčasťou. Tešiť sa môžete na dve prednášky v chillout zóne, a to diskusiu na tému „Ako zostaviť nápojový lístok?“(štvrtok o 11:30-12:30) a prednášku o tajomstvách najlepších slovenských prevádzkach (piatok o 14:30-15:30). Nenechajte si však újsť aj zvyšný program, je naozaj na čo pozerať. Viac info tu – program Káva Čaj Čokoláda.

kava-caj-cokolada

kava-caj-cokolada

Návštevník festivalu sa tak stane nielen pasívnym zákazníkom, ale aj súčasťou zaujímavých degustácií, workshopov, diskusií, prednášok a súťaží. Na Festivale Káva Čaj Čokoláda sa môžeme tešíť už na druhý ročník súťaže SLOVAKIA MOCCAMASTER CHAMPIONSHIP v ktorej si zmerajú svoje sily poprední slovenskí baristi v príprave komplikovanej kávy na Moccamaster kávovaroch. Naučíme sa ako si pripraviť doma kávu na úrovni kvality z dobrej kaviarne, budeme súčasťou panelovej diskusie koordinátorov Speciality Coffee Association Slovakia, dozvieme sa základy pre otvorenie úspešnej kaviarenskej prevádzky, posvietime si na históriu vzniku čokolády v kultúrach starých Mayov a Aztékov, užijeme si profesionálnu barmanskú show plnú twistnutých miešaných drinkov, budeme sa spolu kochať neuveriteľnými obrazcami v šálkach našich Latte Art odborníkov, nenecháme si ujsť najnovšie trendy z oblasti kvalitných čajov spojenými s degustáciami, privítame Indonézske veľvyslanectvo a predstavíme výnimočný direct trade, vyberieme sa na dych vyrážajúce výlety po svete s BUBO travel, naučíme sa správne degustovať (cuppovať) kávu a neobídeme ani obľúbené párovanie nápojov a pokrmov! Toto je len zlomok z toho, čo u nás na festivale počas týchto dvoch inšpiratívnych dní návševníci zažijú.

kava-caj-cokolada

gastrovia-dilmah-caj-kavickari-priprava-mixologia

Jednou z noviniek tohto ročníka, je aj ekologickejšie myslenie. Priamo pri vchode festivalu bude možnosť zakúpiť si ekologický degustačný pohár KeepCup za zvýhodnenú cenu. Návštevníci rovnako majú možnosť priniesť si svoj vlastný pohár z domu na degustovanie vzoriek alebo môžu využiť výhodnú kúpu priamo na festivale.

kava-caj-cokolada-bratislava

Miesto konania: Stará tržnica, Nám. SNP, Bratislava

Dátum konania: 7. — 8. 11. 2019

Čas konania: 09:00 — 20:00

Pokiaľ máte záujem ísť na festival, nezabudnite sa zapojiť do našej súťaže, ktorá prebieha u nás, na Instagrame. Stačí ak pod status napíšete s kým by ste sa na festoval vybrali a my 6 z vás vyžrebujeme.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek, Tomáš Turek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články