Cestou za pôžitkami: Mestský elegán

 Cestou za pôžitkami: Mestský elegán

 

Keď rozmýšľate nad autom do mesta, väčšinou to vyhrajú malé, chutné modely, s ktorými sa dobre presúva a hlavne parkuje. Čo však spravíte, keď chcete urobiť dojem alebo si dopriať kúsok dostupného luxusu? Nasadnete do Hyundai Elantra.

Hyundai Elantra

Naše najnovšie kávičkárske cesty nás nezaviedli do krásnych hôr, ďalekých dolín ani malých „ukrytých“ mestečiek. Vrátili sme sa naspäť do hlavného mesta, čo znamenalo dve veci: zápchy a málo miesta na parkovanie. Hodilo by sa nám maličké šikovné autíčko, no my sme boli nabalení a okrem toho sme si chceli tentoraz užiť cestu kráľovsky a so štýlom. Vyskúšali sme si teda, čo v takej preplnenej mestskej doprave predvedie jeden z najvyšších modelov značky Hyundai – krásna nová Elantra.

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Biela ligotavá limuzínka s poetickým názvom laku Ice Wine sa na mestské cesty pripravila naozaj dokonalo. Automatická 7-stupňová dvojspojková prevodovka, dieslový motor s prekvapivo príjemnou spotrebou na mestské cesty, sledovanie slepého uhla, bezproblémová navigácia či bezdotykové odomykanie a zamykanie auta spravia z každej, aj tej najkratšej jazdy zážitok. A keďže v Bratislave trochu nasnežilo a vonku sa teploty držali poriadne hlboko pod nulou, vyhrievané sedadlá a vyhrievaný volant prišli viac ako vhod! Kto by povedal, že budete ráno na parkovisku vyznávať lásku horúcemu volantu! Keď je von -10, teplý volant vás poteší viac ako nové topánky, verte mi.

Hyundai Elantra

 

V meste sme sa vybrali „omrknúť“ zopár nových prevádzok, o ktorých vám budeme písať a na dobrú kávičku sme si tentoraz zašli do hotela Sheraton k sympatickej mladej baristke. Parkovanie v podzemnom parkovisku pod nákupným centrom býva o takomto čase nočná mora, no aj s takýmto dlhým autom (vyše 4,5 m) sme sa zo zovretia áut vymámili elegantne a s úsmevom – všetko vďaka vynálezu storočia, parkovacej kamere.

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Z hustého centra sme sa potom vybrali trochu vyvetrať a vyskúšať všetkých 136 koní pod kapotou. Povieme vám, toľko zábavy, vzrušenia a elegantnej sofistikovanosti za niečo vyše 20 000 eur je pohladením na dušu. Elantra vás nezradí vo vypätých situáciách mestskej dopravy, je však aj skvelým spoločníkom na dlhé cesty na dovolenku či do prírody. Jej ladné tvary a luxusne pôsobiaci interiér vám dodajú kúsok sebavedomia, zatiaľ čo moderné vychytávky vo vnútri vás privedú do 21. storočia. Auto, s ktorým sa nebudete hanbiť zaparkovať pred luxusným hotelom ani ho vytiahnuť na rodinný výlet na hory.

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Text: Miroslava Germanová

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články