Cestou za pôžitkami – krásne a štýlovo

 Cestou za pôžitkami – krásne a štýlovo

 

Minulý týždeň naše Cesty za pôžitkami boli znovu v znamení Žiliny a Vysokých Tatier. Hotel na Štrbskom jazere, sme otestovali teraz aj s naším najmenším členom a Žilinské Korzo, tiež. Na cestu sme sa zbalili do prekrásnej Mazdy CX-3, samozrejme v diabolskej červenej farbe.

 Mazda CX-3 test

Neviem kto sa viac potešil našej novej spolupráci s Mazdou, či ja, alebo náš fotograf Ondrík. Krásna Mazda CX-3 si nás získala už na prvý pohľad. Jej terénnejší vzhľad ju predurčuje na veľké dobrodružstvá, avšak stále so zachovaním si svojho šarmu. Najmä keď otvoríte dvere a zbadáte jej premakaný interiér – v našom prípade odetý do štýlovej kombinácie bielej a červenej koži.

Mazda CX-3 interiér

Mazda CX-3 interiér

Byť za volantom Mazdy, je splnením šoférskeho sna. Tvrdý podvozok tohto malého crossovera s pohonom 4×4 bol partnerom na každom nerovnom teréne, aký nás po ceste stretol. Head-up display, ukazoval rýchlosť a zbytočne tak neodpútaval pozornosť vodiča. Navyše všetky ovládacie prvky boli jednoducho nájditeľné a ovládateľné- bez toho, aby sme ich museli nejak špeciálne pozorovať a testovať. Kamera vzadu potešila pri cúvaní a adaptívny tempomat zas na dlhej ceste diaľnicou. Človek sa s týmito vychytávkami chvíľu cíti naozaj ako malý Japonec.

Mazda CX-3 interiér

Mazdička nás bezpečne doviezla aj do Žiliny, kde sme znovu zakotvili v Korze na výbornom dennom menu a pri srdci nás zahrial milý personál. A odtiaľ naša cesta viedla už len do Grand Hotel Kempinski High Tatras, kde sa o nás príkladne postarali. Prekvapil nás špeciálny servis pre bábätká, ako županček, postieľka, ale aj nádoba na ohrievanie fľaštičky na izbe. Rovnako pozitívne hodnotíme aj prístup šéfkuchára hotela Tomáša Tejbusa, ktorý sa neukrýval v kuchyni, ale naopak sa venoval hosťom na rajóne a podrobne im vysvetľoval nielen zdroje potravín, ale aj prípravu a recepty na chutné jedlá.

Mazda CX-3 autotest

Napriek tomu, že Mazdička pôsobí mohutne, zvnútra vás možno prekvapí. Pokiaľ ste vyšší než 1,90m, tak ako náš fotograf Ondrík, môže sa vám stať, že si pri jazde užijete aj komfort z masáže hlavy 🙂. Ďalšia prekážka môže byť v podobe menšieho kufra, kde sa kočiarik pre bábätko vopchá len tak-tak a menšia, len 44litrová nádrž. Mazde CX-3 sme to však radi za jej roztomilý zjav a dokonalý šoférsky komfort odpustili a už teraz sa tešíme na testy s jej ďalšími sestrami.

Mazda CX-3 autotest

text: Simona Budinská

foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články