Šálka kávy plná príbehov

 Šálka kávy plná príbehov

 

Pražiareň a špecializovaná predajňa Verticcio coffee & tea si aj v Bratislave našla svoje miesto. Pred rokom sme jej vlajkovú loď navštívili v Žiline. Dnes ju nájdete aj na Špitálskej ulici v Starom Meste. Ukrýva v sebe množstvo kávových príbehov. Jeden z nich je úzko spätý s chuťovými pohárikmi a čuchovými bunkami Bratislavčanov.

Verticcio Bratislava

Napriek tomu, že káva sa tu podáva „na stojáka”, kávičkársky život sa tu nezastaví počas celého dňa. Bratislavčania si tu môžu vychutnať lahodné zrná kávy Verticcio, ktorá sa praží priamo v žilinskej predajni na bulvári. Kávičkárom sú k dispozícii aj zmesi od talianskych výrobcov.

Verticcio Bratislava

Verticcio Bratislava

Verticcio Bratislava

Tri mlynčeky s kávou ponúkajú kávové príbehy. Sú naozaj rozmanité a spájajú sa s miestom, kde sa odohrali.

mlynčeky

stroj na kávu

My sme ako prvú ochutnali METROPOLU. Je majestátna, čokoládová, s jemnou chuťou orieškov. Podmanivá aróma pošteklí v nose a príjemne zahreje vašu kávičkársku dušu. Vytvorili ju Bratislavčania. Zmes arabík (80%) a robusty (20%) ukrýva šťastné spomienky, krásy dňa i tajomno budúcnosti. Objavte príbeh Metropoly v jednej šálke. Ach, aké lahodné!

Metropola

šálka

Zmes 100% arabík v sebe spája zmes kávy s názvom KORZO. Jej príbeh je poprepletaný životmi a osudmi obyvateľov krásnej Trnavy. Na jazyku vám ostane ešte dlho chuť rušného života. Odzrkadľuje rôznorodosť pováh a zážitkov so zamatovou chuťou orieškov. Verticcio coffee & tea je prvou pražiarňou na Slovensku, ktorá získala certifikát na praženie BIO kávy. Chute Korza patria do skupiny fair trade. Ponúka kvalitnú surovinu pestovanú s ohľadom na životné prostredie. Jej príbeh je tajomný, no každým dúškom odhalíte viac a viac.

Korzo

Verticcio

Najdlhšia žilinská ulica prináša zmes BULVÁR espresso blend. Jej chuť vyladili chuťové poháriky Žilinčanov. Zmes arabík (90%) a robusty (10%) spája príbehy staré štyridsať rokov. Odráža rušný život ulice, ktorý je rozmanitý a veľmi rýchly. Spája však všetkých obyvateľov, ktorí sú tak rozliční, a predsa majú niečo spoločné- lásku ku kvalitnej káve.

Bulvar

Verticcio Bratislava

Bratislavský obchodík ponúka aj lahodné čaje, čokoládu s chuťou slovenských tradícií. Nájdete tu všetky milé veci úzko späté s kávou i čajom. Znalosť personálu, úsmev a ochota poradiť sú bonusom. Nájdete ich vo všetkých prevádzkach Verticcio coffee & tea. V Bratislave, Trnave i Žiline.

sortiment

čokoláda

Verticcio

Život píše mnoho príbehov. V každej šálke i meste nájdete iný. Jedno však majú spoločné: čerstvosť a kvalitu. To ostatné si v nej nájdete vy sami.

Verticcio

Verticcio coffee & tea nájdete na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články